Ухвала
від 30.09.2019 по справі 910/13201/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

30.09.2019Справа № 910/13201/19

Суддя Господарського суду міста Києва Ярмак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тревел Пойнт" (01032, м.Київ, вул.Саксаганського, 120, оф.602, код ЄДРПОУ 39166846)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ИСПАТУР" (02002, м.Київ, вул.Микільсько-Слобідська, буд.2-В, оф. 6, код ЄДРПОУ 24379286)

про стягнення 114 506,45 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Тревел Пойнт" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ИСПАТУР" про солідарне стягнення 87 635,00 грн заборгованості по Субагентському договору про надання посередницьких послуг № 306 від 24.04.2019, 8592,13 грн пені, 752,32 грн 3 % річних, 17 527,00 грн 20% штрафу.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява і додані до неї документи підлягають залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.

Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Особи, які можуть бути представниками визначено частиною першою статті 58 Господарського процесуального кодексу України, а саме, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

За приписами статті 60 частини четвертої Господарського процесуального кодексу України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно із частинами 1, 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Правовий аналіз вищезазначених норм дає підстави вважати, що первинним документом, який є підставою для здійснення адвокатської діяльності, в тому числі представництва певної особи у суді, є договір про надання правової допомоги. При цьому у господарському процесі повноваження адвоката як представника можуть бути підтверджені довіреністю або ордером, виданими саме на підставі та на виконання договору про надання правової допомоги.

Крім того, положеннями статті 27 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" встановлено, що договір про надання правової допомоги укладається в письмовій формі. До договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права. Зміст договору про надання правової допомоги не може суперечити Конституції України та законам України, інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, присязі адвоката України та правилам адвокатської етики.

Судом встановлено, що позовна заява від імені ТОВ "ТРЕВЕЛ ПОЙНТ" підписана адвокатом Дядюрою Н.О.

На підтвердження своїх повноважень адвокатом додано копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, а також ордер № 1007194, виданий на підставі договору про надання правової допомоги № 22/08-19-5 від 22.09.2019.

Проте, копію договору про надання правової допомоги № 22/08-19-5 від 22.09.2019 позивачем суду не надано.

Суд вважає за необхідне зазначити, що звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, при реалізації права на справедливий суд (стаття 131-2 Конституції України, стаття 4 Господарського процесуального кодексу України та статті 7, 10 Закону України "Про судоустрій і статус суддів") передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, яка реалізує право на справедливий суд (аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 23.08.2018 у справі № 805/4297/17-а).

За змістом п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Також відповідно до ч. 5 п. 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити з виклад обставин. якими позивач обгрунтовує свої вимоги.

У позовній заяві позивач просить стягнути заявлену суму 114 506,45 грн боргу з відповідача солідарно.

Проте відповідно до норм матеріального права солідарна відповідальність - це відповідальністькількох боржників перед кредитором, при якій кредиторові надається право на свій розсуд вимагати виконання зобов`язання у повному обсязі або частково від усіх боржників разом або від кожного з них окремо.

Позивач звертаючись до суду із цим позовом заявляє вимоги про солідарне стягнення лише з Товариства з обмеженою відповідальністю "ИСПАТУР".

Також з наданих матеріалів позову вбачається, що Субагентський договір про надання посередницьких послуг № 306 від 24.04.2019 є двохстороннім та укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "ИСПАТУР" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тревел Пойнт".

Таким чином позивачем не надано належного обгрунтування заявлених вимог.

Частинами 1, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, господарський суд дійшов висновку залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тревел Пойнт" без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.

Керуючись ст. ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "Тревел Пойнт" залишити без руху.

2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати докази на підтвердження повноважень адвоката Дядюри Н.О. на представництво інтересів позивача та право підпису від його імені позовної заяви (копію договору про надання правової допомоги №22/08-19-5 від 22.09.2019); письмові пояснення щодо солідарного стягнення боргу з відповідача;

- докази направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.

3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата підписання ухвали 30.09.2019

Суддя О.М.Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2019
Оприлюднено02.10.2019
Номер документу84625847
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13201/19

Рішення від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 30.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні