Справа № 420/4708/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Малого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр ЕКОСТРОЙ до Головного управління ДФС України в Одеській області про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Малого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого центру ЕКОСТРОЙ до Головного управління ДФС України в Одеській області в якому позивач просить:
визнати неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення, винесені Головним Управлінням Державної фіскальної служби в Одеській області:
№0027291414 від 11.06.2019р. за формою Р на суму 135 305,00 грн.;
№0027321414 від 11.06.2019р. за формою ПС на суму 340 грн.
Адміністративний позов обґрунтовано наступним.
Щодо завищення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 2 261 тис. грн. за 2017р. (рядок 2050 звіту про фінансові результати (Форма 2-м).
Відповідно до п.п. 5.4. розділу II П (С) БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва у статті "Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)" показується виробнича собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) та/або собівартість реалізованих товарів (робіт, послуг), визначена відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318 ( 20027-00 ) (надалі - П(С)БО 16 Витрати ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N 27/4248 (із змінами).
Так, відповідно до П(С)БО 16 Витрати , витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов`язань.
Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов`язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
Витрати, які неможливо прямо пов`язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Якщо актив забезпечує одержання економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом систематичного розподілу його вартості (наприклад, у вигляді амортизації) між відповідними звітними періодами.
Не визнаються витратами й не включаються до звіту про фінансові результати:
- платежі за договорами комісії, агентськими угодами та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо;
- попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг;
- погашення одержаних позик;
- інші зменшення активів або збільшення зобов`язань, що не відповідають ознакам, наведеним у пункті 6 цього П(С)БО 16 Витрати .
- витрати, які відображаються зменшенням власного капіталу відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
- балансова вартість валюти.
Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються:
- прямі матеріальні витрати;
- прямі витрати на оплату праці;
- інші прямі витрати;
- змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.
Виробнича собівартість продукції зменшується на справедливу вартість супутньої продукції, яка реалізується, та вартість супутньої продукції в оцінці можливого її використання, що використовується на самому підприємстві.
Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) установлюються підприємством.
До складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу вироблюваної продукції, купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об`єкта витрат. Прямі матеріальні витрати зменшуються на вартість зворотних відходів, отриманих у процесі виробництва, які оцінюються у порядку, викладеному в пункті 11 цього Положення (стандарту).
До складу прямих витрат на оплату праці включаються заробітна плата та інші виплати робітникам, зайнятим у виробництві продукції, виконанні робіт або наданні послуг, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об`єкта витрат.
До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об`єкта витрат, зокрема відрахування на соціальні заходи, плата за оренду земельних і майнових паїв, амортизація, втрати від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів), зменшеної на її справедливу вартість, та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку.
До складу загальновиробничих витрат включаються:
- витрати на управління виробництвом (оплата праці апарату управління цехами, дільницями тощо; відрахування на соціальні заходи й медичне страхування апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо).
- амортизація основних засобів загальновиробничого (цехового, дільничого, лінійного) призначення.
- амортизація нематеріальних активів загальновиробничого (цехового, дільничого, лінійного) призначення.
- витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, операційну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення.
- витрати на вдосконалення технології й організації виробництва (оплата праці та відрахування на соціальні заходи працівників, зайнятих удосконаленням технології й організації виробництва, поліпшенням якості продукції, підвищенням її надійності, довговічності, інших експлуатаційних характеристик у виробничому процесі; витрати матеріалів, купівельних комплектуючих виробів і напівфабрикатів, оплата послуг сторонніх організацій тощо).
- витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень.
Витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата праці загальновиробничого персоналу; відрахування на соціальні заходи, медичне страхування робітників та апарату управління виробництвом; витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг).
- витрати на охорону праці, техніку безпеки і охорону навколишнього природного середовища.
- інші витрати (внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади; нестачі незавершеного виробництва; нестачі і втрати від псування матеріальних цінностей у цехах; оплата простоїв тощо).
Загальновиробничі витрати поділяються на постійні і змінні.
До змінних загальновиробничих витрат належать витрати на обслуговування і управління виробництвом (цехів, дільниць), що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності. Змінні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об`єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо), виходячи з фактичної потужності звітного періоду.
До постійних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, що залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягу діяльності.
Постійні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об`єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) при нормальній Нерозподілені постійні загальновиробничі витрати включаються до складу собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) у періоді їх виникнення. Загальна сума розподілених та нерозподілених постійних загальновиробничих витрат не може перевищувати їх фактичну величину.
ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ сформувала показники собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за 2017р. у сумі 23 742.0 тис. грн. у повній відповідності до вимог п.п. 5.4. розділу II П (С) БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва у статті "Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг та Положень (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318, на підставі відповідних регістрів бухгалтерського обліку та первинних документів та відображають витрати пов`язані з придбанням будівельних матеріалів, та комплектуючих, субпідрядних робіт та які пов`язані з виконанням будівельних робіт, надання послуг капітального та поточного ремонту об`єктів, виконання робіт з обстеження технічного стану будівель, виконання ремонтно- реставраційних робіт.
В свою чергу, Акт перевірки не містить конкретних порушень норм, а ґрунтується на загальних формулюваннях, без посилання на конкретні первинні та облікові документи.
Відносно завищення показників собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за 2017р., перевіряючи лише зазначили: ...Перевіркою показників собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. (рядки 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м)), встановлено відхилення показників за рахунок недостовірного перенесення даних регістрів бухгалтерського обліку до фінансової звітності: .... за рік 2017 завищення в сумі 1 677,1 тис. грн. .
Акт перевірки, на стор. 12 лише містить висновок про документальне не підтвердження правомірність списання вартості консультаційних послуг, наданих ФОП ОСОБА_1 в сумі 584 000,00 грн., але згідно висновків Акту ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ нібито завищено показники собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 2 261 тис. грн. за 2017р.
Таким чином, не зрозуміло з якими господарськими операціями пов`язано нібито завишення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) на суму 1 677,0 тис. грн.
Крім того, відповідно до пунктів 3, 4, 5 Наказу Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727 Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами :
3. Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
4. В акті документальної перевірки викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, які стосуються фактів виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
5. Факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об`єктивно та поєною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку. Фінансової та іншої звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб`єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів .
Слід зазначити, що Акт перевірки був складений з порушенням пунктів 3, 4, 5 Наказу Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727 Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами .
Щодо завищення показників інших операційних витрат в загальній сумі 384.5 тис. грн. за 2017р. (рядок 2180 звіту про фінансові результати (форма 2-м).
Відповідно до п.п. 5.5. розділу II П (С) БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва у статті "Інші операційні витрати" наводяться адміністративні витрати, витрати на збут, а також собівартість реалізованих оборотних активів (крім готової продукції, товарів і фінансових інвестицій), необоротних активів, утримуваних для продажу, та груп вибуття; відрахування на створення резерву сумнівних боргів і сума списаних безнадійних боргів; втрати від знецінення виробничих запасів; втрати від операційних курсових різниць; визнані економічні санкції; відрахування для забезпечення відшкодування наступних операційних витрат; інші витрати, що пов`язані з операційною діяльністю підприємства. У цій статті також відображається належна до сплати за звітний період відповідно до законодавства сума податків і зборів. (Абзац перший підпункту 5.5 пункту 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів N 48 (20341-14 ) від 08.02.2014).
Слід зазначити, що ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ сформувала показники "Інші операційні витрати" за 2017р. у сумі 2 236,8 тис. грн. у повній відповідності до вимог п.п. 5.5. розділу II П (С) БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва на підставі відповідних регістрів бухгалтерського обліку та первинних документів.
Висновки перевіряючих щодо завищення "Інші операційні витрати", також не містить конкретних порушень норм, а ґрунтується на загальних формулюваннях, без посилання на конкретні первинні та облікові документи.
Так, перевіряючи на стор. 14 Акту лише зазначили: Перевіркою встановлено відхилення між даними бухгалтерського обліку платника податків та показників по рядку 2180 звітів про фінансові результати (форма №2-м) ... за рік 2017 завищення в сумі 108,9 тис. грн. .
Таким чином, ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ , вважає, що достовірність декларацій з податку на прибуток за 2017 рік ставиться під сумнів Відповідачем з безпідставних тверджень, у зв`язку з чим суми грошових зобов`язань, визначені оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями є безпідставними, та самі податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.
Процесуальні дії.
Ухвалою суду від 08.08.2019 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначене судове засідання на 10.09.2019 року.
Відповідно ст. 162 КАС України відповідачу встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалу про відкриття провадження по справі та копію позову з додатками отримано представником відповідача ГУ ДФС України в Одеській області 13.08.2019 року, що підтверджується розпискою про отримання нарочно копії ухвали (т. 1 а/с. 90).
27.08.2019 року за вхід. №30632/19 представником відповідача Руденко О.М. (за довіреністю) через канцелярію суду надано відзив на адміністративний позов та додаткові докази.
Відзив обґрунтовано наступним.
До початку перевірки ГУ ДФС в Одеській області на адресу ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ надіслано запит від 06.02.2019р. №2035/10/15-32-14-14-10 про надання податкової інформації у вигляді пояснень та їх документальних підтверджень. Станом на дату початку перевірки підприємством не надано пояснень та їх документальних підтверджень, згідно з письмовим запитом.
З метою отримання документів та пояснень в ході перевірки, вручено запити директору ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ Суханову В.Г. від 11.04.2019 р. щодо надання документів, регістрів бухгалтерського обліку, регістрів синтетичного та аналітичного обліку, первинних документів та/або зведених облікових документів, на підтвердження здійснення господарських операцій та пояснень. Посадовими особами ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не надано перевіряючим письмові пояснення, зауваження, заперечення щодо виявлених порушень або з інших питань, що виникли під час перевірки, про що складено Акт від 17.04.2019р. №657/15-32-14-14/23209234 про відмову посадових осіб ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ від надання письмових пояснень щодо встановлених перевіркою порушень та перелік документів, які не були надані в ході перевірки.
За період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ задекларовано в рядках 01 декларацій Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку показники у загальній сумі 31 995 664 грн.
Перевіркою відображених у рядках 01 декларацій Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку показників за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. встановлено, що на їх формування мало вплив здійснення операцій із надання будівельних робіт, послуг капітального та поточного ремонту об`єктів згідно укладених з замовниками договорів підряду, виконання робіт з обстеження технічного стану будівель, ремонтно-реставраційні роботи, дохід від списання кредиторської заборгованості тощо.
Перевіркою повноти визначення задекларованих ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ показників у рядках 01 Декларацій Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. на підставі таких документів:
договори з контрагентами;
аналітичні журнали-ордери та картки по субрахунках бухгалтерського обліку 361, 311, 703,717;
акти приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, накладні;
первинні банківські документи;
бухгалтерські довідки тощо,
не встановлено їх заниження або завищення за періоди рік 2017, рік 2018 та встановлено їх заниження за періоди:
І квартал 2017р. в сумі 966грн. за рахунок розбіжностей з даними рядка 2280 Звіту про фінансові результати (форма № 2-м) за 1 квартал 2017р.;
півріччя 2017р. в сумі 6930337грн. за рахунок розбіжностей з даними бухгалтерського обліку та неподання декларації з податку на прибуток підприємства та Звіту про фінансові результати (форма № 2-м) за півріччя 2017р.;
три квартали 2017р. в сумі 19943045грн. за рахунок неподання декларації з податку на прибуток підприємства та розбіжностей з даними рядка 2280 Звіту про фінансові результати (форма № 2-м) за 9 місяців 2017р.;
три квартали 2018р. в сумі 475000грн. за рахунок розбіжностей з даними бухгалтерського обліку.
Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки сум податку на прибуток платника податків за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. наведено в додатку 6 до акта перевірки.
Проведеною перевіркою встановлено, що сума річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2016 рік, 2017рік не відповідає критеріям, визначеним розділом III Податкового кодексу, для прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, а саме сума річного доходу склала за 2016 рік 20946007грн., за 2017 рік 23834392грн.
Проведеною перевіркою встановлено, що сума річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2018 рік відповідає критеріям, визначеним розділом III Податкового кодексу, для прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, а саме: за 2018 рік сума річного доходу склала 8161272грн.
Тобто, перевіркою підтверджено обов`язок визначати об`єкт оподаткування прибутку із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Податкового кодексу за звітні періоди 2017 року та І квартал 2018р., півріччя 2018р., три квартали 2018р.
За період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ задекларовано у рядках 02 декларацій Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності прибуток за І квартал 2017р. в сумі 965грн.; збиток за рік 2017 в сумі -2144431грн., за 1 квартал 2018р. в сумі -186700грн., за півріччя 2018р. в сумі -1115020грн., за три квартали 2018р. в сумі -452002грн., за рік 2018 в сумі -556грн.
Перевіркою повноти визначення задекларованих ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ показників у рядках 02 декларацій Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. на підставі даних регістрів бухгалтерського обліку, наведених у додатку 5 до акту перевірки, та первинних документів, перелік яких наводиться в додатку 4 до акту перевірки, встановлено:
заниження фінансового результату до оподаткування (прибутку) всього у сумі 501 130грн., в тому числі:
за І квартал 2017р. в сумі 275623грн. за 2017 рік в сумі 501130грн.;
завищення фінансового результату до оподаткування (збитку):
за 2017 рік в сумі 2144431грн.
за І квартал 2018р. в сумі 44грн.
затри квартали 2018р. в сумі 410001грн.
заниження фінансового результату до оподаткування (збитку):
за півріччя 2017р. в сумі 3218406грн. (декларація з податку на прибуток не подана)
за три квартали 2017р. в сумі 662040грн. (декларація з податку на прибуток не подана)
за півріччя 2018р. в сумі 27763грн.
за 2018 рік в сумі 555497грн.
- платником податків допущено помилку при перенесенні показника фінансового результату до оподаткування (збитку) за даними бухгалтерського обліку до декларації, а саме, перенесено дані в тис. грн. замість грн.
Зведені дані щодо задекларованої та встановленої у ході проведення перевірки суми податку на прибуток платника податків за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. наведено в додатку 6 до акту перевірки.
За період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ задекларовано фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) в звітах про фінансові результати (форма №2-м): прибуток за І квартал 2017р. у сумі 0,9тис.грн., збиток за 9 місяців 2017р. в сумі - 396,7тис.грн., за 2017 рік в сумі -2144,4тис.грн., за І квартал 2018р. в сумі -186,7тис.грн., за півріччя 2018р. в сумі -1115тис.грн., за 9 місяців 2018р. в сумі -452тис.грн. за 2018 рік в сумі - 556,0тис.грн.
Перевіркою повноти визначення фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток) за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. встановлено:
заниження прибутку всього в сумі 501,2 тис. грн. в тому числі за періоди:
І квартал 2017р. в сумі 275,7тис.грн.
2017 рік в сумі 501,2тис.грн.
заниження збитку за періоди: півріччя 2017р. в сумі 3219,3тис.грн.
9 місяців 2017р. в сумі 265,3тис.грн. півріччя 2018р. в сумі 27,7тис.грн. завищення збитку за періоди: рік 2017 в сумі 2144,4тис.грн.
9 місяців 2018р. в сумі 410,0тис.грн.
Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки показників Звітів про фінансові результати (форма №2-м) платника податків за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. наведено в додатку 7 до акта перевірки.
На формування доходів істотний вплив мало:
- чистий дохід від реалізації послуг капітального/поточного ремонту;
- інші операційні доходи: дохід від списання кредиторської заборгованості;
- інші доходи: відсутні.
На формування витрат істотний вплив мало:
- витрати операційної діяльності: собівартість реалізованих будівельних послуг, прямі матеріальні витрати (придбання будівельних матеріалів та комплектуючих);
- інші операційні витрати; заробітна плата та відрахування на заробітну плату адмінперсоналу, витрати у вигляді придбаних робіт (послуг) сторонніх організацій, витрати від операційної оренди активів, послуги банку, тощо;
- інші витрати: надання безповоротної фінансової допомоги.
Проведеною перевіркою показника чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (рядок 2000 звіту про фінансові результати (форма 2-м)) за періоди рік 2017 та рік 2018 у загальній сумі 30847,7тис.грн., на підставі даних регістрів бухгалтерського обліку, наведених у додатку 5 до акту перевірки, та первинних документів, перелік яких наводиться в додатку 4 до акту перевірки, встановлено, що на формування цих показників мало вплив здійснення операцій із надання будівельних робіт, послуг капітального та поточного ремонту об`єктів згідно укладених з замовниками договорів підряду, в тому числі за державні кошти (Потьомкінських сходів, розташованих на Приморському бульварі в м. Одесі, будівництво переходу між Луним та Стамбульським парками у м. Одесі, реставрація будівель Воронцовського палацу у м.Одесі тощо), виконання робіт з обстеження технічного стану будівель, ремонтно-реставраційні роботи.
Проведеною перевіркою встановлено заниження показника чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (рядок 2000 звіту про фінансові результати (форма 2-м)) порівняно з первинними документами та даними регістрів бухгалтерського обліку ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ за періоди:
за півріччя 2017р. в сумі 6930,3 тис. грн. за рахунок не подання фінансового звіту суб`єкта малого підприємництва до контролюючого органу:
за півріччя 2018р. в сумі 0,1 тис. грн. за рахунок розбіжностей з даними бухгалтерського обліку.
за 9 місяців 2018р. в сумі 4750 тис. грн. за рахунок розбіжностей з даними бухгалтерського обліку.
Перевіркою показника собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 29644,4тис.грн. (рядки 2050 звітів про фінансові результати (форма 2-м)), на підставі даних регістрів бухгалтерського обліку, наведених у додатку 5 до акту перевірки, та первинних документів, перелік яких наводиться в додатку 4 до акту перевірки, встановлено, що на формування цих показників мало вплив собівартість реалізованих будівельних послуг, прямі матеріальні витрати (придбання субпідрядних послуг, будівельних матеріалів та комплектуючих).
Проведеною перевіркою показника собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 29644,4тис.грн. (рядки 2050 звітів про фінансові результати (форма 2-м)) встановлено завищення показника всього у сумі 2261,1тис.грн., в тому числі за періоди: рік 2017 завищення в сумі 2261,1тис.грн. та заниження показників:
за півріччя 2017р. заниження в сумі 8778,1тис.грн. за рахунок не подання фінансового звіту суб`єкта малого підприємництва до контролюючого органу; за 9 місяців 2017р. заниження в сумі 1275,7тис.грн. за півріччя 2018р. заниження в сумі 27,8 тис. грн. за 9 місяців 2018р. заниження в сумі 68,9 тис. грн.
Перевіркою встановлено списання на собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) вартості консультаційних послуг в сумі 584000грн. (без ПДВ), отриманих від платника єдиного податку третьої групи - фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 . за кореспонденцією рахунків:
за 9 місяців 2017р.: за 2017 рік:
Дт 23 Кт 84 319000грн. 584000грн.
Дт 903 Кт 23 319000грн. 584000грн.
Дт791 Кт903 319000грн. 584000грн.
В ході перевірки керівнику ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ вручено запит від 11.04.2019р. щодо надання письмових пояснень та документів на підтвердження господарських відносин з ФОП ОСОБА_1 : договір, акти виконаних робіт, підтверджуючі документи до актів здачі-прийняття робіт (надання послуг) - звіти, дослідження тощо, картка по рахунку бухобліку 631 в розрізі контрагента, документи про сплату послуг.
Договір та підтверджуючі документи до актів здачі-прийняття робіт (надання послуг) - звіти, рекомендації тощо, щодо надання послуг, під час перевірки не надано.
Відповідно до змісту господарської операції за даними бухгалтерського обліку, консультаційні послуги віднесено на собівартість будівельних робіт по об`єкту будівництва Потьомкінських сходів, розташованих на Приморському бульварі в м. Одесі.
Згідно картки по рахунку бухгалтерського обліку 631, взаємовідносини з ФОП ОСОБА_1 відображено кореспонденцією рахунків:
Дт 371 Кт 311 перераховано аванс;
Дт 84 Кт 631 підписано акти здачі-прийняття робіт (надання послуг);
ДтбЗІ Кт371 взаємозалік заборгованостей.
В актах здачі-прийняття робіт (надання послуг) визначено зміст господарської операції - надання консультаційних послуг, однак не визначений предмет консультування, деталізація їх виду та сфери надання.
Достатність, вагомість, чіткість відомостей про надання консультаційних послуг має визначатися через можливість встановлення переліку дій, що були здійснені особою, яка їх надає; порядок виконання зазначеного переліку дій; визначення бажаного (запланованого) результату їх надання та його форму.
Окрім первинних документів, що підтверджують факт надання послуг (акт виконаних робіт, банківські виписки), мають бути реальні результати роботи щодо надання консультаційних послуг (письмові консультації, належним чином оформлені висновки, рекомендацій щодо удосконалення та організації діяльності в межах предмету консультування тощо). Однак, до перевірки такі документи надані не були.
Крім того, методологічні засади формування підрядниками у бухгалтерському обліку інформації про доходи та витрати, пов`язані з виконанням будівельних контрактів, та її розкриття у фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 18 Будівельні контракти , затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28 квітня 2001 року №205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2001р. за №433/5624, далі - П(С)БО 18, згідно якого:
... п.2. Терміни, що використовуються у положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, мають таке значення:
Будівельний контракт - договір про будівництво.
Будівництво - спорудження нового об`єкта, реконструкція, розширення, добудова, реставрація і ремонт об`єктів, виконання монтажних робіт.
Витрати за будівельним контрактом - собівартість робіт за будівельним контрактом.
Об`єкт будівництва - сукупність будівель і споруд або окремі будівлі і споруди, будівництво яких здійснюється за єдиним проектом...
п.3. Доходи і витрати протягом виконання будівельного контракту визнаються з урахуванням ступеня завершеності робіт на дату балансу, якщо кінцевий фінансовий результат цього контракту може бути достовірно оцінений.
п.12. Витрати за будівельним контрактом включають: витрати, безпосередньо пов`язані з виконанням даного контракту; загальновиробничі витрати.
п.13. До складу витрат, безпосередньо пов`язаних з виконанням будівельного контракту, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати (включаючи вартість виконаних субпідрядниками робіт) згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 Витрати , затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року N 318, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за N 27/4248.
п.14. До складу загальновиробничих витрат включаються передбачені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 Витрати затрати на управління, організацію та обслуговування будівельного виробництва з розподілом між об`єктами будівництва з використанням бази розподілу при нормальній потужності (пропорційно прямим витратам: обсягам доходів; прямим витратам на оплату праці; відпрацьованому будівельними машинами і механізмами часу тощо).
п.15. Не включаються до складу витрат за будівельним контрактом, а відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені; адміністративні витрати; витрати на збут; інші операційні витрати;
витрати на утримання (амортизація, охорона тощо) незадіяних будівельних машин, механізмів та інших необоротних активів, які не використовуються при виконанні будівельного контракту.
Отже, документально не підтверджено правомірність списання вартості консультаційних послуг, наданих ФОП ОСОБА_1 в сумі 584000грн. до складу прямих витрат, безпосередньо пов`язаних з виконанням будівельного контракту по об`єкту будівництва Потьомкінські сходи, розташовані на Приморському бульварі в м. Одесі .
Перевіркою показників собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. (рядки 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м)), встановлено відхилення показників за рахунок недостовірного перенесення даних регістрів бухгалтерського обліку до фінансової звітності:
за півріччя 2017р. заниження в сумі 8778,2тис.грн. - звіт про фінансові результати (форма №2-м) не подано;
за 9 місяців 2017р. заниження в сумі 1594,7тис.грн. за рік 2017 завищення в сумі 1677,1тис.грн. за півріччя 2018р. заниження в сумі 27,8тис.грн. за 9 місяців 2018р. заниження в сумі 68,9тис.грн.
Згідно даних регістрів бухгалтерського обліку підприємства та первинних документів до них, встановлено формування собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) наступною кореспонденцією рахунків:
Дт 903 Кт 23 - списано в реалізацію роботи та послуги;
Дт 791 Кт 903 - списано собівартість реалізованих робіт та послуг на зменшення доходу звітного періоду.
Інструкцією про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. № 291, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.1999 за № 892/4185, передбачено узагальнення інформації про собівартість реалізованих за звітний період робіт і послуг на рахунку 903 Собівартість реалізованих робіт і послуг .
Мета, склад і принципи підготовки фінансової звітності та вимоги до визнання і розкриття її елементів для суб`єктів малого підприємництва визначені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000р. №39 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000р. за №161/4382, далі П(С)БО 25.
Собівартість реалізованих робіт і послуг відображається у статті собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) (п.5.4 розділу II П(С)БО 25).
Відповідно до п.5.7 розділу II П(С)БО 25 у статті Фінансовий результат до оподаткування відображається різниця між чистими доходами та витратами підприємства.
ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ порушено п. 3 розділу III НП(С)БО 1 Загальні вимоги до фінансової звітності , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013р. № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013р. за № 336/22868, оскільки не забезпечено достовірність фінансової звітності.
Отже, на порушення п.44.2 ст. 44, пп. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 ПКУ, п. 3 розділу III НП(С)БО 1 Загальні вимоги до фінансової звітності , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013р. № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013р. за № 336/22868, п. 12-15 П(С)БО 18 Будівельні контракти , затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28 квітня 2001 року №205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2001р. за №433/5624, п.5.4, п.5.7 розділу II П(С)БО 25, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000р. №39 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000р. за №161/4382. ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ завищено собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 2261,1тис.грн., в тому числі: за рік 2017 сумі 2261,1тис.грн. та занижено за періоди: за півріччя 2017р. в сумі 8778,1тис.грн., за 9 місяців 2017р. в сумі 1275,7тис.грн. за півріччя 2018р. в сумі 27,8тис.грн. за 9 місяців 2018р. в сумі 68,9тис.грн.
Посадовими особами ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не надано письмові пояснення щодо встановленого перевіркою порушення.
Перевіркою показників інших операційних витрат у загальній сумі 5041,7 тис. грн. (рядки 2180 звітів про фінансові результати (форма 2-м)), на підставі даних регістрів бухгалтерського обліку, наведених у додатку 5 до акту перевірки, та первинних документів, перелік яких наводиться в додатку 4 до акту перевірки, встановлено, що на формування цих показників мало вплив придбання послуг оренди офісних приміщень, витрати на комунальні послуги, транспортні послуги, послуги банку, нарахування заробітної плати та внески до фондів державного загальнообов`язкового страхування тощо.
Проведеною перевіркою показника інших операційних витрат у сумі 5041,7 тис. грн. (рядки 2180 звіту про фінансові результати (форма 2-м)) встановлено завищення показника інших операційних витрат в загальній сумі 384,5тис.грн., в тому числі за періоди: за І квартал 2017р. завищення в сумі 275,7тис.грн. за півріччя 2017р. заниження в сумі 1371,5тис.грн. за 9 місяців 2017р. завищення в сумі 1010,4тис.грн. за рік 2017 завищення в сумі 384,5тис.грн. за 9 місяців 2018р. завищення в сумі 13,9тис.грн.
Перевіркою встановлено відхилення між даними бухгалтерського обліку платника податків та показників по рядку 2180 звітів про фінансові результати (форма №2-м):
за півріччя 2017р. заниження в сумі 1647,1тис.грн. (фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва не подано до контролюючого органу).
за 9 місяців 2017р. завищення в сумі 734,7тис. грн.
за рік 2017 завищення в сумі 108,9 тис. грн.
за 9 місяців 2018р. завищення в сумі 13,9тис.грн.
ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ порушено п. 3 розділу III НП(С)БО 1 Загальні вимоги до фінансової звітності , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013р. № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013р. за № 336/22868, оскільки не забезпечено достовірність фінансової звітності.
За даними бухгалтерського обліку ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ неправомірно віднесено нарахований податок на прибуток підприємства за 2015-2016рр. до складу інших операційних витрат (рядки 2180 звітів про фінансові результати (форма №2-м)) за кореспонденцією рахунків:
1 Квартал 2017р.: за 9 місяців 2017р.: за 2017 рік:
Дт949Кт6416 275651грн. 275651грн. 275651грн.
Дт 791 Кт 949 275651грн. 275651грн. 275651грн.
Як підсумок викладеного вище, на порушення п. 44.1, п.44.2 ст. 44, пп. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу, п.5, п.6, п.7 П(С)БО 16 Витрати , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248, п. п. 5.8, 5.9 розділу II П(С)БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000р. №39 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000р. за №161/4382, , ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ завищено інші операційні витрати в загальній сумі 384.6тис.грн., в тому числі:
за І квартал 2017р. завищено в сумі 275,6тис.грн. за півріччя 2017р. занижено в сумі 1374,4тис.грн. за 9 місяців 2017р. завищено в сумі 1010,35тис.грн. за рік 2017 завищено в сумі 384,6тис.грн. за 9 місяців 2018р. завищено в сумі 13,9тис.грн.
Посадовими особами ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не надано письмові пояснення щодо встановленого перевіркою порушення.
За період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. ТОВ НВЦ ЕКОСТ`РОЙ не декларувало різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу, додатки Р1 до рядка 03 податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за звітні періоди І квартал 2017р., півріччя 2017р.. три квартали 2017р., рік 2017, 1 квартал 2018р., півріччя 2018р.. три квартали 2018р., рік 2018 не подано.
Перевіркою не задекларованих платником податків та встановлених у ході проведення перевірки показників рядка 03 Декларацій Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України встановлено їх заниження в сумі 10000грн., в тому числі за періоди: І квартал 2018р. в сумі 10000грн., півріччя 2018р. в сумі 10000грн., три квартали 2018р. в сумі 10000грн., рік 2018 в сумі 10000грн.
Зведені дані щодо встановлених у ході проведення перевірки сум різниць, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (додаток Р1 до рядка 03 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств) за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. наведено в додатку 8 до акту перевірки.
Платником податків не враховано, що сума річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2016- 2017рр. не відповідає критеріям, визначеним розділом ІІІ Податкового кодексу, для прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, а саме: сума річного доходу склала за 2016 рік 20946007грн., за 2017 рік 23834392грн.
Проведеною перевіркою встановлено, що сума річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2018 рік відповідає критеріям, визначеним розділом III Податкового кодексу, для прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, а саме: за 2018 рік сума річного доходу склала 8161272грн. Слід зазначити, що ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не зроблено примітку в декларації з податку на прибуток за рік 2018 про наявність рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці та не надано відповідні розпорядчі документи по підприємству.
Перевіркою встановлено, що на порушення п.138.1, 138.2 ст.138 ПКУ, ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не відображено різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, в тому числі:
по рядку 1.1.1. додатків РІ до рядка 03 податкових декларацій з податку на прибуток підприємств в загальній сумі 150352грн. в тому числі за звітні періоди І квартал 2017р. в сумі 11652грн., півріччя 2017р. в сумі 23403грн., три квартали 2017р. в сумі 35198грн., рік 2017 в сумі 53261грн., І квартал 2018р. в сумі 25204грн., півріччя 2018р. в сумі 49641грн., три квартали 2018р. в сумі 72399грн., рік 2018 в сумі 97091грн.
по рядку 1.2.1. додатків РІ до рядка 03 податкових декларацій з податку на прибуток підприємств в загальній сумі 150352грн., в тому числі за звітні періоди І квартал 2017р. в сумі 11652грн., півріччя 2017р. в сумі 23403грн., три квартали 2017р. в сумі 35198грн., рік 2017 в сумі 53261 грн., І квартал 2018р. в сумі 25204грн., півріччя 2018р. в сумі 49641 грн., три квартали 2018р. в сумі 72399грн., рік 2018 в сумі 97091грн.
За даними перевірки сума нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (пункт 138.1 статті 138 розділу III Податкового кодексу України) дорівнює сумі розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 статті 138 розділу III Податкового кодексу України (пункт 138.2 статті 138 розділу III Податкового кодексу України).
Крім того, ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ в періодах І квартал 2018р., півріччя 2018р., три квартали 2018р., рік 2018 не задекларовано різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (розділ 3 додатка РІ до Декларації):
сума від`ємного значення об`єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років (підпункт 140.4.2 пункту 140.4 статті 140 розділу III Податкового кодексу України).
У зв`язку з тим, що даною перевіркою зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування за 2017 рік. дане порушення не вплинуло на об`єкт оподаткування в звітних періодах І квартал 2018р., півріччя 2018р., три квартали 2018р., рік 2018.
На підставі листа від 22.12.2017р. №63/495 ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ перераховано на адресу Одеської обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України (код 26364099, неплатник податку на прибуток) безповоротну фінансову допомогу в сумі 10000грн. (платіжне доручення №999 від 11.01.2018р.). Проведену операцію відображено в бухгалтерському обліку кореспонденцією рахунків Дт 97 Кт 311.
Перевіркою встановлено, що на порушення п.п. 140.5.10 п. 140.5 ст.140 Податкового кодексу за періоди 1 квартал 2018р., півріччя 2018р., три квартали 2018р. та рік 2018 ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не задекларовано різницю, на яку збільшується фінансовий результат до оподаткування в сумі 10000грн., в тому числі за періоди: І квартал 2018р. в сумі 10000грн., півріччя 2018р. в сумі 10000грн., три квартали 2018р. в сумі 10000грн., рік 2018 в сумі 10000грн. по рядку 3.1.10 додатка РІ Сума перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України(підпункт 140.5.10 пункту 140.5 статті 140 розділу III Податкового кодексу України) .
Посадовими особами ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не надано письмові пояснення щодо встановленого перевіркою порушення.
За період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ задекларовано від`ємне значення об`єкту оподаткування за період 2017 рік в сумі 2144431грн., за 2018 рік в сумі 556грн. та податок на прибуток у сумі 174 грн. за І квартал 2017 р.
Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. встановлено:
заниження податку на прибуток підприємств в загальній сумі 90203грн., в тому числі за І квартал 2017р. в сумі 49612грн., за рік 2017 в сумі 90203грн. в результаті допущених порушень податкового законодавства, які відображено в п.3.1.1.1 розділу 3 акта перевірки;
завищення від`ємного значення об`єкта оподаткування усього в сумі 2144431грн., в тому числі за періоди: рік 2017 в сумі 2144431грн.,
заниження від`ємного значення об`єкта оподаткування усього в сумі 545497грн., в тому числі за рік 2018в сумі 545497грн.
- платником податків допущено помилку при перенесенні показника фінансового результату до оподаткування (збитку) за даними бухгалтерського обліку до декларації, а саме, перенесено дані в тис. грн. замість грн.
Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки сум податку на прибуток платника податків за період з 01.01.2017р. по 31.12.2018р. наведено в додатку 6 до акту перевірки.
Проведеною перевіркою не встановлено неправомірне (необґрунтоване) застосування пільги з податку на прибуток.
Перевіркою встановлено, що на порушення п.п.49.18.2 ст. 49, п. 137.4 ст.137 Податкового кодексу ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ не подано податкові декларації з податку на прибуток підприємств за звітні періоди півріччя 2017р. та три квартали 2017р.
09.09.2019 року за вхід. № 32226/19 надійшла відповідь на відзив, яка обґрунтована наступним.
Відзив не відповідає вимогам КАСУ, замість надання обґрунтованих заперечень щодо наведених Позивачем обставин та правових підстав позову та надання відповідних доказів, Відповідач лише скопіював помилкові та абстрактні висновки Акту позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ , з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток підприємств та з податку на додану вартість за період з 01.01.2017 - 31.12.2018рр.
Позивач оскаржує донарахування та штрафи пов`язані з правильністю визначення фінансового результату до оподаткування, з метою визначення об`єкта оподаткування податком на прибуток, а саме податкові повідомлення-рішення:
- від 11.06.2019р. № 0027321414, застосування штрафу по податку на прибуток у
розмірі 340,0 грн.
- від 11.06.2019р. № 0027291414, донарахування зобов`язань з податку на прибуток у сумі 90 203,0 грн. та застосування штрафу у розмірі 45 102,0 грн.
- від 11.06.2019р. № 0027311414, зменшено від`ємне значення (збиток) податку на прибуток за 2017р. у сумі 2 144 431,0 грн. (дане податкове повідомлення-рішення Позивач не оскаржує, так як воно не призводить до виникненню додаткових грошових зобов`язань з податку на прибуток, а пов`язано зі зменшенням збитку у фінансовій звітності Позивача за 2017).
Дані донарахування з податку на прибуток, які визначені відповідними податковими повідомленнями-рішеннями, ґрунтуються на висновках перевіряючих стосовно:
- заниження фінансового результату до оподаткування (прибутку) всього у сумі 501 130,0 грн. за 2017р.;
- завищення фінансового результату до оподаткування (збитку) всього у сумі 2 144 431,0 грн.
Зазначені заниження прибутку та відповідне завищення збитку за 2017р. за думкою перевіряючих сталося у зв`язку з нібито:
- завищенням собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 2 261 тис. грн. за 2017р. (рядок 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м),
- завищення показників інших операційних витрат в загальній сумі 384,5 тис. грн. за 2017р. (рядок 2180 звіту про фінансові результати (форма 2-м)) (с. 13 Акту ).
Слід зазначити, що дані висновки перевіряючих ґрунтуються на загальних припущеннях перевіряючих., а ні Акт перевірки, а ні відзив не містять:
- систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень;
- факти виявлених нібито порушень податкового законодавства наведені без посилання на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності.
Що є порушенням пунктів 3, 4, 5 Наказу Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727 Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами .
Щодо предмету діяльності позивача:
Мале підприємство у формі ТОВ Науково-виробничий центр ЕКОСТРОЙ (надалі - НВЦ ЕКОСТРОЙ ), здійснює свою діяльність починаючи з 1990 року.
Основні напрямки діяльності центру:
будівельна, науково-технічна та спеціальна експертизи;
архітектурне, будівельне і технологічне проектування;
реставрація об`єктів культурної спадщини (пам`яток містобудування та архітектури), реконструкція і будівництво;
виконання функцій генеральної проектної та підрядної організації;
виконання робіт з технічного і авторського нагляду на бюджетних і комерційних об`єктах;
науково-технічний супровід об`єктів будівництва, реконструкції, реставрації та інші.
Науковий керівник НВЦ ЕКОСТРОЙ , директор будівельно-технологічного інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури, заслужений будівельник України, доктор технічних наук, професор, академік Академії будівництва і Інженерної академії України - В.Г. Суханов.
Щодо формування показників собівартості реалізованої продукції за 2017р. (рядок 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м):
Відповідно до частин першої-другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Так, відповідно до П(С)БО 16 Витрати , витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов`язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
Відповідачем не зазначено у чому саме полягає завищення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 2 261 тис. грн. за 2017р. (рядок 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м), Позивач надає до суду всю первинну документацію яка відображає господарські операції пов`язані або зі зменшенням активів, або зі збільшенням зобов`язань, та що призводить до зменшення власного капіталу підприємства, та Формує показник собівартості реалізованої продукті (товарів, робіт, послуг) всього у сумі 23 742,0 тис. грн. за 2017р. (рядок 2050 звіту про фінансові результати (форма 2-м).
У Акті перевірки (стор. 12) міститься висновок про документальне не підтвердження правомірності списання вартості консультаційних послуг, наданих ФОП ОСОБА_1 в сумі 584 000,00 грн., у зв`язку із чим, надаємо Звіти щодо надання консультаційно-інформаційних послуг ФОП ОСОБА_1, які відображають предмет консультування з деталізацією їх виду та сфери надання.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.
На підставі направлень, виданих Головним управлінням Державної фіскальної служби в Одеської області від:
04.04.2019р. №2715/14-14, Цуркан Ларисі Петрівні , головному державному ревізору-інспектору раднику податкової та митної справи III рангу, відділу платників міста Одеси управління аудиту ГУ ДФС України в Одеській області,
04.04.2019р. №2715/14-15, Татаренко Ользі Павлівні головному державному ревізору-інспектору раднику податкової та митної справи III рангу, відділу платників міста Одеси управління аудиту ГУ ДФС України в Одеській області та відповідно до п.п. 20.1.4, п. 20.1. ст. 20, п.п. 78.1.4. п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України, на підставі ГУ ДФС в Одеській області від 03.04.2019р. №2508, проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ , з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток підприємств та з податку на додану вартість за період з 01.01.2017 - 31.12.2018рр., відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки.
Перевіркою встановлено порушення МП у формі ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ вимог:
1. п. 44.1, п.44.2 ст. 44, пп.134.1.1. п. 134.1 ст.134, п.138.1, 138.2 ст.138, п.п.140.5.10 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу, п. 3 розділу III НП(С)БО 1 Загальні вимоги до фінансової звітності , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013р. № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013р. за № 336/22868, п.5, п.6, п.7 П(С)БО 16 Витрати , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248, п.12-15 П(С)БО 18 Будівельні контракти , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 квітня 2001 року № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції У країни 21 травня 2001р. за №433/5624, п.5.4, п.5.5, гі.5.7. п.5.8, п.5.9 розділу II П(С)БО 25 Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000р. №39, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000р. за№161/4382 в результаті чого встановлено:
- заниження податку на прибуток підприємств в загальній сумі 90203грн.. в тому числі за І квартал 2017р. в сумі 49 612 грн.. за рік 2017 в сумі 90203грн.,
- завищення від`ємного значення об`єкта оподаткування усього в сумі 2 144 431 грн., в тому' числі за періоди: рік 2017 в сумі 2 144 431 грн.,
- заниження від`ємного значення об`єкта оподаткування усього в сумі 545497грн., в тому числі за рік 2018 в сумі 545497грн.
2. п.п.49.18.2 ст. 49, п. 137.4 ст.137 Податкового кодексу не подано податкові декларації з податку на прибуток підприємства за звітні періоди півріччя 2017р. та три квартали 2017р.
3. п.201.10 ст.201 Податкового кодексу здійснено реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних при визначенні податкових зобов`язань з порушенням термінів на суму ПДВ 41826,67 грн., в тому числі за період:
- серпень 2017 року в сумі 32739,61 грн.,
- грудень 2017 у сумі 9087,06 грн.
ГУ ДФС в Одеській області на підставі складеного Акту прийнято податкові повідомлення-рішення:
- від 11.06.2019р. №0027341414, застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у сумі 4 849,34 грн.
- від 11.06.2019р. №0027321414, застосування штрафу по податку на прибуток у розмірі 340,0 грн.
- від 11.06.2019р. №0027291414, донарахування зобов`язань з податку на прибуток у сумі 90 203,0 грн. та застосування штрафу у розмірі 45 102,0 грн .
- від 11.06.2019р. №0027311414, зменшено від`ємне значення (збиток) податку на прибуток за 2017р. у сумі 2 144 431,0 грн.
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА.
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.
У Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб`єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією , опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об`єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття .
Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч.2-3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Податковий кодекс України
Підпункт 14.1.36 пункту 14.1 статті 14
Господарська діяльність - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи. Положеннями підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України поняття господарської діяльності, визначається не через фактичне одержання доходу, а як спрямованість на одержання доходу. Проведення деяких операцій у збиток не свідчить про те, що позивач не отримав дохід і не прагнув отримати прибуток від господарської діяльності.
Підпункт 14.1.36 пункту 14.1 статті 14
Розумна економічна причина (ділова мета) - причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.
Пункту 44.1 статті 44.
Для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, реєстрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Пункт 138.2 статті 138
Витрати, які враховуються для визначення об`єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
Пункт 138.4 статті 138
Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Підпункт 139.1.1 пункту 139.1 статті 139.
Не включаються до складу витрат витрати, не пов`язані з провадженням господарської діяльності, а саме витрати на: організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначених статтею 157 цього Кодексу, та витрат, пов`язаних із провадженням рекламної діяльності, які регулюються нормами підпункту 140.1.5 пункту 140.1 статті 140 цього Кодексу).
Обмеження, передбачені абзацом другим цього підпункту, не стосуються платників податку, основною діяльністю яких є організація прийомів, презентацій і свят за замовленням та за рахунок інших осіб; придбання лотерейних білетів, інших документів, що засвідчують право участі в лотереї; фінансування особистих потреб фізичних осіб за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених нормами цього розділу;
Підпункт 139.1.9 пункту 139.1 статті 139.
Не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні :
Стаття 1.
Господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.
Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Частина 1 статті 9.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Частина 2 статті 9.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до п. 1 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 30 Біологічні активи , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 листопада 2005 року № 790 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 грудня 2005 року за № 1456/11736 (далі - Положення 30), норми Положення (стандарту) 30 застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами (далі - підприємства) усіх форм власності (крім банків, бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності) щодо сільськогосподарської діяльності.
Пунктом 4 Положення № 30 передбачено, що біологічний актив - тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди. Біологічні перетворення - процес якісних і кількісних змін біологічних активів. Додаткові біологічні активи - біологічні активи, одержані в процесі біологічних перетворень.
Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 Витрати , затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за № 27/4248, визначено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття в фінансовій звітності.
Згідно з вимогами п. 11 Положення 16 собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються: прямі матеріальні витрати; прямі витрати на оплату праці; інші прямі витрати; змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.
Пунктом 14 Положення 16 передбачено, що до складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об`єкта витрат, зокрема відрахування на соціальні заходи, плата за оренду земельних і майнових паїв, амортизація, втрати від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів), зменшеної на її справедливу вартість, та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку.
Таким чином, облікова політика підприємства щодо включення до собівартості продукції не суперечить вимогам вищевказаних Положень.
Відповідно до ст. 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України від 16 липня 1999 року № 996-XIV (далі - Закон № 996) та п.2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88 із змінами і доповненнями (далі - Положення № 88), підставою для бухгалтерського обліку операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів.
Первинні документи повинні бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення та можуть складатися у паперовій формі та/або у вигляді електронних записів (у формі, яка доступна для читання та виключає можливість внесення будь-яких змін). У разі складання їх у вигляді електронних записів при потребі повинно бути забезпечене отримання інформації на паперовому носії.
ВИСНОВКИ СУДУ.
У Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб`єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією , опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі .
Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 …Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи. , яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.
Юридичний спір - це юридичний конфлікт між учасниками правовідносин, у якому кожен з учасників правовідносин захищає свої суб`єктивні права. Правові спори виникають внаслідок порушення суб`єктивних прав у результаті протиправних дій, а також у разі невизнання або оспорювання суб`єктивних прав.
Правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування об`єкту оподаткування податком на прибуток наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.
Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.
Наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, що є обов`язковою умовою для формування об`єкту оподаткування податком на прибуток та витрат.
Норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування об`єкта оподаткування податком на прибуток, а тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на формування витрат, за можливу неправомірну діяльність його контрагентів за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагентів та злагодженість дій між ними.
При вирішенні спорів щодо правомірності формування платниками податків своїх даних податкового обліку, необхідно враховувати, що відповідно до вимог ст. 71 КАС України (у редакції чинній на час вирішення спору судами) обов`язок доведення відповідних обставин у спорах між особою та суб`єктом владних повноважень покладається на суб`єкта владних повноважень.
Проте, у разі надання контролюючим органом доказів, які і свідчать, що платником податків не було відображено у податковому обліку та задекларовано отриманий прибуток, або документи, на підставі яких платник податків задекларував свої податкові зобов`язання, у тому числі сформував податковий кредит, містять інформацію, що не відповідає дійсності, платник податків має спростовувати ці доводи. Наведене випливає зі змісту частини першої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Вказана правова позиція викладена у постанові ВС від 14.05.2019 року по справі №825/1892/16.
Судом в ході розгляду справи досліджено первинні документи, а саме:
Видаткова накладна №87 від 20.01.2017 року (копія);
Акт надання послуг №88 від 20.01.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи выполнения работ-услуг от 31.01.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ от 31.01.2017 года;
Акт сдачи-приема выполненых работ от 31.01.2017 года;
Видаткова накладна №Б2008 від 31.01.2017 року;
Видаткова накладна №Б2006 від 26.01.2017 року;
Видаткова накладна (ВКФ Комплект у вигляді ТОВ);
Видаткова накладна №3 від 10.01.2017 року;
Видаткова накладна № РН-0000031 від 25.01.2017 року;
Акт № ОУ-0000035 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 25.01.2017 року;
Видаткова накладна № РН-0000043 від 30.01.2017 року;
Акт № ОУ-0000019 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.01.2017 року;
Видаткова накладна № РН-0000054 від 31.01.2017 року;
Акт № ОУ-000027 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.01.2017 року;
Накладна №6 від 02.02.2017 року (копія);
Накладна №5 від 02.02.2017 року (копія);
Накладна №34 від 21.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б2596 від 06.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б3968 від 21.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б4376 від 24.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б4377 від 24.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б3980 від 21.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б3978 від 21.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000112 від 15.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000056 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 15.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000113 від 20.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000057 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000058 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-00001146 від 22.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000268 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 22.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000269 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 22.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-00001147 від 23.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000270 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-00001148 від 24.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000271 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-00001149 від 25.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000272 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 25.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-00001150 від 25.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000273 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 25.02.2017 року (копія);
Расходная накладная №193 від 21.02.2017 року (копія);
Расходная накладная №194 від 21.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000074 від 10.02.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000081 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000045 від 06.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000001 від 09.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000107 від 22.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №26 від 24.02.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи выполненых работ-услуг від 28.02.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 28.02.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 28.02.2017 року (копія);
Видаткова накладна №528 від 03.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №31 від 10.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №33 від 23.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №29 від 27.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №28 від 27.03.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи выполненых работ-услуг від 31.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000210 від 31.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000211 від 31.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000029 від 20.03.2017 року (копія);
Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт від 21.03.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 31.03.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 31.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б6988 від 24.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б6984 від 24.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б6991 від 24.03.2017 року (копія);
Расходная накладная №365 від 27.03.2017 року (копія);
Расходная накладная №291 від 10.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000001 від 28.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000003 від 28.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна № РН-0001205 від 01.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000311 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 01.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001228 від 03.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000333 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 03.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000334 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 03.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001235 від 06.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000339 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 06.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000340 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 06.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001268 від 10.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000367 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001289 від 13.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000380 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 13.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001314 від 20.03.2017 року (копія);
Акт№ОУ-0000397 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001344 від 23.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001345 від 23.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000413 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.03.2017 року (копія):
Видаткова накладна №РН-0001348 від 24.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000416 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000417 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001349 від 24.03.2017 року (копія);
Акт№ОУ-0000418 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001362 від 27.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000422 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 27.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000423 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 27.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001371 від 28.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000430 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 28.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001375 від 30.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000432 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000433 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0001385 від 31.03.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000442 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.03.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б8398 від 05.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б8399 від 05.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б9698 від 14.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б 10606 від 24.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б10604 від 24.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б9696 від 14.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б 10605 від 24.04.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 30.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000246 від 07.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000228 від 12.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000305 від 05.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000274 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 05.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000275 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 05.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000337 від 07.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000290 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 07.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000291 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 07.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000343 від 07.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000296 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 07.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000386 від 14.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000328 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000329 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000335 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 19.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000426 від 24.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000357 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000446 від 26.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000376 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 26.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000451 від 27.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000378 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 27.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000379 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 27.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000460 від 28.04.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000387 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 28.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000004 від 07.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000007 від 07.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000009 від 20.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000010 від 20.04.2017 року (копія);
Акт выполненых работ по договору строительного подряда №23/02/2017 від 10.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000068 від 10.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-2868 від 11.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-2818 від 11.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-2828 від 11.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-3165 від 18.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-3370 від 21.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-3371 від 21.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-З726 від 27.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-3727 від 27.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-З021 від 13.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №9 від 13.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №10 від 13.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №11 від 27.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №6 від 17.04.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи вьіполнения работ-услуг від 25.04.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №29/0/2017 від 25.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000003 від 28.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000017 від 29.04.2017 року (копія);
Складське переміщення №СП-00007 від 29.04.2017 року (копія);
Складське переміщення №СП-00006 від 28.04.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000004 від 05.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №627 від 05.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 28.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приема выполненых работ від 24.05.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи выполненых работ-услуг від 31.05.2017 року (копія);
Акт прийому-передачі від 12.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000086 від 26.05.2017 року (копія);
Акт здачі-прийняття (надання послуг) №46 від 31.05.2017 року (копія);
Акт №003/265/2017-ВР здачі-прийняття виконаних робіт, наданих послуг до договору №265/2017 від 03.04.2017 р. від 25.05.2017 року (копія);
Акт №002/265/2017-ВР здачі-прийняття виконаних робіт, наданих послуг до договору №265/2017 від 03.04.2017 р. від 25.05.2017 року (копія);
Акт №004/265/2017-ВР здачі-прийняття виконаних робіт, наданих послуг до договору №265/2017 від 03.04.2017 р. від 25.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/0/2017 від 31.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №29/0/2017 від 12.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №29/0/2017 від 18.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №4664 від 11.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №4672 від 13.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №4842 від 16.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №5269 від 23.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №5270 від 23.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №5271 від 23.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №5272 від 23.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №4673 від 15.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000481 від 03.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000408 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 03.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000409 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 03.05.2017 року; (копія)
Видаткова накладна №РН-0000509 від 06.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000441 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 06.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000521 від 10.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000458 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000459 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Р-0000555 від 13.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000489 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 13.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000580 від 16.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000520 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 16.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000581 від 18.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000521 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 18.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000582 від 19.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000522 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 19.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000562 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000522 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 25.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000593 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 19.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000594 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000611 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 22.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки выполненых работ від 22.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки выполненых работ від 22.05.2017 року (копія);
Акт списання ГСМ від 20.02.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки выполненых работ від 22.05.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки выполненых работ від 22.05.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000540 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б11827 від 05.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б11828 від 05.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б 11829 від 05.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б12328 від 11.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б14386 від 26.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б 14534 від 29.05.2017 року (копія);
Видаткова накладна №Б 14539 від 29.05.2017 року (копія);
Акт прийому-передачі від 23.06.2017 року (копія);
Видаткова накладна №73 від 21.06.2017 року (копія);
Видаткова накладна №70 від 19.06.2017 року (копія);
Видаткова накладна № 81 від 29.06.2017 року (копія);
Видаткова накладна №77 від 26.06.2017 року (копія);
Акт приемки выполненых строительных работ за июнь 2017 года (Договір №71 від 26.06.2017 р.) від 27.06.2017 року;
Акт приемки в выполненых строительных работ за август 2017 года (Договір №72 від 26.06.2017 р.) від 10.08.2017 року;
Акт приемки выполненых стоительных работ за август 2017 года (договір №73 від 26.06.2017 р.) від 10.08.2017 року;
Акт приемки выполненых стоительных работ за август 2017 года (договір №74 від 26.06.2017 р.) від 10.08.2017 року;
Акт приемки выполненых стоительных работ за август 2017 года (договір №75 від 26.06.2017 р.) від 10.08.2017 року;
Акт приемки выполненых стоительных работ (договір №76 від 26.06.2017 р.) від 10.08.2017року;
Акт приема-сдачи выполненых работ-услуг від 30.06.2017 року (копія);
Акт надання послуг №53 від 30.06.2017 року (копія);
Акт надання послуг №54 від 30.06.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №15/1/2017 від 23.06.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/0/2017 від 23.06.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №16/1/2017 від 23.06.2017 року (копія);
Акт приема-сдачи вьіполнения работ-услуг від 31.07.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за липень 2017 року від 31.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000017 від 05.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000018 від 05.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000021 від 17.07.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт (копія);
Акт оказания услуг№143 від 31.07.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000032 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 19.07.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за липень 2017 року від 31.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000087 від 19.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000176 від 19.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000177 від 19.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №97 від 10.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №89 від 05.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №1688 від 18.07.2017 року (копія);
Акт №69 від 13.07.2017 виконаних робіт згідно договору №3/07/17 від 03.07.2017 року (копія);
Акт №69 від 13.07.2017 виконаних робіт згідно договору №3/07/17 від 14.07.2017 року (копія);
Акт №70 від 14.07.2017 виконаних робіт згідно договору №12/07/17 від 12.07.2017 наданих геодезичних послуг від 14.07.2017 року;
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/1/2017 від 19.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №80 від 17.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №81 від 17.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №79 від 17.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №84 від 24.07.2017 року (копія);
Акт надання послуг №84 від 24.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №82 від 18.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №83 від 18.07.2017 року (копія);
Акт надання послуг №88 від 28.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №85 від 24.07.2017 року (копія);
Акт надання послуг №85 від 24.07.2017 року (копія);
Видаткова накладна №87 від 24.07.2017 року (копія);
Акт надання послуг №86 від 20.07.2017 року (копія);
Акт №1 за липень 2017 року (Договір №20-07/2017 від 20.07.2017 року) від 28.07.2017 року;
Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2017 року від 31.07.2017 року (копія);
Акт №87 від 31.08.2017 виконаних робіт згідно договору №31/08/17 від 31.08.2017 наданих геодезичних послуг від 31.08.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2017 року від 31.08.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2017 року від 15.08.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/1/2017 від 03.08.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/1/2017 від 03.08.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №10/08/2017 від 10.08.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №30/0/2017 від 16.08.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №32/1/2017 від 18.08,2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №33/1/2017 від 18.08.2017 року (копія);
Видаткова накладна №РН-0000022 від 29.09.2017 року (копія);
Акт №ОУ-0000017 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 29.09.2017 року (копія);
Акт сдачи-приемки работ по договору подряда №32/1/2017 від 01.09.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-15880 від 22.11.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-16171 від 28.11.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-15788 від 21.11.2017 року (копія);
Видаткова накладна №ЗК-16267 від 29.11.2017 року (копія);
Акт здачі-приймання №145 від 07.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна №1015 від 18.12.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2017 року від 29.12.2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2017 року (копія);
Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2017 року від 29.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-16528 від 01.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-16657 від 04.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-16777 від 06.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-16830 від 07.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-17115 від 12.12.2017 року (копія);
Видаткова накладна ЗК-17166 від 13.12.2017 року (копія);
Копія Звіту про роботу ФОП ОСОБА_1 в якості Виконавця по договору від 03.05.16 р. (акт №ОУ-0000015 від 28.07.2017 року), звітний період 03.05.16 - 28.07.17 р.);
Копія Звіту про роботу ФОП ОСОБА_1 в якості Виконавця по договору від 03.05.16 р. (акт №ОУ-0000016 від 08.09.2017 року), звітний період 29.07.17 - 08.09.17 р.);
Копія Звіту про роботу ФОП ОСОБА_1 в якості Виконавця по договору від 03.05.16 р. (акт №ОУ-0000017 від 26.12.2017 року), звітний період 09.09.17 - 26.12.17 р.);
Акт № ОУ-0000015 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 28.07.2017 року (копія);
Договір поставки №76 від 30.05.2016 року з ТОВ ТД Стройсфера Групп ;
Договір суборенди спецтехніки №1/150716 від 15.07.2016 року з ТОВ Центр демонтажних технологій ;
Договір субпідряду на будівництво від 01.08.2016 року з ТОВ Акваспецстрой ;
Договір №57 надання охоронних послуг від 08.06.2016 року з ОДА фірма Легіон ТОВ;
Договір оренди будівельного вагона від 17.08.2016 року ОДА фірма Легіон ТОВ;
Договір поставки №090916 від 09.09.2016 року з ТОВ Центр гідроізоляції ;
Договір №2/5 купівлі-продажу від 20.12.2016 року з ТОВ Бібіес ;
Договір №265/2017 від 03.04.2017 року з ФОП ОСОБА_2;
Договір №16-0085-17 від 10.02.2017 року з Філією ДП "Укрдержбудекспертиза";
Договір №16-0976-17 на виконання експертизи кошторисної документації проекту від 17.05.2017 року Філією ДП "Укрдержбудекспертиза";
Договір №4373 від 18.05.2017 року з Одеською державною академією будівництва та архітектури;
Договір поставки №01/12/16 від 01.12.2016 року з ТОВ "Лимо";
Договір оренди №1-12 від 01.12.2016 року ТОВ "Лимо";
Договір №01/06/2017 від 01.06.2017 року ТОВ "Лимо";
Договір підряду на виконання робіт №20-07/2017 від 20.07.2017 року ТОВ "Лимо";
Договір оренди№ 1-01 від 03.01.2017 року з ТОВ "Метроном";
Договір оренди №2-06 від 01.06.2017 року з ТОВ "Метроном";
Договір підряду №71 на поточний ремонт чільного фасаду будівлі (вул. Преображенська, 52) від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір підряду №72 на поточний ремонт фасаду лівостороннього флігелю будівлі- пам`ятки (вул. Тираспольська, 1) від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір підряду №73 на поточний ремонт фасаду внутрішнього договору противоротнього флігелю будівлі (вул. Ніжинська, 72) (флігель літ "А1") від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір підряду №74 на поточний ремонт правоворотнього флігелю будівлі (вул. Ніжинська, 72) (флігель літ "Б") від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір № 75 на поточний ремонт фасаду лівоворотнього флігелю будівлі (вул. Ніжинська, 72) (флігель літ "А2") від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір підряду №76 на поточний ремонт чільного фасаду чотириповерхової будівлі (вул. Ніжинська, 72) (флігель літ "А") від 26.06.2017 року з ТОВ "Будівельно-монтажне управління №10";
Договір №3/07/17 на виконання робіт від 03.07.2017 року з ФОП ОСОБА_3;
Договір №12/07/17 на виконання робіт від 12.07.2017 року з ФОП ОСОБА_3;
Договір підряду на виконання робіт від 14.07.2017 року з ТОВ "ЛК Енерголюкс";
Договір підряду від 19.07.2017 року з ТОВ "Бласт ЛТД";
Договір №00104 купівлі-продажу від 14.06.2016 року з ТОВ "Результат-99";
Договір підряду №0727-04 від 27.07.2017 року з ТОВ "Результат-99";
Договір підряду №0714-01 від 20.07.2017 року з ТОВ "Результат-99";
Договір підряду №0614-02 від 27.07.2017 року з ТОВ "Результат-99", які згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, є підставою для податкового обліку та які містять відомості, що у повній мірі відображають суть господарських операцій та підтверджують їх фактичне здійснення.
Крім того, суд звертає увагу, що податковий орган вказує на завищення показників собівартості реалізованої продукції та інших операційних витрат, так поняття собівартість означає грошове вираження витрат на виробництво та реалізацію продукції (виконання робіт, надання послуг). Це комплексний економічний показник, який об`єднує витрати уречевленої праці (обладнання) та витрати на спожиті засоби виробництва, й витрати живої праці та витрати на заробітну плату працівників підприємства. Собівартість слугує базою ціни товару (послуги) і її нижньою межею для виробника. При обчисленні собівартості продукції (послуг) важливе значення має визначення складу витрат, що включаються до неї.
Порядок формування та відображення в обліку витрат регламентується ПБО 16. Крім того, собівартість готової продукції (робіт, послуг) та склад витрат, що до неї входять, визначається ПБО9.
Пунктом 10 ПБО 9 установлено, що собівартість продукції визначається згідно з нормами ПБО 16.
Зокрема, пунктами 11 - 16 ПБО 16 визначено склад собівартості продукції, робіт і послуг, а також порядок формування загальновиробничих витрат. Як зазначено у цих пунктах, ПБО 16 не відрізняє процес калькулювання собівартості продукції від калькулювання собівартості робіт і послуг.
Склад статей витрат, що включаються до собівартості реалізованої продукції (послуг), чітко визначений ПБО 16, є виключним та в бухгалтерському обліку складається з таких частин:
- виробнича собівартість продукції, реалізованої у звітному періоді;
- нерозподілені постійні загальновиробничі витрати;
- наднормативні виробничі витрати (витрати, здійснені понад установлені нормативи).
Згідно з п. 16 ПБО 16 загальновиробничі витрати поділяються на змінні та постійні.
Змінні ЗВВ- це витрати на обслуговування й управління виробництвом (наданням послуг), що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності. Змінні ЗВВ розподіляються на кожен об`єкт витрат із використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) виходячи з фактичної потужності звітного періоду.
Постійні ЗВВ - це витрати на обслуговування й управління виробництвом, що залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягу діяльності. Постійні ЗВВ розподіляють на кожен об`єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) при нормальній потужності. Нерозподілені постійні ЗВВ включають до складу собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) у періоді їх виникнення. Загальна сума розподілених та нерозподілених постійних ЗВВ не може перевищувати їх фактичної величини.
Калькулювання собівартості послуг
Калькулювання собівартості послуг є ключовим моментом при формуванні їх собівартості, оскільки найпоширенішою помилкою, притаманною підприємствам при формуванні собівартості послуг, є відсутність ідентифікації витрат за замовленнями та окремими послугами.
Зокрема, згідно з п. 188.1 ст. 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.
Таким чином, виділяємо два види послуг залежно від характеру їх надання:
самостійно виготовлені послуги (консалтингові, рекламні, маркетингові, медійні);
придбані послуги (суборенда, компенсація вартості електроенергії, комунальних послуг).
Щодо самостійно виготовлених послуг: під звичайною ціною слід розуміти ціну товарів (робіт, послуг), визначену сторонами договору (окрім специфічних видів операцій). Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (пп. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
Отже, звичайною ціною для здійснення розрахунку бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, визначена зацікавленими сторонами у цивільно-правовому договорі, яка має відповідати ринковій ціні. Таким чином, якщо собівартість самостійно виготовленої послуги вища доходу від її надання, це не є прямою підставою для донарахування податкових зобов`язань на суму перевищення собівартості послуги над вартістю її надання. Однак якщо йдеться про постачання придбаної послуги, донарахування ПДВ на суму перевищення вартості її придбання над вартістю її продажу є обов`язковим.
Таким чином:
формування собівартості є необхідною дією при наданні будь-якої послуги, навіть якщо вона не належить до основної діяльності підприємства;
неправильна класифікація витрат, спричинена не формуванням собівартості послуги, може бути підставою для виключення таких витрат з об`єкта оподаткування податком на прибуток в рамках тієї статті, куди ці витрати неправильно віднесено;
при формуванні бази оподаткування ПДВ наданих послуг їх слід правильно класифікувати як самостійно виготовлені або придбані послуги і керуватися при визначенні мінімальної бази оподаткування звичайною ціною в першому випадку і вартістю придбання - в другому.
Верховний Суд у постанові від 19.03.2019 року по справі №803/978/16 дійшов висновку:
Оцінюючи доводи податкового органу щодо завищення позивачем собівартості за 2015 рік, суди попередніх інстанцій проаналізували підприємництво в розумінні господарських правовідносин, як самостійну, систематичну, на власний ризик господарську діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (стаття 42 ГК). У зв`язку з веденням господарської діяльності платником податку здійснюються операції, кінцевим результатом яких є отримання прибутку, але здійснюються вони на його власний ризик та дійшли висновку про те, що при здійсненні платником податку господарської діяльності можливі збиткові операції. Віднесення таких операцій до господарських можливе у випадках обґрунтування платником податку економічних причин чи ділової мети (зважаючи на ризики підприємницької діяльності) укладення угод за ціною нижчою за виробничу собівартість.
Суд визнає, що підприємницька діяльність в розумінні господарських правовідносин врегульована статтею 42 Господарської кодексу України та господарська діяльність в розумінні підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, мають різне правове навантаження, метою першої є отримання прибутку, другої отримання доходу, який не завжди є результатом прибуткової операції.
Відтак, доводи податкового органу щодо завищення собівартості реалізованої продукції Підприємством за 2015 рік в сумі 4754 грн є неприйнятними.
Посилання відповідача на заниження частини чистого прибутку (доходу), як правильно встановив суд першої інстанції, пов`язані з висновком контролюючого органу про завищення позивачем собівартості придбаних товарів (робіт, послуг) у 2015 році, які не знайшли свого відображення в ході розгляду даної справи, відтак не може вважатися обґрунтованим і збільшення суми грошового зобов`язання з частини чистого прибутку .
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що витрати позивача підтверджені первинним документами, а факт використання наданих підприємцями послуг в межах господарської діяльності позивача повністю підтверджується дослідженими письмовими доказами.
Згідно з усталеною практикою ЄСПЛ, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент.
Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії ). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі Суомінен проти Фінляндії ). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті.
Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 2-9, 12, 241, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Малого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр ЕКОСТРОЙ до Головного управління ДФС України в Одеській області про визнання неправомірним повідомлень - рішень контролюючого органу - задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення, винесені Головним управлінням ДФС в Одеській області:
№0027291414 від 11.06.2019р. за формою Р на суму 135 305,00 грн.;
№0027321414 від 11.06.2019р. за формою ПС на суму 340 грн.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області на користь МП у формі ТОВ НВЦ ЕКОСТРОЙ суму судового збору за подання адміністративного позову за:
платіжним дорученням № 217 від 18.07.2019 року у сумі 2 107, 41 грн. (дві тисячі сто сім гривень 41 коп.).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 15.5 розділу VII "Перехідні положення" КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Мале підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю науково - виробничий центр ЕКОСТРОЙ - адреса: 65020, м. Одеса, вул. Базарна, 120, кв. 11, код ЄДРПОУ 23209234, телефон: (048) 726 02 82, е-mail:ecostroy_odessa @ukr.net
Головне управління ДФС України в Одеській області - адреса: 65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646, телефон: (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@sfs.gov.ua
Головуючий суддя Потоцька Н.В.
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84800671 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Потоцька Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні