ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" жовтня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/2312/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
без виклику представників сторін
розглянувши в порядку письмового провадження справу
до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Аладдін - Прінт", 64703, м. Харків, вул. Сумська, 4, код ЄДРПОУ 38279552;
відповідача 2 ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
про стягнення заборгованості за кредитним договором б/н від 23.07.2018 у розмірі 83411, 38 грн.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аладдін - Прінт", ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором б/н від 23.07.2018 у розмірі 83411, 38 грн., з яких: 75000, 00 грн. - заборгованість за кредитом; 50, 00 грн. - заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість; 8277, 47 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії; 83, 91 грн. - пеня за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором.
В обґрунтування позову посилається на неналежне виконання відповідачем 1 своїх зобов`язань за договором № б/н від 23.07.2018, в частині повернення суми кредиту та сплати процентів за користування кредитом. Вказує, відповідач 1 має заборгованість у розмірі у розмірі 83411,38 грн., з яких 75000,00 грн. - заборгованість за кредитом; 50,00 грн. - заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість; 8277,77 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії; 83,91 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором. Зазначає, що між позивачем та відповідачем 2 укладено договір поруки № POR1532003106621, предметом якого є надання поруки відповідачем 2 за виконання зобов`язань відповідачем 1, у зв`язку з чим, посилаючись на приписи ст. 543, 554, 610 ЦК України, просить стягнути заборгованість за кредитним договором № б/н від 23.07.2018 у розмірі 83411, 38 грн. солідарно з відповідачів.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 01.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі № 922/2312/19, розгляд справи визначено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Відповідачеві, згідно ст. 250, 251 ГПК України, встановлено строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов та заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач 1 своїм правом на захист не скористався, відзив на позов не надав. Разом з цим, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 01.08.2019, була направлена на адресу відповідача 1 - м. Харків, вул. Сумська, 4, яка збігається із адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулась до суду 12.08.2019 без доказів вручення відповідачеві з відміткою пошти адресат відсутній , що у відповідності до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України, є підставою вважати про вручення йому ухвали про відкриття провадження по справі ще 08.08.2019.
Відповідач 2 також своїм правом на захист не скористався, відзив на позов не надав. Разом з цим, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 01.08.2019, була направлена на адресу відповідача 2 - АДРЕСА_1 , яка збігається із адресою, зазначеною у відомостях відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання фізичних осіб ГУДМС України в Харківській області, повернулась до суду 12.08.2019 без доказів вручення відповідачеві з відміткою пошти адресат відсутній , що у відповідності до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України, є підставою вважати про вручення йому ухвали про відкриття провадження по справі ще 08.08.2019.
Згідно із ч. 1 ст. 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного держаного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Так, процесуальні документи у цій справі (ухвала суду про відкриття провадження у справі) направлялись всім учасникам судового процесу, що підтверджуються штампом канцелярії на зворотній стороні відповідного документу.
Таким чином, всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.
За висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
У ч. 1 ст. 174 ГК України закріплено, що господарський договір є підставою виникнення господарських зобов`язань.
Згідно із положеннями ст. 627, 628, 629 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.
23.07.2018 Товариством з обмеженою відповідальністю Аладін-Прінт через систему інтернет-клієнт-банкінгу було підписано Анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ , що розміщені на сайті ПриватБанку pb.ua. (арк. справи 23-24).
У відповідності до п. 1 Анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ встановлені істотні умови кредитного договору:
1.1. Вид кредиту: строковий
1.2. Розмір кредиту: визначається ПриватБанком, вказується у профайлі позичальника на сайті kub.pb.ua.
1.3. Строк кредиту: 12 місяців з моменту видачі коштів
1.4. Проценти (комісія) за користування кредиту: 2 % в місяць від початкового розміру кредиту
1.5. Порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в який було здійснено видачу коштів.
1.6. у випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в п. 1.5. цієї Заяви, проценти за користування кредитом становлять розмір 4% на місяць від суми заборгованості. При цьому сплачується неустойка в розмірі і згідно розділу 3.2.8. Умов та Правил надання банківських послуг. Укладання кредитного договору здійснюється в порядку, визначеному розділом 3.2.8. Умов та Правил надання банківських послуг.
Анкету-заяву про приєднання до Умов та Правил надання послуги КУБ підписано із використанням електронного цифрового підпису відповідача 1, відповідно до якої позичальник приєднався до розділу 3.2.8. Умов та правил надання банківських послуг, які розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ Приватбанк http://privatbank.ua.
У відповідності до п. 3.2.8.1. Умов та Правил надання кредиту Кредит КУБ передбачено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту строковий Кредит КУБ для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим Договором терміни. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг (далі - Заява), також в системі Приват24.
Клієнт приєднується до Послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом Заяви в системі Приват24 або в сервісі Paperless або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору.
Кредит також може надаватися шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства - продавця за товари та послуги.
Повернення кредиту здійснюється щомісячно шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених в заяві (п. 3.2.8.3.1. Умов та Правил надання кредиту Кредит КУБ ).
Відповідно до п. 3.2.8.3.2. вказаних Умов зазначено, що за користування послугою клієнт платить щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно Графіку, визначених в заяві та тарифах. Датами сплати відсотків є дати сплати платежів, зазначені в заяві. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору відповідно до п. 3.2.8.6.2.).
При порушенні клієнтом будь-якого грошового зобов`язання клієнт сплачує банку проценти за користування кредитом в розмірі, встановленому у заяві. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1., клієнт сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня за кожний календарний день прострочення.
Згідно з п. 3.2.8.5.2. Умов та Правил надання кредиту Кредит КУБ передбачено, що клієнт зобов`язаний оплатити щомісячні проценти за користування кредитом.
Відповідно до п. 3.2.8.9.1. Умов за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з п.п. 3.2.8.1., 3.2.8.3. цього Договору Клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в п. 3.2.8.3.2.
Нарахування прострочених процентів здійснюється щодня, при цьому проценти розраховуються на непогашену частину кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з 360 днів у році. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування процентів не враховується (п. 3.2.8.9.2. Умов)
Розрахунок і нарахування відсотків за користування кредитом здійснюється в терміни, визначені в заяві, кожного наступного місяця з дати списання коштів з позикового рахунку і проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом на суму залишку заборгованості по кредиту. Розрахунок відсотків у вигляді щомісячної комісії проводиться банком на наступний день після отримання клієнтом кредиту або дня погашення чергової частини боргу, а нарахування відсотків у вигляді щомісячної комісії проводиться банком в день погашення чергової частини боргу або в дату погашення клієнтом заборгованості до такого дня (п. 3.2.8.9.6. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").
Пунктом 3.2.8.10.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати процентів за користування кредитом та термінів повернення кредиту, передбачених п.п.3.2.8.3.2., 3.2.8.3.1., п.3.2.8.9., 3.2.8.3.1. цього Договору, Клієнт сплачує Банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.
У свою чергу пунктом 3.2.8.3.3. Умов визначено, що при порушенні Клієнтом будь-якого грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1, Клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.
Так, за своєю правовою природою договір, укладений між позивачем та відповідачем-1 є Кредитним договором. Сторони досягли всіх суттєвих умов відносно вказаного виду Договору, а тому відповідно до вимог ст. ст. 205, 638, 1049, 1054 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) та ст. ст. 179, 180 Господарського кодексу України (надалі - ГК України), він вважається укладеним.
Таким чином, укладений Кредитний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно зі статтями 173, 174, 175 ГК України (статтями 11, 202, 509 ЦК України) і відповідно до ст. 629 ЦК України є обов`язковим для виконання сторонами.
Як свідчать матеріали справи, свої зобов`язання за Кредитним договором позивач виконав в повному обсязі, перерахувавши на рахунок відповідача-1 23.07.2018 року грошові кошти (кредит) в розмірі 450000,00 грн., що підтверджується відповідною банківською випискою та меморіальним ордером.
Однак, відповідач-1 свої зобов`язання щодо сплати заборгованості за кредитом, процентів та комісії за його користування в повному обсязі не виконав.
Станом на 25.06.2019 року, у зв`язку з зазначеними порушеннями зобов`язань за Кредитним договором відповідач-1 має перед позивачем заборгованість за кредитом у розмірі 75000,00 грн.
Доказів сплати вказаної заборгованості відповідачем суду не надано, як і не надано доказів у спростування фактів викладених позивачем.
Згідно з частиною 1 статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Відповідно до частини 2 цієї ж статті до відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до частини 1 статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Частиною 1 статті 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Статтями 525, 526 ЦК України, що кореспондуються за змістом з положеннями ст. 193 ГК України, передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги акціонерного товариства КБ "Приватбанк" до відповідача-1 обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами, не спростовані відповідачами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Щодо позовних вимог до відповідача-2, суд зазначає наступне.
23.07.2018 року між акціонерним товариством "Комерційний банк "Приватбанк" (кредитор) та фізичною особою ОСОБА_2 (відповідач-2, поручитель) укладено договір поруки № POR1532003106621(далі - Договір поруки), предметом якого є надання поруки відповідачем-2 за виконання зобов`язань відповідача-1, які випливають з Кредитного договору (п. 1.1. Договору поруки).
Поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Кредитним договором в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності (п. 1.2. Договору поруки).
У випадку невиконання боржником якого-небудь зобов`язання, передбаченого п.1.1. цього договору, кредитор має право направити поручителю вимогу із зазначенням невиконаного (їх) зобов`язання (нь). Ненаправлення кредитором вказаної вимоги не є перешкодою та не позбавляє права кредитора звернутися до суду з вимогою виконати взяті на себе поручителем зобов`язання або вимагати від поручителя виконання взятих на себе зобов`язань іншими способами. Поручитель відповідає перед кредитором, як солідарний боржник, у випадку невиконання боржником зобов`язань за Кредитним договором, незалежно від факту направлення чи ненаправлення кредитором поручителю передбаченої даним пунктом вимоги (п.2.1.2. Договору поруки).
Статтею 553 Цивільного кодексу України визначено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.
Згідно зі ст. 554 Кодексу, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Таким чином, зважаючи на порушення відповідачем-1 зобов`язань, забезпечених порукою, суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за кредитом в сумі 75000,00грн.
Водночас, як вбачається з позовної заяви, позивач окрім сплати основної суми заборгованості по тілу кредиту просить стягнути з відповідача 50,00грн. - заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість; 8277,47грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії; 83,91 грн. - пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.
Відповідно до п. 1.5. Анкети-заяви приєднання порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в який було здійснено видачу коштів.
Пунктом 1.6 Анкети передбачено, що у випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в п. 1.5. цієї Заяви, проценти за користування кредитом становлять розмір 4% на місяць від суми заборгованості. При цьому сплачується неустойка в розмірі і згідно розділу 3.2.8. Умов та Правил надання банківських послуг. Укладання кредитного договору здійснюється в порядку, визначеному розділом 3.2.8. Умов та Правил надання банківських послуг.
Пунктом 3.2.8.10.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати процентів за користування кредитом та термінів повернення кредиту, передбачених п.п.3.2.8.3.2., 3.2.8.3.1., п.3.2.8.9., 3.2.8.3.1. цього Договору, Клієнт сплачує Банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.
У свою чергу пунктом 3.2.8.3.3. Умов визначено, що при порушенні Клієнтом будь-якого грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1, Клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.
Виходячи з вищенаведеного, суд зазначає, що в анкеті-заяві не міститься умов щодо зобов`язання відповідача здійснити оплату заборгованості за відсотками нарахованими на прострочену заборгованість, заборгованість за відсотками у вигляді комісії та заборгованість з пені, а штрафні санкції нараховані позивачем на підставі п. 3.2.8.3.3, 3.2.8.9.1, 3.2.8.3.2, 3.2.8.3.9, 3.2.8.10.1 Умов.
Таким чином, суд зазначає, що за відсутності в анкеті-заяві домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту надані банком витяги з тарифів і умов не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного із відповідачкою кредитного договору, оскільки достовірно не підтверджують вказаних обставин, окрім цього на переконання суду, Умови на які посилається позивач, з огляду на їх мінливий характер, не можна вважати складовою кредитного договору ані щодо будь-яких встановлених ними нових умов та правил чи можливості використання банком додаткових заходів, які збільшують вартість кредиту, ані щодо прямої вказівки про збільшення прав та обов`язків кожної із сторін, якщо вони не підписані та не визнаються позичальником, а також якщо ці умови прямо не передбачені.
Аналогічна правова позиції викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 342/180/17-ц від 03.07.2019.
Приймаючи до уваги вищенаведене та враховуючи, що в Анкеті-заяві не міститься безпосредніхх посилань на відповідні пункти Умов на підставі яких позивач здійснює нарахування штрафних санкцій, а самі Умови не є складової такого виду кредитного договору, суд дійшов висновку про безпідставність вимог позивача щодо стягнення з відповідача 50,00 грн. - заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість; 8277,47 грн. - заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії; 83,91грн. - пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором, а відтак відмовляє в їх задоволенні.
Пунктом 5 частини 1 статті 237 ГПК України передбачено, що при ухваленні рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.
Відповідно до ст. 129 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать в тому числі витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з п. 2 ч.1 ст.129 ГПК України у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи, загальна сума сплаченого судового збору становить 1921,00грн.
Беручи до уваги те, що позов задоволено частково та враховуючи правила п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, у зв`язку з чим витрати по сплаті судового збору у розмірі 1727,28грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача, в іншій частині судовий збір покладається на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст 2, 73-74, 76-79, 86, 126, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити частково.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аладдін - Прінт" (64703, м. Харків, вул. Сумська, 4, код ЄДРПОУ 38279552) та ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційного банку Приватбанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1 Д, код ЄДРПОУ 14360570) за кредитним договором № б/н від 23.07.2018 у розмірі 75000,00грн., а також витрати зі сплати судового збору у розмірі 1727,28грн.
В іншій частині позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається в строки та в порядку визначеному ст. 256, 257 ГПК України з врахуванням п. 17.5 Перехідних Положень ГПК України.
Повний текст рішення складено 07.10.2019.
Суддя Н.А. Новікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 08.10.2019 |
Номер документу | 84788162 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні