Рішення
від 07.10.2019 по справі 453/985/19
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/985/19

№ провадження 2/453/420/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2019 року Сколівський районний суд Львівської області у складі: головуючого - судді Брони А.Л.,

секретаря судового засідання Бендеш А.І.,

без учасників справи,

розглянувши у залі суду в місті Сколе Львівської області за порядком спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Державного підприємства Славське лісове господарство до ОСОБА_1 , з участю третьої особи - Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області про стягнення збитків,-

в с т а н о в и в:

14.08.2019 року Державне підприємство Славське лісове господарство в особі директора Кокоця С.Ю., звернулось в суд з позовною заявою до ОСОБА_1 , з участю третьої особи - Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області про стягнення збитків, завданих лісовому господарству незаконною рубкою деревини.

Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 10.09.2019 року було прийнято заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у справі на підставі ч. 5 ст. 279 ЦПК України.

25.09.2019 року на адресу суду надійшла заява сільського голови Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області Ракочій Н.М. про визнання позовних вимог та розгляд справи без участі представника.

Розгляд справи відбувся 07.10.2019 року без учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що працівниками лісової охорони Опорецького лісництва ДП Славське лісове господарство в кварталі 38 виділі 27 було виявлено незаконну рубку деревини в кількості трьох сухостійких дерев породи смерека загальною кубомасою 2,14 куб. м. Дану незаконну рубку скоїв житель ОСОБА_1 . За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 65 КУпАП. Внаслідок саме його неправомірних дій лісовому господарству завдано збитків на суму 11 757 грн. 68 коп.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Своїм правом надати суду заяву про розгляд справи за його відсутності не скористався та не повідомив суд про причини неявки у засідання. Відзив на позовну заяву не подав.

У зв`язку з викладеним, судом ухвалено рішення про заочний розгляд на підставі наявних у справі доказів.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.

Згідно з ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

В силу положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Виходячи із наведених вище процесуальних норм суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. ст. 105, 107 Лісового кодексу України відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників. Підприємства, установи, організації і громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода завдана юридичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою яка її завдала.

Судом встановлено, що 06.04.2019 року у кварталі 38 виділі 27 Опорецького лісництва ДП Славське лісове господарство скоєно незаконну рубку 3-х сухостійких дерев породи смерека, загальною кубомасою 2, 14 куб. м. у зв`язку з чим помічником лісничого Опорецького лісництва ДП Славське лісове господарство Щур В .І ., було складено протокол про адміністративне правопорушення №2 від 06.04.2019 року відносно ОСОБА_1 та провідним інженером ОЗЛ ДП Славське лісове господарство Павлишин П.З . винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №3 від 09.04.2019 року, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 65 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач не оскаржував постанови від 09.04.2019 року про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 255 гривень та оплатив такий, згідно квитанції №2 від 09.04.2019 року.

В своїх письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що самовільно зрубав сухостійкі смереки, для опалення житлового будинку, вину визнає.

Згідно розрахунку сума заподіяної шкоди ДП Славське лісове господарство складає 11 757 грн. 68 коп., яка визначена згідно польової перелікової відомості самовільно зрізаних дерев та відомості матеріально грошової оцінки при суцільно ленточним переліку дерев.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним самовільної рубки деревини - доведена і саме внаслідок його неправомірних дій лісовому господарству була завдана шкода, суд вважає, що завдана шкода в розмірі 11 757 грн. 68 коп. підлягає стягненню на користь Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області.

Керуючись ст. ст. 10-12, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, ст. 100 Лісового кодексу України суд,

в и р і ш и в :

Позов Державного підприємства Славське лісове господарство задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області (р/р НОМЕР_3, МФО 825014, одержувач ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 04370550, код призначення платежу 24062100) - 11 757 (одинадцять тисяч сімсот п`ятдесят сім) гривень 68 коп. заподіяної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Державного підприємства Славське лісове господарство (р/р НОМЕР_1 у ВАТ Ощадбанк , МФО 325796, ЄДРПОУ 00992384) - 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять один) гривень сплаченого судового збору.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про його перегляд чи апеляційної скарги на таке рішення, якщо заяву про перегляд заочного рішення чи апеляційну скаргу не було подано.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається безпосередньо до Сколівського районного суду Львівської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.

Повне найменування сторін у справі:

Позивач: Державне підприємство Славське лісове господарство ; місцезнаходження: вул. Олени Степанівни, 7, смт. Славське, Сколівський район, Львівська область, код у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 00992384.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований і проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Третя особа: Опорецька сільська рада Сколівського району Львівської області; місцезнаходження: с. Опорець, Сколівський район, Львівська область, код у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04370550.

Суддя

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.10.2019
Оприлюднено09.10.2019
Номер документу84808837
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —453/985/19

Рішення від 07.10.2019

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Ухвала від 10.09.2019

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні