Справа № 583/4126/19
2/583/1039/19
УХВАЛА
про відкриття провадження
07 жовтня 2019 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), Охтирської районної державної нотаріальної контори (вул. Київська, 6 м. Охтирка Сумської області)
про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
25.09.2019 року представник позивача - адвокат Діброва К.Ю. звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину, в якому просить визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину за законом на імя ОСОБА_2 , видані Охтирською районною державною нотаріальною конторою Сумської області після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Пологи Охтирського району Сумської області: свідоцтво про право на спадщину за законом від 22.08.2014 р. - спадщина складається з приватної земельної ділянки площею 6,8195 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (кадастровий номер 5920386900:01:002:6064); свідоцтво про право на спадщину за законом від 22.08.2014 р. - спадщина складається з приватної земельної ділянки площею 0,4024 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (кадастровий номер 5920386900:01:002:6065); свідоцтво про право на спадщину за законом від 22.08.2014 р. - спадщина складається з приватної земельної ділянки площею 0,4423 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (кадастровий номер 5920386900:01:002:6066). Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача - ОСОБА_3 . На день смерті матері позивач проживав та був зареєстрований з нею за однією адресою, тому в нотконторі повідомили, що він в будь-який час може оформити спадщину. Через відсутність коштів лише в травні 2018 р. позивач вирішив оформити спадщину на себе. Після звернення до нотаріальної контори позивач дізнався, що після смерті матері заведена спадкова справа № 72/2010, спадкоємцем який фактично прийняв спадщину є донька матері - рідна сестра позивача - ОСОБА_2
Позовна заява складена з дотриманням вимог ст. 175 ЦПК України, справа підсудна Охтирському міськрайонному суду Сумської області.
Відсутні підстави, визначені статтями 185, 186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
З огляду на положення частини 3 статті 274 ЦПК України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого засідання та повідомленням учасників справи.
В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про витребування з Охтирської районної державної нотаріальної контори спадкової справи № 72/2010, відкритої після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Пологи Охтирського району Сумської області.
Згідно ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Оскільки з`ясування обставин справи здійснюється на підставі наданих стороною доказів, а можливість отримання вказаних відомостей перебуває поза межами контролю та правомірного впливу суб`єкта подання і об`єктивно не залежить від його волі та можливостей, з метою забезпечення повного, об`єктивного розгляду даної справи, з`ясування обставин, які мають істотне значення для вирішення справи по суті, вважаю за необхідне клопотання задовольнити та витребувати зазначені в ньому докази.
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 84, 185, 186, 187, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Охтирської районної державної нотаріальної контори про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину.
Рядок статзвіту 38.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 04 листопада 2019 року о 09-00 годині , за викликом сторін.
Роз`яснити відповідачам право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі право надіслати:
1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1813.
Копію ухвали про відкриття провадження по справі надіслати учасникам справи разом з копією позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з Охтирської районної державної нотаріальної контори спадкову справу № 72/2010, відкриту після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Пологи Охтирського району Сумської області .
Вимоги ухвали виконати в строк до 04.11.2019 року, документи надіслати на адресу Охтирського міськрайонного суду Сумської області: вул. Ярославського, 2 , м. Охтирка, Сумська область, 42700.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази
Ухвала може бути оскаржена в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності до Сумського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Н. Б. Плотникова
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84809612 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Плотникова Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні