ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07.10.2019 Справа № 905/1847/19
Господарський суд Донецької області у складі судді Бокової Ю.В. розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ (84100, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Свободи, будинок 38, квартира 160; код ЄДРПОУ: 36807068)
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю КОРУМ СОРС (01015, місто Київ, Печерський район, вулиця Лейпцизька, будинок 15; код ЄДРПОУ: 37903071)
про стягнення 55 868,15 грн.,-
В С Т А Н О В И В
Товариство з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю КОРУМ СОРС про стягнення 55 868,15 грн., з яких: заборгованість - 53 207, 76 грн., пеня - 2 660,39 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за договором поставки № КС/420-18 від 10.08.2018, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 53 207,76 грн., що стало підставою для нарахування позивачем пені.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, виходячи з наступного.
За приписами п.п.1 п.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого п.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Вищезазначені приписи норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів може вважатися надані в оригіналі документи, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення із зазначенням переліку відправлених документів, що свідчить про надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом було встановлено, що в якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками позивачем додано копії накладної №8430108934364 від 30.09.2019, касового чеку та опису вкладення до поштового відправлення від 30.09.2019, відповідно до якого на адресу відповідача направлено позовну заяву без додатків.
Відтак, за висновками суду, вимоги ст.ст.164,172 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками, не виконані позивачем належним чином.
За приписами п.п.3 п.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
В порушення вищезазначеної норми, позивачем у позовній заяві не вказано ціну позову та не додано обґрунтований розрахунок суми, що стягується, у тому числі суми нарахованої ним пені.
Крім того, всупереч вимогам п. 10 ч. 3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням встановлених недоліків, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху на підставі ч.1 ст.174 ГПК України із встановленням 10-деннного строку з дня вручення копії даної ухвали для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду оригіналів документів на підтвердження направлення відповідачу додатків до позовної заяви, відомостей щодо ціни позову, обґрунтованого розрахунку суми, що стягується, у тому числі суми нарахованої ним пені та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до приписів ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст.164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ - залишити без руху.
2. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ - строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, але не пізніше 22.10.2019, шляхом надання до суду оригіналів документів на підтвердження направлення відповідачу додатків до позовної заяви, відомостей щодо ціни позову, обґрунтованого розрахунку суми, що стягується, у тому числі суми нарахованої ним пені та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
3.Копію ухвали надіслати товариству з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ .
4.Роз`яснити товариству з обмеженою відповідальністю ТЕХПРОМЕФЕКТ , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п. 4, 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 07.10.2019 та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua .
Суддя Ю.В. Бокова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84793032 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Бокова Юлія Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні