Рішення
від 08.10.2019 по справі 910/10513/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08.10.2019Справа № 910/10513/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю УП Логістична компанія

до Товариства з обмеженою відповідальністю Маца 2

про стягнення 63951,18 грн.

без виклику представників сторін (без проведення судового засідання).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю УП Логістична компанія звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Маца 2 про стягнення 63951,18 грн. вартості послуги організації перевезення вантажу за договором від 12.07.2018 № 96.

Ухвалою суду від 08.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання) та встановлено строк для подання відповідачу відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

Вказана ухвала суду направлена, зокрема, відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адреси місцезнаходження відповідача, зазначені в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, 37 (юридична адреса); 04073, м. Київ, вул. Сирецька, 31, склад 5 (фактична адреса).

Проте конверти із копією вищенаведеної ухвали повернуто на адресу суду підприємством поштового зв`язку без вручення відповідачу у зв`язку із закінченням терміну зберігання відправлень.

За приписами частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

При цьому, судом також враховано, що згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Таким чином, відповідач мав право та можливість ознайомитися з ухвалою суду від 08.08.2019 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

За частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічна норма міститься у частині 9 статті 165 ГПК України.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів частини 9 статті 165 та частини 2 статті 178 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

12.07.2018 між позивачем, як експедитором, та відповідачем, як клієнтом, укладено договір № 96 про транспортно-експедиторське обслуговування, за умовами кого експедитор від свого імені та за рахунок клієнта зобов`язався надати транспортно-експедиторські послуги з організації, здійснення та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів клієнта автомобільним, морським, та/або авіа транспортом на території України та/або за її межами, а клієнт зобов`язався прийняти та оплатити надані послуги та інші платежі, передбачені даним договором, а також обґрунтовані затрати експедитора, які підлягають сплаті експедитором третім особам.

Умови надання конкретних послуг, а також перелік конкретних послуг та операцій, що необхідні для здійснення перевезень, узгоджуються сторонами в заявці. Заявка є невід`ємною частиною даного договору (пункт 1.2 договору).

Пунктом 2.4.7 договору сторони погодили, що експедитор має право залучати третіх осіб для виконання зобов`язань за договором.

Згідно з пунктом 3.2 договору порядок розрахунків, форма, терміни і сума фрахту узгоджуються між сторонами в заявці (замовлені), що є невід`ємною частиною даного договору.

Відповідно до пункту 3.4 договору оплата за виконані послуги і додаткові витрати в процесі виконання послуг здійснюється без урахування взаємних претензій протягом 5-ти календарних днів з моменту отримання клієнтом копій транспортних документів, рахунку, податкової накладної, акту виконаних робіт.

Пунктом 3.3 договору передбачено, що за рахунок коштів (сума фрахту), отриманих від клієнта, експедитор проводить розрахунки з третіми особами, залученими для виконання замовлення клієнта, а кошти, що залишилися в розпорядженні експедитора після всіх розрахунків, складають винагороду експедитора. Розмір винагороди експедитора зазначається в акті виконаних робіт.

Якщо відправлений експедитором акт наданих послуг не підписаний і письмово не заперечений клієнтом протягом 5 днів із моменту отримання, він вважається прийнятим ним без змін та підлягає оплаті в повному обсязі (пункт 3.5 договору).

Із поданої відповідачем заявки від 21.05.2019 № 8 слідує, що відповідач просив здійснити перевезення вантажу - устриць, вагою 5983 кг (7 палет), за маршрутом Нідерланди-Київ, дата завантаження - 23.05.2019, вартість перевезення - 2100 евро + ЕХ-1 (2 штуки) по курсу НБУ на дату завантаження.

Для виконання вказаного замовлення позивач залучив до здійснення перевезення третю особу - UP Logistics Polska Sp.z.o.o., на підставі укладеного із нею договору від 04.10.2017 № 1/10 на надання транспортно-експедиційних послуг та заявки від 22.05.2019 № 880, вартість яких становила 2139,44 евро.

На підтвердження виконання умов договору від 12.07.2018 № 96 із заявкою від 21.05.2019 № 8 та доставки вантажоодержувачу вказаного вантажу позивачем надано до матеріалів справи копію міжнародної товарно-транспортної накладної CMR № 1695717 з відмітками фіскальної служби про пересічення кордону 26.05.2019 та вантажоодержувача.

Оскільки відповідач оплату наданих послуг з перевезення не здійснив, позивач звертався до останнього з претензією від 10.07.2019 із актом надання послуг від 27.05.2019 на підписання, рахунком-фактурою на суму 63591,18 грн., однак грошових коштів або відповіді так і не отримав.

За приписами статті 509 Цивільного кодексу України, статті 173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Згідно зі статтями 11, 509 ЦК України зобов`язання виникають, зокрема, з договору чи іншого правочину.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (статті 629 ЦК України).

Відповідно до частини 1 статті 929 ЦК України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.

Згідно з приписами статті 931 ЦК України розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом. Якщо розмір плати не встановлений, клієнт повинен виплатити експедитору розумну плату.

За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Беручи до уваги, що відповідач направлений позивачем акт наданих послуг не підписав та відомості щодо письмового заперечення на вказаний акт у матеріалах справи також відсутні, останній за умовами пункту 3.5 договору вважається прийнятим та підлягає оплаті в повному обсязі.

Судом встановлено, що сума основного боргу за надання послуг з перевезення в розмірі 63591,18 грн., підтверджена належними доказами, наявними в матеріалах справи, і відповідач на момент прийняття рішення не надав документів, які б могли свідчити про погашення вказаної заборгованості перед позивачем, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Понесені позивачем витрати по оплаті судового збору та витрат на професійну правничу допомогу адвоката відповідно до статей 126, 129 ГПК України у зв`язку з задоволенням позову та відсутністю клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги покладаються на відповідача у фактично понесеному позивачем розмірі.

Керуючись статтями 86, 129, 232, 236-241, 252 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю УП Логістична компанія задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Маца 2 (01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, 37; ідентифікаційний код 41675796) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю УП Логістична компанія (25006, м. Кропивницький, вул. Шевченка, 20/24, оф. 10; ідентифікаційний код 39868076) 63591 (шістдесят три тисячі п`ятсот дев`яносто одну) грн. 18 коп. заборгованості, витрати по сплаті судового збору в розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн., а також витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 12800 (дванадцять тисяч вісімсот) грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва (пункт 17.5 частини 1 Перехідних положень ГПК України) протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.В. Полякова

Дата ухвалення рішення08.10.2019
Оприлюднено10.10.2019
Номер документу84816134
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10513/19

Рішення від 08.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 08.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні