ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
02.10.2019Справа № 910/11638/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікос 2014" (вул. Кирилівська, 160, м. Київ, 04073)
до Міністерства юстиції України (вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001)
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бровченко Марина Олександрівна
про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,
Представники: не з`явилися
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вікос 2014" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства юстиції України про: 1) визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України № 3007/5 від 19.09.2018 про скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень; 2) зобов`язати Міністерство юстиції України вчинити дії щодо поновлення реєстраційних записів, скасованих на підставі наказу Міністерства юстиції України №3007/5 від 19.09.2018 про скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, шляхом внесення записів про реєстрацію договору міни від 15.06.2018, який укладений Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІКОС 2014" (код ЄДРПОУ 39046152) із Товариством з обмеженою відповідальністю "Скартек" (код ЄДРПОУ 42155326) та реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКОС 2014" (код ЄДРПОУ 39046152) власником нежитлових приміщень №15,16 - торгово-виставкового залу з технічними приміщеннями, загальною площею 482, 60 кв. м., за адресою: м. Київ, бульв. Шевченка Тараса, №54-56 (літера "А").
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуваний наказ необхідно скасувати, з огляду на перевищення Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації повноважень під час його прийняття, а також порушенням відповідачем процедури, встановленої ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.09.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
10.09..2019 через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
Дослідивши подані матеріали, Суд дійшов висновку, що позивачем було усунуто недоліки, визначені в ухвалі суду, у встановлений строк.
Ураховуючи предмет та підстави позову, з метою справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, а також ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів юридичних осіб, справа підлягає одноособовому розгляду в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.09.2019 відкрито провадження у справі №910/11638/19, призначено підготовче засідання на 02.10.2019. Даною ухвалою залучено до участі до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Бровченко Марину Олександрівну (вул. Кирилівська, 160-Б, м. Київ, 04073).
В судове засіданні 02.10.2019 представники позивача, відповідача та третьої особи не з`явилися.
З метою повідомлення позивача про розгляд справи судом та призначення підготовчого засідання, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України ухвала суду про призначення підготовчого засідання у справі № 910/11638/19 від 13.09.2019 року була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу для листування, що зазначена позивачем у позовній заяві, а саме: АДРЕСА_4 .
Відповідно до пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Зокрема, згідно з наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового рекомендованого відправлення № 0103051675235 зазначене відправлення отримане представником позивача 20.09.2019.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що позивач в позовній заяві повідомив суд про адресу для листування, суд дійшов висновку про належне повідомлення позивача про відкриття провадження у справі № 910/11638/19 та призначення підготовчого засідання у справі на 02.10.2019.
При цьому судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
З урахуванням викладеного господарський суд зазначає, що позивач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою суду у справі № 910/11639/19 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Як свідчить прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно зі ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Зокрема, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд (рішення у справі "Каракуця проти України", "Пономарьов проти України"), позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
30.09.2019 від ОСОБА_1 через загальний відділ діловодства суду надійшло клопотання про залучення її до справи у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Клопотання мотивоване тим, що станом на час проведення судового засідання ОСОБА_1 є власником нерухомого майна, що є предметом спору у даній справі.
02.10.2019 від відповідача через загальний відділ діловодства суду надійшло клопотання про залучення ОСОБА_1 до справи у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Суд, розглянувши вказані клопотання, доходить висновку про їх обґрунтованість, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Враховуючи встановлення судом, що при розгляді справи можуть бути встановлені факти, які можуть вплинути на права та обов`язки ОСОБА_1 по відношенню до відповідача, як особи, за явкою на даний час зареєстроване право власності на спірне майно, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 .
02.10.2019 від відповідача через загальний відділ діловодства суду надійшли клопотання про відкладення розгляду судового засідання та продовження строку на подавання відзиву.
Згідно з ч. 2 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Суд, розглянувши дані клопотання відповідача про продовження строку на подання відзиву, вважає, що воно підлягає задоволенню із підстав, викладених у клопотанні.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи в межах встановленого цим Кодексом строку у разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.
Відповідно до ч. 3 ст. 251 Господарського процесуального кодексу України треті особи мають право подати пояснення щодо позову в строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.
Відповідно до ч. 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на неявку в підготовче засідання представників позивача, відповідача та третьої особи, не надання відзиву на позовну заяву, залучення до участі у справі третьої особи, а також з метою надання сторонам можливості реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні та надання доказів в обґрунтування заявлених вимог та заперечень, з метою всебічного, повного і об`єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд доходить висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання у справі.
Керуючись статтями 50, 177, 181, 183, 202, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ).
2. Встановити третій особі строк для подання письмових пояснень щодо позову - протягом п`яти днів з дня його отримання та щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання. У випадку подання письмових пояснень - подати суду докази надіслання (надання) їх та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
3. Зобов`язати позивача направити позовну заяву та додані до неї документи, а відповідача - відзив на позов та додані до нього документи на адресу третьої особи та надати суду відповідні докази направлення.
4. Продовжити відповідачу строк на подання відзиву до 12.10.2019.
5. Відкласти підготовче засідання на 21.10.19 о 12:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 8.
6. Викликати в судове засідання представників учасників справи.
7. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ .
8. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала набирає законної з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Повний текст ухвали складено та підписано 03.10.2019.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2019 |
Оприлюднено | 03.10.2019 |
Номер документу | 84696589 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні