Рішення
від 27.09.2019 по справі 466/6729/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/6729/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2019 року Шевченківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого - судді Кавацюка В.І.

при секретарі Молінській С.В.

учасники справи: заявник ОСОБА_1

заінтересована особа: Словітська сільська рада Золочівського

району Львівської області

представник заявника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє ОСОБА_2 , заінтересована особа - Словітська сільська рада Золочівського району Львівської області, про встановлення факту проживання однією сім`єю,

у с т а н о в и в:

20 серпня 2019 року ОСОБА_1 , від імені якого діє ОСОБА_2 , звернувся до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сум`єю, а саме, просить встановити факт проживання однією сім`єю, в період з 28 грудня 2000 року по 14 лютого 2007 року, ОСОБА_1 і спадкодавця - ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як на підставу своїх вимог заявник зазначив, що він є сином ОСОБА_4 , а також онуком ОСОБА_5 .

Після смерті дружини, його дід, ОСОБА_5 одружився вдруге, на ОСОБА_6 , яка після шлюбу, укладеного 22.06.1987 року, взяла прізвище - Щирецька.

Його, заявника батько, ОСОБА_7 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , а його, ОСОБА_7 батько - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Мачуха його, заявника, батька - ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина до складу якої входить нерухоме майно у вигляді земельних ділянок на які видано державні акти серії ЛВ №041286 та ЛВ №041263 і

Після смерті батька ІНФОРМАЦІЯ_2 , він, заявник, був змушений переїхати жити в с.Мазів, Золочівського району Львівської області, щоб опікуватися своїми дідом і бабою, які через похилий вік і стан здоров`я потребували постійного стороннього догляду.

ОСОБА_3 після смерті діда, залишилась проживати у його, заявника, будинку, він доглядав її та утримував до смерті оскільки вважав своєю бабою.

Тобто, в період з 28.12.2000 року по 14.02.2007 роки він проживав однією сім`єю зі ОСОБА_3 , а після смерті організував її похорон.

Через те, що у вказаний період, він, заявник, проживав у с.Мазів без реєстрації підтвердити наведені обставини у позасудовому порядку неможливо.

Відповідно до ч.2, ст. 3 Сімейного кодексу України - сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.

Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.3 цього ж Кодексу - права члена сім`ї має одинока особа.

Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Місцем проживання фізичної особи згідно з ч.1, ст. 29, ЦК України є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для поживання в ньому (гуртожиток, готель, тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Ст. ст. 2, 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні передбачено, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Місцем проживання є адміністративно - територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Таким чином, відсутність реєстрації місця проживання особи за місцем проживання спадкодавця не може бути доказом того, що він' не проживав зі спадкодавцем, оскільки сама по собі відсутність такої реєстрації згідно зі ст.2, Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні не є абсолютним підтвердженням обставин про те, що спадкоємець не проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, якщо обставини, встановлені ч.3, ст. 1268 ЦК України, підтверджується іншими належними та допустимими доказами.

На підставі наведеного просить заяву задовольнити.

Заявник ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в судове засідання не з`явились та від представника ОСОБА_2 до суду подана заява про розгляд справи у його відсутності, заяву підтримує, просить таку задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Словітської сільської ради Золочівського району Львівської області в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи, причину неявки не повідомив.

У зв`язку з неявкою в судове засідання учасників справи, на підставі ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справу про встановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Як роз`яснено у п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4 , а також онуком ОСОБА_5 .

Після смерті дружини, його дід, ОСОБА_5 одружився вдруге, на ОСОБА_6 , яка після шлюбу, укладеного 22.06.1987 року, взяла прізвище - Щирецька.

Заявника батько, ОСОБА_7 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 батько - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Мачуха заявника батька - ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина до складу якої входить нерухоме майно у вигляді земельних ділянок на які видано державні акти серії ЛВ №041286 та ЛВ №041263.

Після смерті батька ІНФОРМАЦІЯ_2 , заявник, був змушений переїхати жити в с.Мазів, Золочівського району Львівської області, щоб опікуватися своїми дідом і бабою, які через похилий вік і стан здоров`я потребували постійного стороннього догляду.

ОСОБА_3 після смерті діда, залишилась проживати у заявника будинку, він доглядав її та утримував до смерті оскільки вважав своєю бабою.

Тобто, в період з 28.12.2000 року по 14.02.2007 роки заявник проживав однією сім`єю зі ОСОБА_3 , а після смерті організував її похорон.

Через те, що у вказаний період, заявник, проживав у с.Мазів без реєстрації підтвердити наведені обставини у позасудовому порядку неможливо.

Згідно ст. 3 СК України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Пунктом 6 Рішення Конституційного Суду України від 03 червня 1999 року № 5-рп/99 встановлено, що до членів сім`ї належать особи, що постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Ними можуть бути не тільки близькі родичі, але й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв`язках. Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт і т.п.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Встановлення в судовому порядку факту проживання однією сім`єю заявника з померлою необхідно для вирішення питання щодо прийняття спадщини після її смерті.

Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення у справі окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності суд вважає заяву підставною та її слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 10, 274, 279, 294, 315, 319 ЦПК України, ст. 28, 294 ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Заяву задовольнити.

Встановити факт проживання однією сім`єю в період з 28 грудня 2000 року по 14 лютого 2007 року, ОСОБА_1 і спадкодавця - ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа: Словітська сільська рада Золочівського району Львівської області: ЄДРПОУ 04374269, адреса: 80735, Львівська область, Золочівський район с.Словіта.

Суддя В. І. Кавацюк

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення27.09.2019
Оприлюднено01.10.2019
Номер документу84605744
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —466/6729/19

Рішення від 27.09.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

Ухвала від 21.08.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні