Справа № 480/1198/19
Провадження №2/151/347/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2019 року
Чечельницький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Моцного В.С.
при секретарі: Бондаренко В.П.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в смт. Чечельник, Вінницької області цивільну справу за №480/1198/19, провадження №2/151/347/19 за позовною заявою ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької області (місцезнаходження: с. Луги, вул. Миру, буд.6, Чечельницького району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04331917, індекс 24820) про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом в суд до Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької областіпро визначення судом додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_2 померла його мати ОСОБА_2 . Після її смерті залишилося спадкове майно у виді земельної ділянки, яка знаходиться на території Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької області. Звернувшись до Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори щодо оформлення спадщини отримав відмову, оскільки пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини тарекомендували звернутись до суду. Просить суд позов задоволити та визначити додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Позивач в судове засідання не з`явився, подавши до суду письмову заяву про слухання справи без його участі, позов підтримав повністю, просить задовольнити.
Представник відповідача сільський голова Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької області Голоднюк В. в судове засідання не з`явився, подавши до суду письмову заяву про слухання справи без його участі, позов визнав та не заперечує проти його задоволення.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши докази і письмові пояснення вважає, що позов підлягає задоволенню по слідуючих підставах.
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 10 листопада 2003 року Кривобалківською сільською радою Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_2.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 виданого 01 грудня 2011 року виконавчим комітетом Кривобалківської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_2.
Відповідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого 28 квітня 1968 року Лузьким бюро ЗАГС Чечельницького району Вінницької області ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 і його батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_2 .
Згідно довідки №507 від 24.06.2019 року виданої Кривобалківською сільською радою Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_1 в тому, що його батько ОСОБА_5 , місце проживання якого на час смерті зареєстровано за адресою : АДРЕСА_2 , з 23.07.2003 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 . За цією адресою були зареєстровані та постійно проживали разом із спадкодавцем : дружина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, з 23.07.2003 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно довідки №508 від 24.06.2019 року виданої Кривобалківською сільською радою Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_1 в тому, що його мати ОСОБА_2 , місце проживання якої на час смерті зареєстровано за адресою : АДРЕСА_2 , з 23.07.2003 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . За цією адресою постійно проживаючих та зареєстрованих разом зі спадкодавцем не має.
Відповідно до листа державного нотаріуса Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Юрлової О.В. від 20.06.2019 року №707/02-31 ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки він не звернувся із заявою та не прийняв спадщину до шести місяців, після смерті спадкодавця та рекомендовано звернутися до суду для визначення додаткового строку, для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно ч. 4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до п.24 ч. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Враховуючи те, що позивач є єдиним спадкоємцем за законом, позов відповідачем визнано і визнання позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе позов задоволити і визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 78, 81, 142, 200 ч.3, 206, 258-259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, ст.1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , картка платника податків НОМЕР_4 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 )додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 -три місяці з часу вступу рішення в законну силу.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя :
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 08.10.2019 |
Номер документу | 84760484 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні