Справа № 603/550/19
Провадження №2/603/320/2019
У Х В А Л А
"30" вересня 2019 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Гудкової Ю. Г. , ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Гранітненської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Гранітненської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , що залишилась після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шербакуль Шербакульського району Омської області, Росія, до складу якої входить земельна ділянка площею 1,02 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Гранітненської сільської ради Монастириського району Тернопільської області.
Ухвалою Монастириського районного суду Тернопільської області від 10.09.2019 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з недотриманням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України та надано строк для усунення недоліків.
27.09.2019 року ОСОБА_1 на виконання ухвали суду від 10.09.2019 року подав виправлену позовну заяву.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що дана заява підлягає поверненню позивачу, виходячи з такого.
Ухвалою Монастириського районного суду Тернопільської області від 10.09.2019 року позивачу надано термін на усунення таких недоліків: позивачем у позовній заяві не було вказано, чи є інші спадкоємці крім позивача; чи є серед спадкоємців особи, що володіють правом на обов`язкову частку в спадщині; чи не було відмови від спадщини з боку кого-небудь із спадкоємців; чи немає підстав для усунення позивача від права на спадкування (ст. 1224 ЦК України); не конкретизовано, чи місце смерті спадкодавця є місцем його проживання, - місцем відкриття спадщини; не долучено обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
На виконання вимог вищевказаної ухвали суду позивачем подано виправлену редакцію позовної заяви, у якій зазначено, що інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом, ні спадкоємців, що володіють правом на обов`язкову частку в спадщині на дане майно після смерті ОСОБА_2 немає, відмови від спадщини з боку кого-небудь із спадкоємців не було.
Однак, у силу п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, що не виконано позивачем при наведенні у виправленій редакції позовної заяві вищевказаних обставин.
Крім того, не конкретизовано, чи місце смерті спадкодавця є місцем його постійного проживання, тобто місцем відкриття спадщини.
У силу ст. 71 Закону України Про міжнародне приватне право спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.
Так, у силу ч. 1 ст. 1221 місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо спадкодавець мав кілька місць проживання, місцем відкриття спадщини вважається останнє місце реєстрації спадкодавця (абз. 1, 3 п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч. 2 ст. 1272 ЦК України за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Виходячи з вищевикладеного, заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Позивачем додано постанову Монастириської державної нотаріальної контори від 25.09.2019 року про відмову у вчиненні нотаріальної дії, а саме відмови у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , та рекомендовано ОСОБА_1 звернутися до суду з позовом для продовження терміну для прийняття спадщини згідно ст. 1272 ЦК України.
Як слідує зі змісту позовної заяви, спадкодавець ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шербакуль Шербакульського району Омської області, Росія.
Проте, позивачем не зазначено про наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, відсутні дані про звернення позивача із заявою до нотаріальної контори за останнім місцем проживання спадкодавця.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням викладеного, оскільки вказані в ухвалі суду від 10.09.2019 року недоліки не усунуто, суд вважає позовну заяву не поданою в день первинного її подання до суду, позовна заява підлягає поверненню.
Керуючись ч. 3 ст. 185, ст.ст. 260, 353 - 355 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Повернути ОСОБА_1 позовну заяву з доданими до неї документами у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Гранітненської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Тернопільського апеляційного суду через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ю. Г. Гудкова
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84654552 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Гудкова Ю. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні