Справа № 444/2019/19
Провадження № 2/444/1216/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/повне/
03 жовтня 2019 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :
головуючого судді Мікула В. Є.
секретар судового засідання Савчук Г.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району Львівської області, треті особи : Жовківська районна державна адміністрація, Приватний нотаріус Жовківського районного нотаріального округу Головач Орислава Романівна про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 . Після його смерті залишилось наступне спадкове майно, земельний пай, на території Воле Висоцької сільської ради площею 2,27 умовних кадастрових га. без визначення зовнішніх меж на місцевості що посвідчено сертифікатом серія ЛВ від 14.09.2000 року № 166720.
Зазначає, що за життя ОСОБА_2 заповіту не склав, що стверджується довідкою Воле-Висоцької сільської ради.
Вказує, що спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняла, оскільки з 2002 року проживала разом з померлим і вели спільне господарство, що посвідчується довідкою Воле-Висоцької сільської ради від 15.05.2019 року № 310. З 27.09.2002 року позивач здійснювала догляд за ОСОБА_2 , що стверджується договором довічного утримання.
Крім цього вказує, що зверталась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак нотаріус в письмовій формі відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки наданий сертифікат не відповідає закону. Тоді ж позивач звернувся до Жовківської РДА про видачу нового сертифікату на ім`я ОСОБА_2 , однак позивачу також було відмовлено у видачі такого.
Просить задоволити позов.
Позивач в підготовче засідання не з`явилась, однак подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить такі задоволити.
Представник відповідача та третіх осіб в підготовче засідання не з`явились, хоч про час та місце розгляду справи належно повідомлені, що стверджено повідомленням про вручення повістки, однак представником відповідача та третіх осіб надіслано листи в яких вказали, що заперечень щодо позовних вимог позивача у них немає. Окрім цього у даних листах просили розгляд справи проводити у відсутності їх представників, а тому суд вважає можливим розгляд справи у їх відсутності.
Оскільки сторони в підготовче засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксація підготовчого засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги належить задовольнити з наступних підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 . Після його смерті залишилось наступне спадкове майно, земельний пай, на території Воле Висоцької сільської ради площею 2,27 умовних кадастрових га. без визначення зовнішніх меж на місцевості що посвідчено сертифікатом серія ЛВ від 14.09.2000 року № 166720.
З матеріалів справи вбачається, що за життя ОСОБА_2 заповіту не склав, що стверджується довідкою Воле-Висоцької сільської ради.
Окрім цього з матеріалів справи вбачається, що спадщину після смерті ОСОБА_3 позивача прийняла, оскільки з 2002 року проживала разом з померлим і вели спільне господарство, що посвідчується довідкою Воле-Висоцької сільської ради від 15.05.2019 року № 310.
З 27.09.2002 року позивач здійснювала догляд за ОСОБА_2 , що стверджується договором довічного утримання.
Згідно ст. 1216-1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ст. 1233 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті, а відтак судом встановлено, що позивачем не може бути пред`явлено для оформлення спадщини сертифіката на ім`я ОСОБА_2 нового зразка, а тому її позовні вимоги слід задоволити в судовому порядку.
За таких обставин суд прийшов до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 є підставними і підлягають до задоволення.
Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 12, 13, 23, 76, 268, 258, 259, 264, 265, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на середню земельну частку /пай/ нав території Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району, розміром 2,27 умовних кадастрових гектарів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга з врахуванням п. 15.5 розділу ХIII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Мікула В. Є.
Повний текст рішення виготовлено 04.10.2019 року.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 05.10.2019 |
Номер документу | 84732590 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні