ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
07.10.2019справа №910/9783/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В. розглянув в порядку спрощеного позовного провадження
справу №910/9783/19
за позовом акціонерного товариства комерційного банку ПриватБанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; адреса для листування: 49027, м. Дніпро, а/с 1800; адреса представника: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50; ідентифікаційний код 14360570)
до товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО Органік Україна (01001, м. Київ, вул. Симиренка, буд. 12-А, кв. 47; ідентифікаційний код 41267180) та
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 155 749,03 грн.,
без виклику учасників справи .
ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий виклад позовних вимог
Акціонерне товариство комерційний банк ПриватБанк (далі - Банк) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про стягнення солідарно з товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО Органік Україна (далі - Товариство) та ОСОБА_1 145 833,35 грн. заборгованості за кредитом, що утворилася у зв`язку з неналежним виконанням Товариством умов укладеного Банком та Товариством договору банківського обслуговування від 12.10.2018 № б/н (далі - Договір); 3 555,56 грн. заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом; 4 648,19 грн. заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії та 1 711,93 грн. пені, а всього 155 749,03 грн.
Банк обґрунтовує позовні вимоги таким:
- 12.10.2018 Товариством та Банком укладено Договір, який за своєю правовою природою є договором приєднання, та складається із анкети-заяви і умов та правил надання банківських послуг;
- на підставі укладеного Договору позивачем перераховано Товариству кредитні кошти у сумі 250 000 грн.;
- в забезпечення виконання зобов`язань за Договором Банком та ОСОБА_1 укладено договір поруки від 09.10.2018 № POR1539093591089;
- станом на 25.06.2019 у зв`язку з порушеннями зобов`язань за Договором у відповідача-1 утворилася заборгованість, а саме: 145 833,35 грн. заборгованості за кредитом, 3 555,56 грн. заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом та 4 648,19 грн. заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії;
- за прострочення строків повернення кредиту та сплати процентів Банком нараховано 1 711,93 грн. пені.
2. Процесуальні дії у справі
Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.07.2019 суд звернувся до відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації із запитом щодо доступу до персональних даних фізичної особи ОСОБА_1 .
02.08.2019 від відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації надійшла відповідь на запит суду.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 06.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами; зобов`язано:
- позивача протягом п`яти днів:
з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви, що стосуються предмету спору (для огляду);
з дня отримання від відповідачів відзивів на позовну заяву подати до суду відповіді на відзиви в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та докази надіслання вказаних документів відповідачам;
- відповідачів протягом:
п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: відзиви на позов в порядку статті 165 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та докази надіслання відзивів та доданих до них документів позивачу; на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) статуту; документи, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи;
п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статті 167 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та докази надіслання зазначених документів позивачу.
Ухвалу від 06.08.2019 було надіслано учасникам справи на адреси, зазначені у позовній заяві, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та у листі відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації № 2449/26 від 30.07.2019, що підтверджується відміткою канцелярії на звороті такої ухвали та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу місцезнаходження позивача.
Згідно із частиною шостою статті 242 ГПК України вбачається, що днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
До матеріалів справи долучено конверти з ухвалою суду, які повернулися з адрес відповідачів з відмітками відділень поштового зв`язку за закінченням терміну зберігання .
Зі змісту пункту 5 частини шостої статті 242 ГПК України день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали.
Крім того, судом враховано, що у відповідності до частини другої статті 2 Закону України Про доступ до судових рішень усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.
Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень (частина друга статті 3 Закону України Про доступ до судових рішень ).
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України Про доступ до судових рішень судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
З огляду на викладене відповідачі не були позбавлені права та можливості ознайомитися з ухвалою господарського суду міста Києва від 06.08.2019 у Єдиному державному реєстрі судових рішень та подати суду відзиви на позов у строк, встановлений ГПК України.
Частинами восьмою і дев`ятою статті 165 ГПК України передбачено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
14.08.2019 та 20.08.2019 позивач на виконання вимог ухвали від 06.08.2019 подав суду оригінали документів, скріплених електронним цифровим підписом позивача.
ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ
12.10.2018 Товариство (клієнт) через систему інтернет-клієнт-банкінгу підписало (з використанням електронного цифрового підпису) анкету-заяву про приєднання до умов та правил надання послуг КУБ (далі - Заява), відповідно до якої клієнт приєднався до розділу 3.2.8 умов та правил надання банківських послуг, які розміщені на офіційному веб-сайті Банку http://privatbank.ua (далі - Умови). Заява та Умови разом складають кредитний договір між Банком та клієнтом. Згідно з Умовами:
- істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві, а також в системі Приват24. Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом Заяви в системі Приват24 або у сервісі Paperless або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору (пункт 3.2.8.1 Умов);
- клієнт зобов`язується, зокрема: оплатити щомісячні проценти за користування кредитом згідно з пунктом 3.2.8.3.2 (пункт 3.2.8.5.2 Умов) і повернути кредит та здійснити інші платежі, передбачені Договором, у терміни і в сумах, як встановлено в. пунктах 3.2.8.3.1, 3.2.8.3.2, 3.2.8.5.14, 3.2.8.6.2, а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку (пункт 3.2.8.5.3 Умов);
- повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві (пункт 3.2.8.3.1 Умов);
- клієнт доручає Банку щомісячно у строки, зазначені у Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі. Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту. Згідно зі статтями 212, 651 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим Договором, банк на свій розсуд, починаючи з 91-го дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування клієнта на свій вибір або письмово або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms-повідомлення або інших)). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним договором , починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою.(пункт 3.2.8.3.1.3 Умов);
- за користування послугою клієнт сплачує щомісячно протягом всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно з графіком, визначеним в Заяві та тарифах. У разі несплати процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з пунктом 3.2.8.6.2) (пункт 3.2.8.3.2 Умов);
- за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1, 3.2.8.3 цього Договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2 (пункт 3.2.8.9.1 Умов);
- у випадку порушення клієнтом будь-якого грошового зобов`язання клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку, передбаченого пунктом 3.2.8.3.1, клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України (далі - НБУ), що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення пункт 3.2.8.3.3 Умов);
- у разі порушення клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати процентів за користування кредитом та термінів повернення кредиту, передбачених пунктами 3.2.8.3.2, 3.2.8.3.1, 3.2.8.9, 3.2.8.3.1 цього Договору, клієнт сплачує Банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу Сплата пені здійснюється у гривні (3.2.8.10.1 Умов);
- нарахування неустойки за кожен випадок порушення зобов`язань здійснюється протягом 15 років з дня, коли зобов`язання мало бути виконано клієнтом (пункт 3.2.8.10.3 Умов).
Відповідно до Заяви:
- Банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту строковий кредит для фінансування поточної діяльності клієнта в обмін на зобовязання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів та інших винагород в обумовлені цим Договором терміни (пункт 1.1 Заяви);
- розмір кредиту: 250 000 (двісті п`ятдесят тисяч) гривень (пункт 1.2 Заяви);
- строк кредиту: 12 місяців з дати видачі коштів клієнту (пункт 1.3 Заяви);
- проценти (комісія) за користування кредитом: 1.8% на місяць від початкового розміру кредиту (в тому числі у разі дострокового погашення кредиту) (пункт 1.4 Заяви);
- порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами, починаючи з місяця, наступного за місяцем видачі коштів клієнту, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; погашення процентів щомісяця, починаючи з місяця, наступного за місяцем видачі коштів клієнту, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом. Сторони узгодили, що графік погашення кредиту надається у Додатку 1 до цієї Заяви та доступний клієнту у системі Приват24 для бізнесу ( пункт 1.5 Заяви);
- у випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в пункті 1.5 цієї Заяви, клієнт зобов`язаний додатково до процентів, вказаних у пункті 1.4, сплатити Банку проценти у розмірі 4% в місяць від суми простроченої заборгованості та неустойку в розмірі і згідно з розділом 3.2.8 Умов (пункт 1.6 Заяви).
12.10.2018 позивач на виконання умов Договору перерахував відповідачу-1 кредитні кошти в розмірі 250 000 грн., що підтверджується випискою з рахунку № НОМЕР_1 Товариства в Банку.
12.10.2018 Банком (кредитор) та ОСОБА_1 (поручитель) укладено договір поруки № POR1539093591089 від 09.10.2018 (далі - Договір поруки), предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством (боржником) зобов`язань за угодами-приєднання до розділу 3.2.8 Умов (тобто за Договором).
Відповідно до пункту 1.2 Договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Договором в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.
Товариство належним чином умови Договору не виконувало, у зв`язку з чим у нього станом на 25.06.2019 виникло 145 833,35 грн. заборгованості за кредитом, 3 555,56 грн. заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом, 4 648,19 грн. заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії та 1 711,93 грн. пені.
21.06.2019 позивач надіслав відповідачам повідомлення № 30.1.0.0/2-IGCK2KUB0MLU9 від 13.06.2019, в якому просив погасити прострочену заборгованість у строк не пізніше п`яти календарних днів з дати одержання вказаного повідомлення.
Надсилання вказаного повідомлення підтверджується описами вкладення до цінних листів на ім`я Товариства та ОСОБА_1 , наявними в матеріалах справи.
Відповідачі вимоги Банку не виконали та заборгованість за Договором у визначений строк не погасили.
Отже, заборгованість Товариства за Договором, за яку поручився ОСОБА_1 за Договором поруки, становить: 145 833,35 грн. заборгованості за кредитом, 3 555,56 грн. заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом та 4 648,19 грн. заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії. Окрім того, за прострочення строків повернення кредиту та сплати процентів Банком нараховано 1 711,93 грн. пені.
Банк скористався правом вимагати дострокове погашення заборгованості за Договором та пред`явив відповідні вимоги як боржнику, так і поручителю.
ОСОБА_1 за умовами Договору поруки є поручителем та солідарно відповідає за невиконання боржником зобов`язань за Договором.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ. ПОЗИЦІЯ СУДУ
Частиною першою статті 634 ЦК України передбачено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Відповідно до частин першої та другої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно із частиною першою статті 1056 1 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором.
Частиною другою статті 1050 ЦК України передбачено, що якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.
Згідно з частиною першою статті 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Частиною другою статті 554 ЦК України встановлено, що поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно до статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно зі статтею 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частиною другою статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) передбачено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
У частині першій статті 546 ЦК України зазначено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою.
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 ЦК України).
Згідно з частиною другою статті 343 ГК України і статтею 1 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до частини шостої статті 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Частиною першою статті 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
ВИСНОВКИ
Отже, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з кредиту у сумі 145 833,35 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Перевіривши здійснені позивачем розрахунки заборгованості зі сплати процентів за користуванням кредитом у сумі 3 555,56 грн., заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії у сумі 4 648,19 грн. та 1 711,93 грн. пені, господарський суд міста Києва дійшов висновку про те, що розрахунок правильний та зазначені суми підлягають стягненню з відповідачів солідарно.
Відповідачі не надали суду доказів, які б спростовували доводи позивача, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
За приписами статті 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору слід покласти на відповідачів солідарно.
Керуючись статтями 129, 233, 236 - 238, 240 та 241 ГПК України, господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Позов акціонерного товариства комерційного банку ПриватБанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код 14360570) до товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО Органік Україна (01001, м. Київ, вул. Симиренка, буд. 12-А, кв. 47; ідентифікаційний код 41267180) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) про стягнення 155 749,03 грн. задовольнити повністю.
2. Стягнути солідарно з товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО Органік Україна (01001, м. Київ, вул. Симиренка, буд. 12-А, кв. 47; ідентифікаційний код 41267180) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) на користь акціонерного товариства комерційного банку ПриватБанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код 14360570): 145 833 (сто сорок п`ять тисяч вісімсот тридцять три) грн. 35 коп. заборгованості за кредитом, 3 555 (три тисячі п`ятсот п`ятдесят п`ять) грн. 56 коп. заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом, 4 648 (чотири тисячі шістсот сорок вісім) грн. 19 коп. заборгованості зі сплати процентів у вигляді щомісячної комісії, 1 711 (одну тисячу сімсот одинадцять) грн. 93 коп. пені та 2 336 (дві тисячі триста тридцять шість) грн. 24 коп. судового збору.
3. Після набрання рішенням законної сили видати відповідний наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 09.10.2019.
Суддя О.В. Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84816186 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Марченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні