Ухвала
від 27.09.2019 по справі 505/3126/19
КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 505/3126/19 Провадження 1-кс/505/1022/2019

УХВАЛА

Іменем України

27.09.2019 року слідчий суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

скаржника ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність працівників Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-

ВСТАНОВИВ:

25.09.19 року представник ОСОБА_3 звернулась до Котовського міськрайонного суду Одеської області із вказаною скаргою.

В скарзі зазначає те, що ОСОБА_3 , є власницею земельною ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,1343 га на території Липецької сільради Подільського району, яка дісталась їй в спадок від її батька ОСОБА_4 (копія Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності № 129359688 та копія Свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.07.2018 року). Договір оренди вказаної земельної ділянки вона ні з ким не укладала, її батько за життя також ні з ким договір оренди не укладав.

Проте, за її твердженнями, у 2012 році гр. ОСОБА_5 самовільно захопив її земельну ділянку площею 3,1343 га на території Липецької сільради Подільського району (кадастровий номер 5122984200:01:001:0119) та здійснює там незаконні сільськогосподарські роботи, зокрема вирощує зернові культури.

Вказані земельні ділянки гр. ОСОБА_6 самовільно обробляє, діючи усупереч вимогам ст. 93, ч.4 ст. 124 Земельного кодексу України та всупереч положенням Закону України «Про оренду землі», що регулюють набуття і реалізацію права на землю громадянами і юридичними особами, з метою здійснення господарської діяльності, не маючи жодних документу, що підтверджував би передачу йому в оренду земельної ділянки, чим спричинив мені значну шкоду.

22.08.2019 року ОСОБА_3 звернулась до Подільського ВП ГУНП в Одеській області із заявою з вимогами про внесення до ЄРДР відомостей про скоєння гр. ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України, тобто самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику та з вимогами щодо визнання її потерпілою. Однак, згідно до листа Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 11.09.2019 року вих. № Л-483 ОСОБА_3 було повідомлено, що відомості про скоєння кримінальних правопорушень до ЄРДР не внесено та звернення було скеровано до справи.

Просила визнати бездіяльність посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення, незаконною. Крім того, просила поновити строки на оскарження бездіяльності посадових осіб , та зобов`язати їх невідкладно внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення злочину, ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України.

В судовому засідання ОСОБА_3 скаргу підтримала в повному обсязі.

Представник Подільського ВП ГУНП в Одеській області, будучи належним чином повідомлений про розгляд скарги до суду не зявився.

Дослідивши матеріали скарги, заслухавши ОСОБА_3 , слідчий суддя приходить до слідуючого.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Законом не обмежується зміст і не встановлюється форма даних, як щодо офіційних повідомлень, так і повідомлень фізичних осіб, проте надаючи оцінку таким відомостям, прокурор, слідчий повинні переконатися у наявності в них даних, що вказують на об`єктивні ознаки підготовки, вчинення, приховування кримінального правопорушення.

Згідно п.5 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відповідно до правової позиції Вищого спеціалізованого суду України, викладеної 12.01.2017 року в узагальненні «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування», якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.

Відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства, відомості викладені в заяві ОСОБА_3 , про вчинене кримінальне правопорушення невідкладно, не пізніше 24 годин слід було внести до ЄРДР. Рішення щодо наявності чи відсутності складу кримінального правопорушення, по обставинам викладеним в заяві про злочин, може бути прийнято слідчим, прокурором лише за результатами проведення досудового розслідування, яке розпочинається разом з внесенням відомостей про злочин до ЄРДР.

Судом встановлено, що посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області, в порушення вимог ст.214 КПК України відомості про кримінальні правопорушенні зазначені в заяві ОСОБА_3 до ЄРДР не внесли, а тому вказані обставини свідчать про бездіяльність посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області, які полягають у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР.

Встановлено, що відповідь з Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 11.09.2019 року вих. № Л-483, ОСОБА_3 отримала лише 23.09.2019 р. тому пропустила строк звернення до суду з даною скаргою. Слідчий суддя вважає, що вказаний строк пропущено з поважних причин, а тому він підлягає поновленню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 304 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб СВ Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо невнесення відомостей до ЄРДР - задовольнити.

Зобов`язати посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_3 від 22.08.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКотовський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення27.09.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84587342
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —505/3126/19

Ухвала від 27.09.2019

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Вергопуло А. К.

Ухвала від 27.09.2019

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Вергопуло А. К.

Ухвала від 26.09.2019

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Вергопуло А. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні