ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Суми
09.10.2019 Справа № 920/1025/19
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши позовні матеріали № 920/1025/19
за позовом Керівника Охтирської місцевої прокуратури Сумської області (м. Охтирка Сумської області) в інтересах держави в особі позивача Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області, с. Миропілля Краснопільського району Сумської області,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Псьол» , с. Велика Рибиця Краснопільського району Сумської області,
про визнання недійсним договору оренди землі та повернення земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Сумської області звернувся Керівник Охтирської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах держави в особі позивача Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області з позовною заявою від 01.10.2019 № 32/2-2117-19 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Псьол про визнання недійсним договору оренди землі № 35 від 25.03.2019, укладеного між сторонами у справі, та повернення земельної ділянки з кадастровим номером 5922383300:03:003:0289 площею 25,0133 га, яка знаходиться на території Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області територіальній громаді в особі Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області; покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.
Згідно з статтями 1, 2 Закону України Про судовий збір судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України Про судовий збір .
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1 921 грн 00 коп.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з приписами абз. 1, 2 п. 2.13. Постанови ВГСУ Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними від 29.05.2013 № 11 вимога про застосування наслідків недійсності правочину може бути заявлена як самостійно, так і бути об`єднана з вимогою повернути одержане за цим правочином у натурі або про відшкодування його вартості (якщо повернення у натурі неможливе).
За умови, що позовну вимогу заявлено про визнання правочину недійсним без застосування наслідків такої недійсності, судовий збір сплачується як з немайнового спору. За позовною вимогою про застосування наслідків недійсності правочину судовий збір сплачується залежно від вартості майна (суми коштів), стосовно якого (якої) заявлено вимогу. У випадку об`єднання відповідних вимог судовий збір підлягає сплаті з вимог як немайнового, так і майнового характеру.
Згідно з п. 5 договору оренди землі (резерв/запас) від 25.03.2019 № 35 нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить 37387,38 грн. за 1 га ріллі.
Відповідно до п. 2 договору оренди землі (резерв/запас) від 25.03.2019 № 35 в оренду передаються земельні ділянки загальною площею 25,0133 га, у тому числі: 25,0133 га ріллі.
Таким чином, загальна грошова оцінка земельних ділянок становить - 935181,75 грн., а 1,5% від даної суми - 14027,73 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, прокуратурою сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж встановлено законом, що свідчить про невиконання прокурором п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи наведене, прокурору необхідно додатково сплатити 12106,73 грн. судового збору, враховуючи, що за другу позовну вимогу ним сплачено 1921,00 грн.
За приписами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява Керівника Охтирської місцевої прокуратури Сумської області (м. Охтирка Сумської області) в інтересах держави в особі позивача Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 01.10.2019 № 32/2-2117-19 Керівника Охтирської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах держави в особі позивача Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: подати суду докази додаткової сплати судового збору у розмірі 12106,73 грн.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.Л. Котельницька
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2019 |
Оприлюднено | 10.10.2019 |
Номер документу | 84817034 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні