Справа № 603/525/19
Провадження №2/603/307/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" жовтня 2019 р. м. Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді Іванчука В. М.
при секретарі : Швець Н.С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Монастириська матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Андрусенко І.Я. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Задарівської сільської ради Монастириського району, в якому просить ухвалити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове майно за заповітом, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Монастириського районного суду Тернопільської області від 23 серпня 2019 року відкрито провадження по даній справі та призначено підготовче судове засідання.
Сторони в судове засідання не з`явились. Позивач подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд прийшов до висновку, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п. 5 ч. 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В поданій позовній заяві позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, тобто порушує питання про вирішення майнового спору, який регулюється, зокрема, і нормами спадкового права.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 34 Закону України Про нотаріат , видача свідоцтва про право на спадщину відноситься до повноважень нотаріуса щодо вчинення нотаріальних дій.
Суд зазначає, що відмова у вчинення нотаріальної дії регламентована Главою 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом МЮУ від 22.02.2012 № 296/5. Згідно з п. п. 3, 4 цієї Глави нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов`язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії. У постанові про відмову зазначаються, зокрема, причини відмови у вчиненні нотаріальної дії з посиланням на чинне законодавство, порядок і строки оскарження відмови з посиланням на норми цивільного процесуального законодавства.Так, представник позивача в позовній заяві посилається на відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Згідно п.23 Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження.
Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розгляду в позовному провадженні.
У зв`язку з наведеним, позивачу ОСОБА_1 слід долучити до матеріалів позовної заяви, як підставу звернення до суду, обґрунтовану постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, пов`язаної з видачею свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , оскільки при вирішенні в судовому порядку спорів даної категорії, суд не має права безпідставно приймати на себе функції нотаріуса.
На підставі викладеного, приходжу висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
При цьому, суд зазначає, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачеві.
На підставі наведеного і, керуючись ст. ст. 177, 185,187 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
В разі неусунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Іванчук
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84654555 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Іванчук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні