Справа № 587/1259/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2019 року Сумський районний суд Сумської області під у складі головуючого судді Степаненка О.А., секретаря судового засідання Токаревій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до Терешківської сільської ради Сумського району, третя особа ОСОБА_2 про зобов`язання виконати певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом, посилаючись на те, що з 01 серпня 1979 року їх сім`я ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 . З 1988 року по 2010 рік її чоловік ОСОБА_4 працював у Сумському лінійному виробничому управлінні магістральних газопроводів об`єднання Київтрансгаз , яке у 2000 році звернулося до Терешківської сільської ради з проханням включити до числа службових приміщень, перебуваючих у них на балансі, 3-х кімнатну упорядковану квартиру за вказаною адресою. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер. У грудні 2018 року позивач звернулася до сільської ради з питання приватизації приміщення, в якому вона проживає з своєю сім`єю, але їй було відмовлено через відсутність ордеру. Просила зобов`язати Терешківську сільську раду провести приватизацію житлового будинку АДРЕСА_1 , без надання ордеру про надання житлової площі, передавши будинок з надвірними будівлями їй і її сім`ї у приватну власність.
Позивач в судове засідання не з`явилася, від неї надійшла заява з проханням слухати справу у її відсутність, свої позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача Терешківської сільської ради Сумського району Сумської області для розгляду справи до суду не з`явився, направивши до суду заяву, в якій сільська рада просила слухати справу у їх відсутності представника, при винесенні рішення сільська рада покладалася на розсуд суду.
Третя особа ОСОБА_2 для розгляду справи до суду не з`явилась з невідомих суду причин, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, - і не оспорюється сторонами, - що 23 липня 1967 року в Терешківській сільській раді Сумського району Сумської області позивач уклала шлюб з ОСОБА_4 і змінила прізвище на ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про одруження (арк.с.14).
Від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про народження (арк.с.16).
27 жовтня 2001 року ОСОБА_2 уклала шлюб з ОСОБА_7 і змінила прізвище на ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про одруження (арк.с.15).
ІНФОРМАЦІЯ_2 у ОСОБА_2 народилася донька ОСОБА_9 , що підтверджується свідоцтвом про народження (арк.с.17).
Наказом № 26-к від 09.02.1988 року чоловік позивача ОСОБА_4 був прийнятий на роботу в Сумське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів об`єдання Київтрансгаз оператором ГРС в с. Терешківка Сумського району Сумської області, де працював по 17.08.2010 року, звідки був звільнений у зв`язку з виходом на пенсію, що стверджується копією трудової книжки (арк.с.18-20).
Відповідно до довідки Терешківської сільської ради Сумського району, згідно погосподарських книг за 1977-1979 роки та 2016-2020 роки ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , із 01 серпня 1979 року і на сьогоднішній день, разом з нею зареєстровані та проживають донька ОСОБА_2 та онука ОСОБА_9 (арк.с.36).
10 жовтня 2000 року Сумське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів звернулося до Терешківської ради Сумського району з проханням включити до числа службових приміщень трьохкімнатну упорядковану квартиру, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , в якій з 1987 року прописана сім`я оператора ГРС ОСОБА_4 складом 3 особи: він, дружина та дочка (арк.с.22).
Рішенням виконавчого комітету Терешківської сільської ради Сумського району № 3 від 29 січня 2001 року вказана квартира включена до числа службових приміщень, яка знаходиться на балансі Сумського лінійно -виробничого управління магістральних газопроводів (арк.с.23).
20 квітня 2001 року з ОСОБА_4 був заключний договір найму на користування службовим житловим приміщенням (арк.с.24).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть (арк.с.21).
На день смерті ОСОБА_4 у зазначеній квартирі були зареєстровані: ОСОБА_4 , його дружина ОСОБА_1 та онука ОСОБА_10 .
Рішенням 20 сесії 7 скликання Терешківської сільської ради Сумського району Сумської області від 01 грудня 2017 року затверджений акт приймання-передачі державного майна від 15.11.2017 року житлового будинку АДРЕСА_1 із балансу філії УМГ Київтрансгаз ПАТ Укртрансгаз до комунальної власності Терешківської сільської ради (арк.с.27).
Згідно ЗУ Про приватизацію державного житлового фонду кожний громадянин має право на приватизацію житла.
У грудні 2018 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Терешківської сільської ради з проханням вирішити питання приватизації приміщення, в якому вона проживає зі своєю сім`єю, але їй було відмовлено, оскільки у неї відсутній ордер на зазначене приміщення (арк.с.33).
Відповідно до ст. 58 Житлового кодексу на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду, орган місцевого самоврядування видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
При вселенні в житлове приміщення, громадянин здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності - відповідному підприємству. Ордер зберігається як документ суворої звітності. Отже, однією з обов`язкових умов для здійснення приватизації є наявність ордера.
З незалежних від позивача обставин вона не має ордера. На момент вселення в квартиру діяли нормативно-правові акти, відповідно до яких ордер на приміщення діяв протягом 30 днів, а при вселенні в житлове приміщення громадяни здавали ордер у ЖЕО.
Раніше будинок, в якому розміщена квартира, де проживає позивач із сім`єю перебувала на балансі філії УМГ Київтрансгаз , на теперішній час будинок знаходиться у комунальній власності Терешківської сільської ради, ордер не зберігся зі спливом значного періоду часу.
Рішенням Терешківської сільської ради від 29.03.2019 року проведений поділ будинку АДРЕСА_1 на два будинки АДРЕСА_1 з присвоєнням поштових адрес (арк.с.31). В будинку АДРЕСА_1 мешкає позивач зі своєю сім`єю.
Відповідно до висновку щодо технічної можливості поділу об`єкта нерухомого майна, право власності на нерухоме майно, розташоване по АДРЕСА_1 зареєстроване за територіальною громадою в особі Терешківської сільської ради Сумського району Сумської області, об`єкт нерухомого майна складається: з житлового будинку літ. А-2 , прибудова літ."а'", прибудова літ."а2", ганок "кр", ганок "кр площею 154,7 м2, житловою площею 92,3 м2. Склад новоутворених об`єктів:
1.Житловий будинок літ. "А-2", прибудова літ."а'" , ганок літ. кр , загальною площею 77 м 2 , житловою площею 46,8 м2.
Пропонована адреса: АДРЕСА_1 . Власник: Територіальна громада в особі Терешківської сільської Сумського району Сумської області.
2.Житловий будинок літ. "А-2", житлова прибудова літ. "а 2 ", ганок літ кр , загальною площею 77,0 м 2 , житловою площею 45,5 м 2 .
Пропонована адреса: АДРЕСА_1 . Власник: Територіальна громада в особі Терешківської сільської ради Сумського району Сумської області.
Вищезазначені новоутворені об`єкти нерухомого майна мають окремі входи (виходи) і використовуються незалежно один від одного. За технічними показниками об`єкт може бути поділено (акр.с.30).
Відповідно до ст. 1 Закону України Про приватизацію державного житлового фонду приватизація державного житлового фонду - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв та ніше) державного житлового фонду на користь громадян.
Згідно зі ст. 5 Закону України Про приватизацію державного житлового фонду кожен громадянин має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз. Передача займаних житлових приміщень здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім`ї, постійно проживаючих в цьому житловому приміщенні.
Гарантоване ст. 55 Конституції України та ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст.ст. 2, 4 ЦПК України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, на яке посилається позивач, було обґрунтоване і підтверджене належними та допустимими доказами.
Згідно ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Обставини, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч.ч. 1, 2 ст. 77 ЦПК України).
Оскільки діями відповідача порушуються права позивача на приватизацію житла, позовні вимоги підлягають задоволенню.
За наведених обставин суд вважає, що маються всі підстави для зобов`язання Терешківської сільської ради Сумського району провести приватизацію житлового будинку АДРЕСА_1 , за відсутності втраченого ордера про надання житлової площі, передавши будинок з надвірними будівлями позивачу і її сім`ї у приватну власність.
На підставі викладеного, керуючись ст. 55 Конституції України, ст.ст. 1, 5 Закону України Про приватизацію державного житлового фонду , ст. ст. 263, 264, 265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Зобов`язати Терешківську сільську раду Сумського району Сумської області (с. Терешківка, вул. Покровська, 21 Сумського району Сумської області, код ЄДРПОУ 04391635) провести приватизацію житлового будинку АДРЕСА_1 , без надання ордера про надання житлової площі, передавши будинок з надвірними будівлями ОСОБА_1 , мешканці АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 і її сім`ї у приватну власність.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя О.А.Степаненко
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84653818 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський районний суд Сумської області
Степаненко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні