ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"01" жовтня 2019 р. м ХарківСправа № 922/3155/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Пономаренко Т.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституцій, б. 7; код ЄДРПОУ: 25610834) до Приватного підприємства "Торгкомплектація" (61135, м. Харків, вул. Героїв Праці, б. 46; код ЄДРПОУ: 37575746) про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
27 вересня 2019 року Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Приватного підприємства "Торгкомплектація", в якій просить суд:
- стягнути з Приватного підприємства "Торгкомплектація" до бюджету міста Харкова суму основного боргу у розмірі 238 541,82 грн. та суму штрафу у розмірі 59 635,46 грн.;
- стягнути з Приватного підприємства "Торгкомплектація" до бюджету міста Харкова штраф у розмірі 59 635,46 грн.;
- стягнути з Приватного підприємства "Торгкомплектація" на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради суму судового збору.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Пунктом 1 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України визначено ціну позову про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається з позовної заяви, ціна позову складає 238 541,82 грн., але сума, що підлягає до стягнення, виходячи з позовних вимог, становить 357 812,74 грн.
Таким чином позивачем не виконано вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України щодо невірного зазначення ціни позову.
Разом з тим слід зазначити, що у пункті 2 частини 1 статті 164 ГПК України закріплено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що ціна позову Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради становить 357 812,74 грн.
Відповідно до приписів пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду вказаної позовної заяви позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, а саме: 5 367,19 грн.
Разом з тим, до позовної заяви позивачем надано платіжне доручення № 306 від 17 вересня 2019 року про сплату судового збору у розмірі 2 981,79 грн.
Беручи до уваги вищезазначене, позивачем не сплачено судовий збір у встановленому розмірі, чим порушено вимоги пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України.
Також пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повне найменування відповідача: Приватне підприємство "Торгкомплектаціяплюс" (код ЄДРПОУ 37575746), яке не збігається з найменуванням відповідача, яке зазначено позивачем в позовній заяві.
Таким чином, позивачем при поданні позовної заяви не було додержано вимог пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України.
За таких обставин, позовна заява на підставі статті 174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради залишити без руху.
2. Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
- доплати судового збору у розмірі 2 385,40 грн. та надання до суду доказів доплати судового збору в оригіналі.
- надати до суду вірне та повне найменування відповідача, а також зазначити вірну ціну позову.
3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.
Ухвалу підписано 01 жовтня 2019 року.
Суддя Т.О. Пономаренко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2019 |
Оприлюднено | 03.10.2019 |
Номер документу | 84633955 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Пономаренко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні