ПОПАСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

8988/19-Вих

27.09.2019

8988/19-Вих

єдиний унікальний номер справи 423/3406/19

номер провадження 1-кс/423/988/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2019 року

Слідчий суддя Попаснянського районного суду Луганської області Архипенко А.В. за участю секретаря судового засідання Іваненко С.П., слідчого Зубцова А.В., розглянувши клопотання слідчого при здійсненні досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 28.07.2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019130530000619, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України,

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшло клопотання слідчого про надання дозволу на обшук, в якому зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 . до ЧЧ Попаснянського ВП надійшло повідомлення зі служби 102, що у період часу з 20:00 26.07.2019 по 08:00 28.07.2019 невідома особа проникла до домоволодіння гр. ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 звідки з сараю викрала шліфувальну машинку TRITON tools, УШМ 125-1100 АРТ.;25-110-01, жовтого кольору, чим завдала останній матеріальний збиток.

28.07.2019 за фактом таємного викрадення майна, що належать гр. ОСОБА_1 , було розпочато досудове розслідування у кримінальному проваджені, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019130530000619, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

У клопотанні слідчий просив суд винести ухвалу про дозвіл на проведення обшуку гаража який перебуває в користуванні ОСОБА_2 та який розташований між Гірською багатопрофільною гімназією та будинком культури м. Гірське, крайній з правого боку, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_2 , відшукання та вилучення шліфувальної машинки TRITON жовтого кольору.

В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що є підстави вважати, що до скоєння вищевказаного кримінального правопорушення причетний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Гірське Луганської області, громадянин України, гірничий робітник ВП Шахта Гірська ДП Первомайськвугілля , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме: показами свідків.

Свідок ОСОБА_3 , показав, що в останніх числах липня 2019 року коли він знаходився в гаражі, яким користується гр. ОСОБА_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 та який розташований по АДРЕСА_3 , до гаражу зайшов місцевий мешканець ОСОБА_4 , який сказав ОСОБА_2 , що працівники поліції шукають їх болгарку та вказав на болгарку чорно жовтого кольору марки TRITON, яка лежала в куті гаражу, після чого сказав що б ОСОБА_2 заховав її в себе за місцем мешкання.

Згідно пояснень ОСОБА_2 , у його користуванні перебуває гараж батька, який розташований по АДРЕСА_3 місто Гірське, крайній з правої сторони.

Згідно протоколу огляду від 25.09.2019 року, вищезазначений гараж розташований між Гірською багатопрофільною гімназією та будинком культури м. Гірське, крайній з правого боку.

Вислухавши слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши додані докази, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

У судовому засіданні стороною кримінального провадження з боку обвинувачення доведено факт вчинення кримінального правопорушення, що підтверджується внесенням даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань, доданими до клопотання протоколами допиту свідків. Відшукуванні речі мають значення у кримінальному провадженні, так як є предметом злочину та можуть бути визнані речовими доказами.

Показами свідків, протоколи допиту яких досліджено у судовому засіданні, підтверджується,що в гаражі, який перебуває в користуванні ОСОБА_2 знаходилася викрадена шліфувальна машинка TRITON жовтого кольору.

З пояснень ОСОБА_2 та протоколу огляду від 25.09.2019 року вбачається, що в нього в користуванні перебуває гараж його батька, який розташований по АДРЕСА_3 , розташований між Гірською багатопрофільною гімназією та будинком культури м. Гірське, крайній з правого боку .

Виходячи з наведеного, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав вважати, що у гаражі, яким користується ОСОБА_2 може знаходитися викрадена шліфувальна машинка TRITON жовтого кольору.

Застосування інших заходів забезпечення кримінального провадження, а також витребування у ОСОБА_2 вищезазначеного предмета у добровільному порядку неможливе через те, що останній з метою уникнення відповідальності може його переховувати.

Задовольняючи дане клопотання, суд враховує міжнародну практику.

Відповідно до ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п.67 справи ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції , п.44 справи Камензинд проти Швейцарії та інші).

З огляду на викладене, слідчий суддя доходить висновку, що втручання в охоронювані законом права і інтереси володільця житла є обґрунтованим та слідчим доведено, що засоби втручання та їх мета є співмірними, оскільки направлені на виявлення кримінального правопорушення.

З огляду на характер та обсяг дії, яка підлягає виконанню, вважається достатнім час на її вчинення - протягом п`ятнадцяти днів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 236, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати слідчому СВ Попаснянського ВП ГУНП в Луганській області Зубцову Артему Вікторовичу дозвіл на проведення обшуку гаража, який перебуває в користуванні ОСОБА_2 та який розташований між Гірською багатопрофільною гімназією та будинком культури м. Гірське, крайній з правого боку, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_2 , відшукання та вилучення шліфувальної машинки TRITON жовтого кольору.

Відповідно до положень ст.236 КПК України, проведення обшуку здійснювати за допомогою аудіо та відеозапису.

Ухвала діє протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя А.В. Архипенко

Зареєстровано 01.10.2019
Оприлюднено 01.10.2019
Дата набрання законної сили 27.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону