Рішення
від 01.10.2019 по справі 643/11411/19
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 643/11411/19

Провадження № 2/643/4246/19

01.10.2019 р. м.Харків

Московський районний суд м.Харкова у складі головуючого судді Горбунової Я.М., за участю секретаря Арестової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Керівника Харківської місцевої прокуратури №4 в інтересах держави в особі Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова до ОСОБА_1 , треті особи: Міністерство освіти і науки України, Московський районний відділ у місті Харкові Головного управління ДМС у Харківській області про визнання особи такою, що не має права проживати у гуртожитку, виселення та зняття з реєстраційного обліку, -

в с т а н о в и в :

Харківська місцева прокуратура №4 звернулась до суду в інтересах держави в особі: Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова з позовом, в якому просить визнати ОСОБА_1 таким, що не має права проживати у гуртожитку Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова , розташованого за адресою: АДРЕСА_3, виселити ОСОБА_1 з приміщення гуртожитку без надання іншого жилого приміщення та зняти його з реєстраційного обліку.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державний професійно-технічний навчальний заклад Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова (далі ЦПТО №3) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей або робітників, діяльність яких пов`язана зі складною організацією праці. На балансі ЦПТО №3 перебуває гуртожиток розташований за адресою: АДРЕСА_3 , призначений для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

В зазначеному гуртожитку проживає громадянин ОСОБА_1 За даними Головного управління ДМС в Харківській області останнього зареєстровано Московським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області за адресою гуртожитку.

Надання жилої площі в гуртожитку особам, які не працюють та не навчаються в ЦПТО №3, або таким, які направлені у відрядження до таких закладів, або навчаються чи працюють в інших навчальних закладах, установах, організаціях є порушенням чинного законодавства та суперечить законодавчо визначеному призначенню гуртожитків.

При цьому, ОСОБА_1 в ЦПТО№3 не навчається та не працює. Наказ керівника ЦПТО№3 за погодженням з його профспілковим комітетом про надання житлової площі ОСОБА_1 не видавався, отже на думку позивача, його вселення до гуртожитку є незаконним.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримує у повному обсязі та не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач та треті особи в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду повідомлялися вчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Зі згоди представника позивача, суд постановляє заочне рішення по справі, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України .

Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів громадян або держави в суді.

У визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. (ч. 3 ст.54 ЦПК України).

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. (ч. 4 ст.54 ЦПК України).

Так, підставами для звернення до суду прокурора із зазначеним позовом є наступне.

Державний професійно-технічний навчальний заклад Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова (далі ЦПТО №3) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей або робітників, діяльність яких пов`язана зі складною організацією праці.

Відповідно до п. 2.2 Статуту ЦПТО №3, прийнятого на загальних зборах колективу 11.09.2013, центр є юридичною особою, має самостійний баланс та має право укладати цивільно-правові угоди.

Як передбачено п. 7.9 Статуту ЦПТО №3 об`єкти права власності: навчально-виробничі, побутові, культурно-освітні, оздоровчі, спортивні будівлі та споруди, житло, комунікації, обладнання, засоби навчання, транспортні засоби та інше майно центру є державною власністю, що закріплена Міністерством освіти і науки України за центром і перебуває в оперативному управління останнього.

На балансі ЦПТО №3 перебуває гуртожиток, розташований за адресою: АДРЕСА_3, призначений для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Судом встановлено, що в зазначеному гуртожитку проживає громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . За даними Головного управління ДМС в Харківській області останнього зареєстровано Московським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області за адресою гуртожитку.

Згідно з інформацією ЦПТО№3 підставою реєстрації та проживання ОСОБА_1 в гуртожитку є договір №37 від 01.09.2018 р. укладений між ЦПТО№3 та останнім.

Проте, зазначений договір суперечить вимогам чинного законодавства України з огляду на наступне.

Згідно вимог ст. 127 ЖК України під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки, які можуть використовуватися для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Відповідно до частини 2 статті 128 ЖК України жила площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації та відповідного профспілкового комітету.

Згідно статті 129 ЖК України на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.

Вказані вимоги також враховано у Положенні про гуртожиток Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова , яке 01.09.2017 року затверджено директором ЦПТО№3 ОСОБА_2

Перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796 .

Так, відповідно до п.п. 3 п. 7 зазначеного Переліку надання спеціально облаштованих приміщень гуртожитків навчальних закладів можливо виключно для проживання осіб, які навчаються або працюють у відповідному навчальному закладі; абітурієнтів відповідного навчального закладу під час вступних іспитів; осіб, які направлені у відрядження до таких навчальних закладів; осіб, які навчаються в інших навчальних закладах і проживають у гуртожитках навчального закладу згідно з рішенням його керівника; працівників інших навчальних закладів, установ та організацій.

Відповідно до пункту 2 Примірного положення про гуртожитки, затвердженого Радою Міністрів Української PCP № 208 від 03.06.1986 року, гуртожитки призначаються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Згідно п. 15 Примірного положення про гуртожитки, житлова площа в гуртожитку не підлягає обміну, розділу, бронюванню і здачі в піднайом. Таким чином, мешканці гуртожитку наймають жилу площу у підприємства, організації, установи, де вони працюють або навчаються, - тимчасово, на період роботи або навчання, на умовах, визначених Главою 4 ЖК України та Примірним положенням про гуртожитки.

Надання жилої площі в гуртожитку особам, які не працюють та не навчаються в ЦПТО №3, або таким, які направлені у відрядження до таких закладів, або навчаються чи працюють в інших навчальних закладах, установах, організаціях є порушенням чинного законодавства та суперечить законодавчо визначеному призначенню гуртожитків.

При цьому встановлено, що ОСОБА_1 в ЦПТО№3 не навчається та не працює. Наказ керівника ЦПТО№3 за погодженням з його профспілковим комітетом про надання житлової площі ОСОБА_1 не видавався, отже його вселення до гуртожитку є незаконним.

Крім того, згідно ч. 1 ст. 2, ст. 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Відповідно до п. 1.3. Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затверджених наказом МВС України від 22.11.2012 №1077 (далі - Порядок реєстрації) реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення у день подання особою документів.

Зважаючи на викладене, та враховуючи, що вселення та проживання ОСОБА_1 у гуртожитку є безпідставним та незаконним, то реєстрація її місця проживання у гуртожитку також була проведена з порушенням вимог законодавства.

Статтею 47 Конституції України закріплено, що ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Частиною 1 ст. 109 ЖК України визначено, що виселення з займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку.

Частиною 3 ст. 116 ЖК України визначено, що осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Зважаючи на відсутність законних підстав для проживання ОСОБА_1 у гуртожитку ЦПТО№3, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , він підлягає виселенню без надання іншого жилого приміщення.

Згідно п.7.1. Порядку реєстрації, в разі проведення реєстрації місця проживання особи з порушенням вимог законодавства, вона скасовується.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4 , 5 , 10- 13 , 76-81 , 89 , 141 , 264-265 , 280 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 таким, що не має права проживати у гуртожитку Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова , розташованого за адресою: м. Харків, вул. Владислава Зубенко, 33-А.

Виселити ОСОБА_1 з приміщення гуртожитку Державного професійно-технічного навчального закладу Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова , розташованого за адресою: м. Харків, вул. Владислава Зубенко, 35-В.

Зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Прокуратури Харківської області (код 02910108, р/рахунок № НОМЕР_1 в Державній казначейській службі України, м. Київ, код банку 820172, код класифікації видатків бюджету 2800) судовий збір в розмірі 2800 (дві тисячі вісімсот) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Позивачі: Харківська місцева прокуратура №4, м. Харків, вул. Маршала Батицького, 23; Державний професійно-технічний навчальний заклад Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова , код ЄДРПОУ 02547910, адреса: 61121, м. Харків, вул. Владислава Зубенко, 37.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії та номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний код не відомий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Треті особи: Міністерство освіти і науки України, код ЄДРПОУ 38621185, адреса: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10; Московський районний відділ у м. Харкові Головного управління ДМС у Харківській області, адреса: 61120, м. Харків, вул. Гв. Широнінців, 25-А.

Суддя: Я.М. Горбунова

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення01.10.2019
Оприлюднено08.10.2019
Номер документу84772610
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —643/11411/19

Рішення від 01.10.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Горбунова Я. М.

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Горбунова Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні