ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"01" жовтня 2019 р.Справа № 922/3021/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Тютюник О.Ю.
розглянувши заяву ФОП Коломійцев Андрій Юрійович, м. Харків про визнання банкрутом ТОВ НВП "Укроснова", м. Харків , код ЄДРПОУ 25193081 за участю сторін:
ініціюючий кредитор - Коломійцев А.Ю. (особисто),
пр-к боржника - Білоусов С . Ю . (директор),
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст та підстави вимог заявника щодо відкриття провадження у справі про банкрутство.
Фізична особа - підприємець Коломійцев А.Ю. звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ Науково - виробниче підприємство Укроснова у порядку ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції після 19.01.2013 (далі - Закон про банкрутство) на тій підставі, що боржником протягом більш ніж трьох місяців не задоволено безспірні вимоги кредитора на загальну суму 1 899 030,89 грн, з якої 981 655,00 грн сума основного боргу, 511016,21 грн інфляційні витрати, 52 856,60 грн - сума 3% річних, 157 172,08 грн - сума пені, 196331,00 грн - штраф, що підтверджено судовим рішенням №922/218/17 від 09.03.2017, яке набрало законної сили та постановою про відкриття виконавчого провадження від 18.04.2019 на примусове стягнення боргу відповідно до наказу господарського суду № 922/218/17 від 03.07.2017.
Ухвалою суду від 20.09.19 було прийнято заяву ФОП Коломійцева А.Ю. про порушення справи про банкрутство ТОВ Науково - виробниче підприємство Укроснова до розгляду, призначено проведення підготовчого засідання, зобов`язано арбітражного керуючого Козловську Д.В., визначену автоматизованою системою надати суду заяву на участь у справі, а боржнику надати суду відзив на заяву кредиторів та документи, які свідчать про фінансовий стан товариства.
Короткий зміст пояснень кредитора, керівника боржника та арбітражного керуючого.
Присутній в судовому засіданні ініціюючій кредитор підтримав подану заяву, просив суд порушити (відкрити) провадження справі про банкрутство ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова .
Присутній у судовому засіданні керівник боржника Білоусов С.Ю. надав суду письмовий відзив, в якому боржник повідомляє, що визнає борг кредитора в повному розмірі, проте, через незадовільний фінансовий стан товариства у боржника відсутня можливість сплатити кредитору заборгованість у повному обсязі. Також, у відзиву на заяву кредитора керівник боржника додатково вказує інформацію про фінансовий стан підприємства та наявність кредиторської заборгованості перед іншими кредиторами.
Арбітражний керуючий Козловська Д.В., що була визначена автоматизованою системою, надіслала суду заяву - згоду на призначення її в якості розпорядника майна, в якій повідомила суд, що має всі технічні та організаційні правові підставі для здійснення діяльності арбітражного керуючого, має достатній рівень та досвід роботи на посадах розпорядника майна, керуючого санацією,ліквідатора.
Фактичні обставини справи.
Розглянувши та перевіривши у порядку ст. 11 Закону про банкрутство в редакції після 19.01.2013 обґрунтованість вимог заявника у підготовчому засіданні суду, здійснивши всебічно та повно оцінку поданих суду кредитором та боржником доказів, що мають значення для розгляду судом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та вислухавши пояснення кредитора та керівника боржника, суд встановив наступне.
Рішенням господарського суду Харківської області у справі №922/218/17 від 09.03.2017, яке набрало законної сили, з ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова було стягнуто 1 899 030,89 грн боргу, з якої 981 655,00 грн сума основного зобов`язання, 511 016,21 грн інфляційні витрати, 52 856,60 грн - сума 3% річних, 157 172,08 грн - сума пені, 196 331,00 грн - сума штрафу. Судом було видано судовий наказ на стягнення.
Постановою судового виконавця від 18.04.2019, за заявою стягувача ФОП Коломійцева А.Ю. було відкрито виконавче провадження на примусове стягнення боргу відповідно до наказу господарського суду № 922/218/17 від 03.07.2017.
Проте в зв`язку із відсутністю майна та грошових коштів у боржника, що підтверджено керівником боржника у судовому засіданні, прийняті примусові заходи кредитором не призвели до погашення боргу ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова перед ФОП Коломійцевим А.Ю.
Відповідно до ч.3 ст.10 Закону про банкрутство визначено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Оцінка аргументів учасників провадження і висновок суду
На підставі встановлених судом обставин заяви кредитора у справі про банкрутство та наведених вище правових норм, суд доходить до слідуючих висновків.
Безспірні вимоги ініціюючого кредитора до боржника складають загальну суму 1 545 527,81 грн (981 655,00 грн. сума основного боргу, 511016,21 грн - інфляційні витрати, 52 856,60 грн - сума 3% річних), тобто, становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, що підтверджено судовим рішенням, наказом суду, постановою про відкриття виконавчого провадження, і не заперечується керівником боржника.
Ініціюючим кредитором при подачі до суду заяви про порушення справи про банкрутство повністю дотримані вимоги ст.ст. 10-11 Закону про банкрутство.
Згідно з ч.ч. 6, 9 ст. 16 Закону про банкрутство встановлено, що за наслідками розгляду заяви про порушення (відкриття) провадження справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів,введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна.
Оцінивши представлені сторонами докази, суд на підставі ст. 16 Закону про банкрутство вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова , ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, визнати безспірні вимоги ініціюючого кредитора до боржника у загальному розмірі 1 545 527,81 грн та ввести процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів.
Відповідно до положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна, що затверджено постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. за № 8 за результатом направлення господарським судом відомостей (конкретної справи про банкрутство, спеціалізації арбітражного керуючого) автоматизованою системою за підписом відповідальної особи було визначено арбітражного керуючого на посаду розпорядника майна ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова Козловську Діану Валеріївну . (довідка від 27.03.2019р.).
Судом встановлено, що визначена автоматизованою системою арбітражний керуючий Козловська Д.В. (свідоцтво № 484 від 15.03.13), надала заяву на участь у справі в якості розпорядника майна.
Згідно з ч. 2 ст. 114 Законом про банкрутство передбачено, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого); які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
У своїй заяві про участь у справі в якості розпорядника майна ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова арбітражний керуючий Козловська Д.В. повідомила, що управління боржником раніше не здійснювала, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, не належить до жодної категорії осіб, які зазначені в ч.2 ст.114 Закону про банкрутство, має організаційні та технічні можливості належним чином виконувати передбачені Законом про банкрутство обов`язки розпорядника майна. Діяльність арбітражного керуючого застрахована, що підтверджується договором добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого перед третіми особами за № 3449908 від 30.11.2018.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Козловської Д.В. та додані до неї документи, враховуючи те, що зазначена кандидатура відповідає вимогам Закону про банкрутство, суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Козловську Діану Валеріївну.
Враховуючи, що на час проведення підготовчого засідання боржник не може у повному обсязі задовольнити вимоги кредитора, з метою виявлення всіх кредиторів і осіб, які мають бажання взяти участь у санації боржника, суд здійснює оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Керуючись ст. ст. 233-234 ГПК України, ст.ст. 1, 10-11, 16 ,114Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ НВП "Укроснова", м. Харків, код ЄДРПОУ 25193081.
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, який передбачає зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
4. Призначити розпорядником майна ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова арбітражного керуючого Козловську Діану Валеріївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 484 від 15.03.13, адреса: 01004, м. Київ, вул. Льва Толстого, буд. 3, поверх 3, оф. 309 та встановити розмір оплати послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень, джерелами сплати грошової винагороди розпоряднику майна є авансування ініціюючим кредитором, що вноситься на депозитний рахунок нотаріусу.
5. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про відкриття справи про банкрутство боржника - ТОВ Науково-виробниче підприємство Укроснова , м. Харків , код ЄДРПОУ 25193081, із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
6. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 12.11.2019.
7. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 12.11.2019.
8. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 21.11.2019.
9. Попереднє засідання господарського суду призначити на 21.11.2019 о 10 год. 00 хвл. у приміщенні Господарського суду Харківської області, зал 111.
10. Ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, державному реєстратору, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду за місцезнаходженням боржника, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника, установам, що здійснюють облік нерухомого та рухомого майна (органу державної реєстрації речових прав, органам державної автомобільної інспекції за місцезнаходженням боржника), установам банків, що обслуговують рахунки боржника, державному органу з питань банкрутства.
11. Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 07.10.2019.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2019 |
Оприлюднено | 08.10.2019 |
Номер документу | 84788099 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні