Рішення
від 17.04.2019 по справі 548/2331/18
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/2331/18

Провадження №2/548/135/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.04.2019 року м. Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді- Миркушіної Н.С.,

за участю секретаря судового засідання - Ващенко М.В.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хорол у порядку загального позовного провадження цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третьої особи приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Берези Дарії Василівни про визнання права в порядку спадкування та за зустрічним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права в порядку спадкування за заповітом та за законом,-

ВСТАНОВИВ:

22.11.2018 року ОСОБА_1 звернулася суд з позовом до територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третьої особи приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Берези Дарії Василівни про визнання права в порядку спадкування, в якому прохала суд:

1) скасувати державний акт на право привтної власності на землю серії Р1 № 531364 від 05.11.2001 року згідно котрого ОСОБА_4 (померла ІНФОРМАЦІЯ_7 ) набула прав власності на земельну ділянку площею 4.7 га.;

2) визнати за нею право власності в порядку спадкування на 44/108 частки земельної ділянки площею 4,70 умовних кадастрових гектарів, з цільовим призначенням - для с/г використання, розташованої на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 ,- на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ПЛ в„– 0191014 .

01.03.2019 року представник ОСОБА_1 адвокат Антіхович В.В. подав до суду заяву про збільшення позовних вимог та прохав суд: визнати за ОСОБА_1 , в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_7 , та батька ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , - право на 117/216 частки земельної частки (паю) розміром 4.70 умовних кадастрових гектарів, що розташована на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала померлій ОСОБА_4 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 .

12.12.2019 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися в суд з зустрічним позовом до ОСОБА_1 , територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права в порядку спадкування за заповітом та за законом,в якому прохали суд:

1) визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , в порядку спадкування за заповітом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 право на 60/144 частки земельної частки (паю) розміром 3,83 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 ;

2) визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , в порядку спадкування за законом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 право на 27/144 частки земельної частки ( паю) розміром 3,83 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, яку він прийняв як обов`язкову частку у спадщині померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 дружини ОСОБА_4 , що належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 .

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 20.11.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Ухвалою від 26.12.2018 року прийнято зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом та об`єднано зустрічний позов в одне провадження з первісним позовом.

Ухвалою від 26.12.2018 року прийнято до справи заяву представника позивача-відповідача ОСОБА_1 - адвокат Антіховича В.В. про збільшення позовних вимог.

Ухвалою Хорольського районного суду Полтавської області від 29.03.2019 року у даній цивільній справі закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання представник ОСОБА_1 - адвокат Антіхович В.В. не з`явився, подав заяву про розгляд справи за їх з позивачем відсутності та вказав, що змінені позовні вимоги підтримує повністю та прохав їх задовольнити.

У судове засідання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з"явилися, в зустрічній позовній заяві прохали розглянути справу за їх відсутності.

У судове засідання представник Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та вказав, що визнає первісний та зустрічий позови.

Третя особа приватний нотаріус Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Береза Д.В. в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності та при її вирішенні поклалася на розсуд суду.

З`ясувавши позиції сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що змінений первісний позов підлягає до часткового задоволення, а зустрічний позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.

За вимогами ч. 3 ст. 12 Цивільно-процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Цивільно-процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 Цивільно-процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільно-процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2018 року у справі Печенізький та інші проти України встановлено, що принцип рівності сторін вимагає надання кожній стороні розумної можливості представляти свою справу за таких умов, які не ставлять її у явно гірше становище порівняно з протилежною стороною. Крім цього, кожній стороні має бути забезпечено можливість ознайомитись із зауваженнями або доказами, наданими іншою стороною, у тому числі апеляційною скаргою іншої сторони, та надати власні зауваження з цього приводу.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що згідно заповіту, посвідченого 17 червня 1998 року секретарем Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області Лисенко А.П., зареєстрованого в реєстрі за № 35, - ОСОБА_4 , мешканка села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження, про те, що Сертифікат на право на земельну частку (пай) Серія ПЛ в„– 0191014 , виданий громадянину України - члену колективного сільськогосподарського підприємства Україна Хорольського району Полтавської області вона заповідала своїм дочкам: ОСОБА_1 та ОСОБА_9 , в рівних частках.

Відповідно до заповіту, посвідченого 05 листопада 1998 року секретарем Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області Лисенко А.П., зареєстрованого в реєстрі за № 62, ОСОБА_4 , мешканка села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження про те, що Ѕ частину всього її майна, де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде їй належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, вона заповідала ОСОБА_3 , яка проживає с.Штомпелівка Хорольського району Полтавської області.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року спадкодавець ОСОБА_4 померла в с.Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть Серія НОМЕР_5 .

Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 відкрилась спадщина на вказане у заповіті спадкове майно, тобто земельну частку ( пай) розміром 4, 70 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області та належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 .

05.11.2001 року, тобто через два роки після смерті власника, Штомпелівською сільською радою видано державний акт серія Р1 № 531364, згідно якого у власність ОСОБА_4 передано право власності на земельну ділянку площею 4.7 га.

Оскільки правоздатність мають виключно живі фізичні особи, померла ОСОБА_4 не мала можливості набути права власності на землю, а відповідно цей Державний акт підлягає скасуванню.

З довідки виконкому Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області № 02-25/1303 від 18.10.2017 року слідує, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , дійсно проживала і була зареєстрована до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Штомпелівка Хорольського району Полтавської області. Спільно з нею на день смерті були зареєстровані та проживали: чоловік- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , дочка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , онука ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_10 та онука ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_11 .

Отже, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , її спадщину прийняли:

непрацездатний чоловік ОСОБА_5 (на час відкриття спадщини мав вік понад 60 років - пенсіонер), який проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини;

непрацездатна дочка ОСОБА_1 (шляхом вступу в володіння та управління спадковим майном, на підтвердження чого подала нотаріусу оригінал Сертифікату про право на земельний пай);

дочка ОСОБА_2 , яка проживала зі спадкодавцем на час відкриття спадщини;

онука ОСОБА_3 , яка проживала зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Позивач за первісним позовом, відповідач за зустрічним позовом - ОСОБА_1 , є донькою померлої ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_6 від 09.06.1963 року, в подальшому при реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_1 - свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_7 ), є спадкоємцем за заповітом від 17.06.1998 року. Також, відповідно до ст. 535 ЦК УРСР 1963 року позивач являється особою, що має право на обов`язкову частку в спадщині, так як на час відкриття спадщини була недієздатною (даний факт підтверджується довідкою, виданою Лубенським об`єднаним управлінням пенсійного фонду України № 660/02-23/4 від 28.08.2017 року).

ОСОБА_1 прийняла спадщину відповідно до п.1 ч. 1 ст.549 ЦК УРСР 1963 року.

З відповіді приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Берези Д.В. № 1365/02-14 від 19.06.2018 року слідує, що ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом відмовлено у зв`язку з тим, що у матеріалах спадкової справи є заповіт, посвідчений 05.11.1998 року Лисенко А.П. , секретарем Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області за реєстровим номером 62, згідно якого все спадкове майно заповідане онуці спадкодавця - ОСОБА_3 та роз`яснено право звернення до суду для вирішення спірів.

Судом встановлено, що вищевказаною відмовою нотаріуса порушено права ОСОБА_1 внаслідок того, що помилково зазначено про те, що останній заповіт від 05 листопада 1998 року охоплює все майно спадкодавця, оскільки в заповіті прямо зазначено, що він складений на 1/2 частину спадкового майна.

Крім того вказана у відповіді ст. 1254 ЦК України не підлягає до застосування в даному випадку, оскільки на той час діяв ЦК України в редакції від 18.07.1963 року.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 544 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року заповідач вправі в будь-який час змінити або скасувати зроблений ним заповіт, склавши новий заповіт. Заповіт, складений пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або в частині, в якій він йому суперечить.

Таким чином, заповіт померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , посвідчений 05 листопада 1998 року секретарем Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області Лисенко А.П., зареєстрований в реєстрі за № 62, скасовує попередній заповіт від 17 червня 1998 року щодо Ѕ частки спадкового майна, що спадкується.

Відповідно до ст.534 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року спадкоємцем за заповітом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , яка прийняла її спадщину, є ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3 ), що підтверджується копією свідоцтва про народження Серія НОМЕР_8 , копією свідоцтва поро шлюб Серія НОМЕР_9 та повідомленням приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Береза Д.В. від 23 жовтня 2017 року № 3098/02-14.

З відповіді приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Берези Д.В. № 1341/02-14 від 30.03.2018 року слідує, що у зв`язку з відсутністю оригінала правовстановлюючого документу на спадкові майнові права, тобто сертифіката на право на земельну частку (пай), позивач ОСОБА_3 не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на неї, а тому нотаріусом роз`яснено позивачу право на вирішення питання про визнання права на спадкове майнове право у судовому порядку.

Відповідно до ст.534 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року спадкоємцем за заповітом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , яка прийняла її спадщину, є ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження Серія НОМЕР_10 , копією повторного свідоцтва про розірвання шлюбу Серія НОМЕР_11 , Витягом з ДРАЦС про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища №00020351479 від 13.06.2018 року та повідомленням приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Береза Д.В. від 23 жовтня 2017 року № 3098/02-14.

З повідомлення Хорольської державної нотаріальної контори № 32/02-14 від 15.01.2018 року слідує, що спадкова справа щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 була відкрита у Хорольській державній нотаріальній конторі 12.07.2012 року за № 216/2012 на підставі заяв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , які є спадкоємцями першої черги.

Належність спадкодавцю вказаного спадкового майна повністю доводиться довідкою Відділу у Хорольському районі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області №614/116-17 від 01.09.2017 року.

Відповідно до абз. 3 п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відкриття спадщини до 1 січня 2004 року застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.

Враховуючи викладене, до спірних правовідносин підлягають застосуванню норми ЦК Української РСР (в редакції від 18.07.1963 року).

Відповідно до ч.2 ст.534 Цивільного кодексу України в редакції 1963 року, кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його (не виключаючи предметів звичайної домашньої обстановки і вжитку) одній або кільком особам як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським

організаціям.

Статтею 535 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року визначено, що неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), а також непрацездатні дружина, батьки (усиновителі) і утриманці померлого успадковують, незалежно від змісту заповіту, не менше двох третин частки, яка належала б кожному з них при спадкоємстві за законом (обов`язкова частка). При визначенні розміру обов`язкової частки враховується і вартість спадкового майна, що складається з предметів звичайної домашньої обстановки і вжитку.

Відповідно до ст.548 ЦК УРСР для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.

Відповідно до ч.1 ст.549 ЦК України (в редакції 1963 р.), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

При визначенні часток спадкового майна судом береться до уваги розрахунок ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , оскільки саме він на думку суду є вірним.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають право на частки спадкового майна, розмір яких розраховується наступним чином.

Спадкоємцем за законом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , який прийняв її спадщину та має право на обов`язкову частку у ній є її чоловік ОСОБА_5 , тому згідно із ст. 535 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року його обов`язкова частка становить по 2/3 частки, яка належала б кожному з них при спадкоємстві за законом, що становить: 2/3 х 1/4 = 1/6 частка , оскільки спадкоємцями за законом є також дочки померлої ОСОБА_4 : ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_9 , яка померла після відкриття спадщини.

Не має права на обов`язкову частку у спадщині дочка ОСОБА_2 , яка була повнолітньою та працездатною на момент відкриття спадщини, дочка ОСОБА_9 , яка не прийняла спадщину, а також дочка ОСОБА_17 , якій припадає за заповітом спадкодавця від 17 червня 1998 року більша частка, чим обов`язкова частка, тому до неї правила статті 535 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року не застосовуються.

Отже, розмір частки спадкоємця ОСОБА_3 у спадщині померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 становить: ( 1- 1/6 ) х 1/2 = 5/12 частки.

Відповідач ОСОБА_1 повинна успадкувати за заповітом від 17 червня 1998 року Ѕ частку від половини майна, нерозподіленого заповітом від 05 листопада 1998 року, тобто ј частку вказаної земельної частки( паю), з урахуванням обов`язкової долі чоловіка непрацездатного батька ОСОБА_5 , а також частки, успадкованої спадкоємцем за заповітом ОСОБА_3 , що становить: ( 1 - 1/6 - 5/12 ) х1/2 = 5/ 24 частки, що більше ніж обов`язкова частка, тому її права не порушуються.

Не розподілена частка спадкового майна, яка не прийнята донькою ОСОБА_9 за заповітом становить: 1 - 1/6 - 5/12- 5/24 = 5/24 частки, що спадкується за законом спадкоємцями першої черги за законом: чоловіком ОСОБА_5 , донькою ОСОБА_2 та донькою ОСОБА_1 у рівних частках згідно із ст.ст. 529, 549 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року, тобто по 5/ 72 частки кожному .

Таким чином, спадкодавець ОСОБА_5 з урахуванням обов`язкової долі в розмірі 1/6 частки та спадкування за законом нерозподіленої частки майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 в розмірі 5/72 частки успадкував: 1/6+ 5/72= 17/72 частки.

Відповідач ОСОБА_1 повинна успадкувати за заповітом та законом у вказаному майні померлої матері ОСОБА_4 : 5/24 + 5/72 = 20/72 частки.

Підтвердження правильності розрахунку: 5/12 +17/72+ 20/72+ 5/72 = 1, де 5/12 або 30/72 - частка ОСОБА_3 , 17/72 - частка ОСОБА_5 , 20/72 - частка ОСОБА_1 , 5/7 2 - частка ОСОБА_2 , у майні спадкодавця ОСОБА_4 .

ІНФОРМАЦІЯ_5 спадкодавець ОСОБА_5 помер у місті Хорол Полтавської області, що підтверджується копією свідоцтва про його смерть Серія НОМЕР_12 .

Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 відкрилась спадщина на його спадкове майно, тобто 17/72 частки земельної частки ( паю) розміром 3,83 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, яку він прийняв як обов`язкову частку у спадщині померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 дружини ОСОБА_4 , що належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 .

Відповідно до ст. 1261 ЦК України спадкоємцями першої черги за законом померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 є його дочки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , які прийняли його спадщину, тому згідно із ст. 1267 ЦК України частки кожної з них становлять: 17/72 х1/2= 17/144.

Таким чином, ОСОБА_3 в порядку спадкування за заповітом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 повинна успадкувати 30/72 або 60/144 частки вказаного спадкового майна, а ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 - 5/72 частки цього майна та в порядку спадкування за законом майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 - 17/144 частки, а всього: 5/72+17/144= 27/144 частки вказаного спадкового майна.

ОСОБА_1 в порядку спадкування майна 15 жовтня 1999 року ОСОБА_4 за заповітом та законом повинна успадкувати 20/72 частки та в порядку спадкування майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 - 17/144 частки, а всього: 20/72+ 17/144= 57/144 частки.

Отже, з огляду на вищенаведене, беручи до уваги неможливість оформлення спадкових прав у встановленому законом порядку, суд вважає, що первісний змінений позов ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третьої особи приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Берези Дарії Василівни про визнання права в порядку спадкування слід задовольнити частково, а зустрічний позов ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права в порядку спадкування за заповітом та за законом,- слід задовольнити повністю.

Керуючись ст.ст. 1-14, 76-81, 141, 209-211, 213, 216, 221, 228, 229, 235, 240-242, 258, 259,263-265,268,354,355 ЦПК України, ст. ст. 328, 392,1222, 1261, 1268, 1269, 1277 ЦК України, ст.ст. 534, 535, 548, 549 ЦК України в редакції від 18.07.1963 року, рішенням Європейського суду з прав людини по справі Печенізький та інші проти України , суд-

УХВАЛИВ:

Первісний змінений позов ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третьої особи приватного нотаріуса Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Берези Дарії Василівни про визнання права в порядку спадкування,- задовольнити частково.

Скасувати державний акт на право приватної власності на землю серії Р1 № 531364 від 05.11.2001 року згідно котрого ОСОБА_4 (померла ІНФОРМАЦІЯ_7 ) набула прав власності на земельну ділянку площею 4.7 га.

Визнати за ОСОБА_1 , право власності в порядку спадкування на 57/144 частки земельної ділянки площею 3,83 умовних кад. га, з цільовим призначенням - для с/г використання, розташованої на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала ОСОБА_4 (померла ІНФОРМАЦІЯ_7 ) на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 0191014 .

В решті позовних вимог ОСОБА_1 відмовити за безпідставністю.

Зустрічний позов ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , територіальної громади в особі Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права в порядку спадкування за заповітом та за законом,- задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , в порядку спадкування за заповітом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 право на 60/144 частки земельної частки ( паю) розміром 3,83 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, що належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 .

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , в порядку спадкування за законом майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 право на 27/144 частки земельної частки ( паю) розміром 3,83 умовних кадастрових гектарів, що перебуває у колективній власності КСП Україна Хорольського району села Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, яку він прийняв як обов`язкову частку у спадщині померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 дружини ОСОБА_4 , що належала їй згідно Сертифіката на право на земельну частку(пай) Серія ПЛ в„– 0191014 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до пп.15.5 п.15розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України,до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Хорольський районний суд Полтавської області.

Сторони справи:

Позивач-відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_13 , мешканка АДРЕСА_1

Ппредставник позивача-відповідача ОСОБА_1 - адвокат Антіхович Володимир Володимирович, місце знаходження АДРЕСА_2

Відповідач-позивач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , мешканка с. Штомпелівка Хорольського району Полтавської області

Відповідач-позивач ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , мешканка с.Штомпелівка Хорольського району Полтавської області

Відповідач територіальна громада в особі Штомпелівської сільської ради, юридична адреса с.Штомпелівка Хорольського району Полтавської області, код ЄДРПОУ: 22535606

Третя особа приватний нотаріус Хорольського районного нотаріального округу Полтавської області Береза Д.В., юридична адреса вул. 1 Травня , № 8Б м . Хорол , Полтавської області

Повний текст судового рішення складено 26.04.2019 року.

Суддя : Н.С. Миркушіна

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено03.10.2019
Номер документу84678146
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —548/2331/18

Рішення від 17.04.2019

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Рішення від 17.04.2019

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 29.03.2019

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 01.03.2019

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 18.01.2019

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 26.12.2018

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 13.12.2018

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Миркушіна Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні