Ухвала
від 07.10.2019 по справі 923/843/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 жовтня 2019 року Справа № 923/843/19

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б. , розглянувши заяву

за позовом: Комунального підприємство "Генічеське бюро технічної інвентаризації", Херсонської обласної ради, м.Генічеськ

до відповідача: розпорядника майна ДП "Новотроїцький елеватор" арбітражного керуючого Абрамова Віталія Валерійовича, м.Київ

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Державне підприємство "Новотроїцький елеватор", смт.Новотроїцьке Херсонської області

про стягнення заборгованості в сумі 277426,60 грн.

в с т а н о в и в:

Позивач Комунальне підприємство "Генічеське бюро технічної інвентаризації" Херсонської обласної ради звернувся до господарського суду із позовом до відповідача розпорядника майна ДП "Новотроїцький елеватор" арбітражного керуючого Абрамова В.В., м.Київ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Державне підприємство "Новотроїцький елеватор", смт.Новотроїцьке Херсонської області про стягнення заборгованості в сумі 277426,60 грн.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що остання не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Згідно п.4 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

За приписами ч.3 ст.45 ГПК України, відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

В даному випадку позивачем в якості відповідача визначено розпорядника майна ДП "Новотроїцький елеватор" арбітражного керуючого Абрамова В.В. Однак, позовна заява не містить змісту позовних вимог до означеної особи, більш того, в прохальній частині позову позивач просить стягнути суму боргу з третьої особи - ДП "Новотроїцький елеватор".

Згідно положень ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Так позивачем в якості третьої особи визначено Державне підприємство "Новотроїцький елеватор", при цьому не зазначено на стороні кого - позивача або відповідача його слід залучити до участі справі, а також не обґрунтовано, яким чином рішення у даному спорі вплине на права та обов`язки останнього.

Згідно п.3 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

В даному випадку позивачем не визначено ціни позову.

За приписами п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, позивачем не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до п.10 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Такого підтвердження позовна заява КП "Генічеське БТІ" не містить.

Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем додано до матеріалів позовної заяви копії фіскальних чеків від 17.09.2019р., які не можуть бути прийняті судом в якості належних доказів направлення учасникам провадження копії позовної заяви і доданих до неї доказів.

Згідно п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так відповідно до прохальної частини позивач просить стягнути з ДП "Новотроїцький елеватор" 277426,60 грн.

Належною до сплати сумою судового збору є 277426,60 Х 1,5% = 4161,40 грн.

Разом з тим, позивачем додано до позовної заяви платіжне доручення від 24.09.2019р. №1218 про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн.

Таким чином, позивачем не подано до суду доказів сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі.

За приписами ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За умовами договорів №№21/182, 20/183, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, термін оплати виконаних робіт - протягом 3 банківських днів з моменту підписання акту здачі-приймання виконаних робіт та отримання рахунку (п.4.1).

Однак, матеріали позовної заяви не містять копій рахунків та доказів їх вручення відповідачу.

Відповідно до ч. 2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом

Згідно ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Додані до позовної заяви документи не завірені у встановленому законом порядку, оскільки не містять прізвища та посади особи, яка їх завірила, дати засвідчення, тому не можуть бути прийняті судом в якості належних доказів.

Також, 02.10.2019р. позивачем подано до суду заяву про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.

Втім, означена заява не містить доказів про її направлення іншим учасникам провадження, а додані до неї докази не завірені у встановленому порядку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, за наведених обставин суд приходить до висновку про те, що позовну заяву КП "Генічеське БТІ" про стягнення заборгованості слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення виявлених недоліків.

У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

Керуючись ст. ст. 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Комунального підприємства "Генічеське бюро технічної інвентаризації", м.Генічеськ до відповідача розпорядника майна ДП "Новотроїцький елеватор" арбітражного керуючого Абрамова В.В., м.Київ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Державне підприємство "Новотроїцький елеватор", смт.Новотроїцьке Херсонської області про стягнення заборгованості в сумі 277426,60 грн. залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

3. Роз`яснити заявнику, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала суду набрала законної сили 07.10.2019р., оскарженню не підлягає.

Суддя М.Б. Сулімовська

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення07.10.2019
Оприлюднено09.10.2019
Номер документу84788206
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/843/19

Ухвала від 04.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 07.10.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні