Рішення
від 30.09.2019 по справі 428/3883/17
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 428/3883/17

Провадження №2/428/991/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2019р. Сєвєродонецький міський суд

Луганської області у складі:

головуючого судді Юзефовича І.О.

при секретарі Продченко О.А.

за участю представників позивача Нарцева В.П. , Писаревського В.А.

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сєвєродонецька цивільну справу за позовною заявою Громадської організації Садівниче товариство Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію та по сплаті членських внесків,

встановив:

ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області звернулося до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію та по сплаті членських внесків, мотивуючи вимоги тим, що 26.11.2011р. між ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області та ОСОБА_4 було укладено договір НОМЕР_1 про передачу електричної енергії та сумісне використання електричних мереж. Згідно акту звірки №1 від 03.04.2017р., розрахунків між споживачем станом на 01.04.2017р. за відповідачем ОСОБА_4 існує заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 248,82грн.. Крім того, за відповідачем ОСОБА_4 існує заборгованість щодо сплати членських внесків у розмірі 1500грн.. Тому, ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області звернулось до суду з позовом і просить суд стягнути з ОСОБА_4 заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 248,82грн., заборгованість по сплаті членських внесків у розмірі 1500грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600грн.. В заяві про уточнення позовних вимог ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області просить суд стягнути з ОСОБА_4 заборгованість за спожиту електроенергію станом на 09.09.2017р. у розмірі 735,06грн., заборгованість по сплаті членських внесків станом на 09.09.2017р. у розмірі 1580грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600грн..

28.11.2018р. до Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшов відзив відповідача ОСОБА_4 на позовну заяву, який мотивовано тим, що послуги з постачання електроенергії є загальнонаціональними і тарифи цін по користуванню нею встановлюються тільки державними органами. Позивач в порушення діючого законодавства самостійно встановлює для громадян тарифи на електроенергію, відмінні від встановлених НКРЄ України та реалізує електроенергію членам товариства по цінах, які є вищими від цін Сєвєродонецького РЕС ЛЕО . За період з 13.04.2014р. по 01.04.2017р. за поставлену електроенергію ОСОБА_4 було сплачено 896грн., у зв`язку з чим позовні вимоги щодо наявної заборгованості по електроенергії є необґрунтованими. Крім того, ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області не є землекористувачем земель, на яких розташовані об`єкти нерухомого майна, садові (дачні) будинки. До того, ж земельна ділянка № НОМЕР_1 в садовому товаристві Зоря на території Мирнодолинської селищної ради Попаснянського райну належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , за яку вона самостійно сплачує усі обов`язкові внески та платежі за користування землею. Земельна ділянка № НОМЕР_2 в садовому товаристві Зоря ОСОБА_4 не належить. ОСОБА_4 не є членом ГО СТ Зоря , оскільки не є засновником та не брала участі в установчих зборах, заяви про вступ не подавала і, відповідно, ГО СТ Зоря жодного рішення про її членство не виносила.

06.12.2018р. до Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшла відповідь позивача ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області на відзив.

Представник позивача Нарцев В.П. у вступному слові позовні вимоги підтримав та пояснив, що ОСОБА_4 приватизувала земельну ділянку НОМЕР_1 . Друга земельна ділянка НОМЕР_2 була виділена їй у користування згідно зі Статутом до 2000-них років. Також згідно Статуту членами садівництва являються особи, які приватизували земельні ділянки. Доказів права власності ОСОБА_4 на земельну ділянку № НОМЕР_2 не має. Стосовно заборгованості по електроенергії пояснив, що у садівництва існує договір №205 від 2005р. з РЕС про постачання електричної енергії за ціною НКРНЄ + втрати на постачання. Далі від трансформатора садівництва по лініям надається електроенергія членам садівництва. Щомісячно садівництво нараховує ціну електроенергії з урахуванням втрат. До 2013р. оплата від ОСОБА_4 надходила вчасно, після 2013р. оплата була відсутня, тому виникла заборгованість. Земельна ділянка № НОМЕР_2 належала Укрхіменерго для розвитку садівництва. ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк являється правонаступником Укрхіменерго. Членські внески розраховуються згідно кількості землі на 1 сотку, максимально 12 соток. Садівництво визначає вартість плати за землю згідно Статуту. Тариф на електроенергію встановлюється НКРНЄ, садівництво не змінює його, однак має право додати вартість втрат на постачання електроенергії. Садівництво виробило Методику визначення втрат за постачання електроенергії. Бухгалтер садівництва має відомості згідно яких був проведений розрахунок заборгованості.

Представник позивача Писаревський В.А. у вступному слові не мав пояснень.

Представник відповідача ОСОБА_3 у вступному слові позовні вимоги не визнав та пояснив, що позивач помилково вважає, що має право змінювати вартість електроенергії. Однак, вартість електроенергії однакова, як для мешканців міст, так і для володільців присадибних та садових ділянок. Встановлювати самостійно ціну на електроенергію садівництво не має права. Покази лічильника щомісячно знімаються та оплачуються, про що наявні квитанції. При цьому, вираховується кількість отриманої електричної енергії та множиться на тариф. На ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області розповсюджується дія ЗУ Про громадські об`єднання . Жодної заяви від ОСОБА_4 про вступ до ГО не було, у реєстрі також відсутні відомості про засновника товариства ОСОБА_4 .. Крім того, на його думку, членські внески оплачуються не від наявності землі, а від членства у громадській організації. Земельна ділянка № НОМЕР_2 взагалі не має відношення до ОСОБА_4 ..

Вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та прийшов до наступних висновків.

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Громадська організація Садівниче товариство Зоря у м. Сєвєродонецьк має і.к. 21847574 та місцезнаходження за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 68. Відповідно до копії державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЛГ №098665, виданого 29.09.2005р. Попаснянською районною державною адміністрацією на підставі розпорядження від 28.04.2005р. №223, ОСОБА_4 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_4 є власником земельної ділянки площею 0,0615га, яка розташована по АДРЕСА_5 сад . тов . Зоря на території Мирнодолинської селищної ради Попаснянського району , цільове призначення земельної ділянки - для ведення садівництва.

Вирішуючи питання про обґрунтованість позовних вимог, суд враховує наступні норми законодавства.

Відповідно до статті 79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до положень ЗУ Про громадські об`єднання №4572-VI від 22.03.2012р. (далі - Закон), цей Закон визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об`єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об`єднань.

Відповідно до ч. 3, 5 ст. 1, ч. 1, 2 ст. 5 зазначеного Закону, Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку. Ніхто не може бути примушений до вступу у будь-яке громадське об`єднання. Належність чи неналежність до громадського об`єднання не може бути підставою для обмеження прав і свобод особи або для надання їй органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування будь-яких пільг і переваг. Кожна особа має право добровільно у будь-який час припинити членство (участь) у громадському об`єднанні шляхом подання заяви до відповідних статутних органів громадського об`єднання. Членство в громадському об`єднанні припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З того самого дня припиняється перебування члена громадського об`єднання на будь-яких виборних посадах у громадському об`єднанні.

Стосовно позовних вимог позивача щодо стягнення з ОСОБА_4 заборгованості по сплаті членських внесків у розмірі 1580грн., суд зазначає наступне. В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що відповідачу ОСОБА_4 належать земельні ділянки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , за які вона має сплачувати членські внески до товариства. Оскільки оплата протягом 2013-2017р.р. була відсутня утворилась заборгованість. У судовому засіданні представник позивача Нарцев В.П. пояснив, що доказів наявності права власності ОСОБА_4 на земельну ділянку № НОМЕР_2 у садівництва не має та садівництво визначає вартість плати за землю згідно Статуту. Оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позивачем ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк не надано суду жодного належного та допустимого доказу стосовно членства ОСОБА_4 у ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк, межі земельних ділянок на які поширюється діяльність ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк та користування ОСОБА_4 земельною ділянкою № НОМЕР_2 . Крім того, суд зауважує, що позивачем ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк було надано до суду тільки першу сторінку Статуту (а.с. 141), що унеможливлює дослідження зазначеного доказу для правильного вирішення справи по суті, оскільки з пояснень представника позивача у судовому засіданні було встановлено, що саме у Статуті закріплено порядок визначення вартості плати за землю. З огляду на що, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні зазначеної позовної вимоги.

Стосовно позовних вимог позивача щодо стягнення з ОСОБА_4 заборгованість за спожиту електроенергію станом на 09.09.2017р. у розмірі 735,06грн., суд зазначає наступне. В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що заборгованість утворилась за період з 12.04.2014р. по 09.09.2017р., посилаючись на договір від 26.11.2011р. (а.с. 4). Представник позивача Нарцев В.П. у судовому засіданні пояснив, що садівництво щомісячно нараховує ціну електроенергії з урахуванням втрат. Оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд критично відноситься до посилання сторони позивача на наявність договору на передачу електричної енергії електричних сітей С-Т Зоря ВАТ Укрхіменерго від 26.11.2011р., оскільки матеріали справи містять в собі відомості про наявність іншого договору №ДГ-0000465 від 03.12.2013р. з ОСОБА_4 щодо електроенергії (а.с. 6-9), при цьому представником позивача Нарцевим В.П. у судовому засіданні не було надано пояснень суду стосовно цієї обставини. Таким чином, позивачем ГО СТ Зоря у м. Сєвєродонецьк не було надано суду доказів для правильного вирішення справи по суті, з огляду на що зазначена позовна заява не підлягає задоволенню.

ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними ( п.53 Ковач проти України , Мельниченко проти України , Чуйкіна проти України ).

Європейський Суд вказав, що п.1 ст.6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

Таким чином, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст. 6 Конвенції, може бути визнано тільки у світлі конкретних обставин ( Проніна проти України , Сєрявін та інші проти України ).

Отже, в даному випадку суд вважає спростованою презумпцію добросовісності поведінки особи під час здійснення нею свого права, за захистом якого вона звернулась до суду, що втілюється у доведенні у суді факту здійснення такого права особою поза межами, встановленими частинами другою-п`ятою статті 13 ЦК України, тому приходить до висновку про необхідність відмови у його захисті, що узгоджується із приписами ч.3 статті 16 ЦК України.

Виходячи із вище викладеного, суд вважає позовну заяву ГО СТ Зоря`у м. Сєвєродонецьк Луганської області до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію та по сплаті членських внесків такою, що задоволенню не підлягає.

На підставі ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Враховуючи те, що у задоволенні позовної заяви відмовлено, то у зазначеному випадку відсутній розподіл судових витрат між сторонами.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 15, 43-44, 47-49, 247, 258-259, 263-265, 268, 352, 354 ЦПК України , суд -

вирішив:

Відмовити у задоволенні позовної заяви Громадської організації Садівниче товариство Зоря у м. Сєвєродонецьк Луганської області (код ЄДРПОУ 21847574, місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 68) до ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 ) про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію станом на 09.09.2017р. у розмірі 735,06грн., заборгованості по сплаті членських внесків станом на 09.09.2017р. у розмірі 1580грн. та витрат по сплаті судового збору у розмірі 1600грн..

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Луганського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя І. О. Юзефович

СудСєвєродонецький міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення30.09.2019
Оприлюднено01.10.2019
Номер документу84595655
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —428/3883/17

Рішення від 30.09.2019

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

Ухвала від 15.11.2018

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

Ухвала від 11.09.2018

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

Рішення від 13.12.2017

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

Ухвала від 13.12.2017

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

Ухвала від 15.05.2017

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Юзефович І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні