ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

УХВАЛА

Справа № 466/8126/19

У Х В А Л А

04 жовтня 2019 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова Єзерський Р.Б. при секретарі Ваврин М.М., розглянув клопотання слідчого Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області Сеніва Р.П. про призначення комп`ютерно-технічної експертизи, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090002759 від 16.08.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.156 КК України,

у с т а н о в и в :

04 жовтня 2019 року слідчий Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області сенів Р.П. звернувся до суду з клопотанням про призначення комп`ютерно-технічної експертизи, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090002759 від 16.08.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.156 КК України.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що у провадженні СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12019140090002759 від 16.08.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.156 КК України яке розпочато на підставі заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що її сусід ОСОБА_2 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2, незаконно позбавив волі двох її малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого вчиняв відносно них розпусні дії, які знімав на відео за допомогою свого мобільного телефона.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 , 16 серпня 2019 року, приблизно о 20 год. 40 хв., керуючись прямим умислом, спрямованим на незаконне позбавлення волі людей, а саме, двох малолітніх осіб, перебуваючи поряд із будинком № АДРЕСА_2, в якому він проживає, підійшов до малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого, із застосуванням фізичного насильства, яке виразилось у нанесенні їм ударів руками в голову, всупереч їх волі, затягнув у приміщення свого будинку, де також наносив їм удари руками в голову та вчиняв відносно них розпусні дії, які одночасно знімав ці поді на відео за допомогою камери свого мобільного телефона, та утримував їх приблизно до 21 год. 00 хв. 16.08.2019.

Таким чином, ОСОБА_2 підозрюється у незаконному позбавленні волі людей, вчиненому відносно двох малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України.

Крім цього, ОСОБА_2 , 16 серпня 2019 року, приблизно о 20 год. 40 хв., керуючись прямим умислом, спрямованим на вчинення розпусних дій щодо двох малолітніх осіб, перебуваючи поряд із будинком АДРЕСА_2, в якому він проживає, підійшов до малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого, із застосуванням фізичного насильства, всупереч їх волі, затягнув у приміщення свого будинку, де наносив їм удари руками в голову та вчиняв відносно них розпусні дії, які виразились у примушуванні потерпілих до оголення своїх статевих органів, навчанні статевим збоченням та примушуванні потерпілих до вчинення статевих зносин між собою у вигляді орального сексу, одночасно знімав всі ці події на відео за допомогою камери свого мобільного телефона.

Таким чином, ОСОБА_2 підозрюється у вчиненні розпусних дій щодо малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.156 КК України.

17.08.2019, проведено обшук, в порядку ст.ст.233, 234 КПК України, на підставі постанови слідчого СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області від 17.08.2019, за адресою: АДРЕСА_2, під час якого вилучено: системний блок з написом ZALMAN чорного кольору; нетбук марки LG чорного кольору; нетбук марки Lenovo ; жорсткий диск; мобільний телефон марки Redmi NOTЕ-4 імеі НОМЕР_1 , імеі НОМЕР_2 з сім картою з номером НОМЕР_3 ; мобільний телефон марки Semsung 8-A+ імеі НОМЕР_4 ; імеі -2- НОМЕР_4 сім - карта з номером - НОМЕР_5 ; коробку з під мобільного телефону марки XiaomiRedmi Ноte-5 .

Крім того, 17.08.2019, проведено обшук, в порядку ст.ст.233, 234 КПК України, на підставі постанови слідчого СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області від 17.08.2019, за адресою: м. Львів, вул.Янки Купали, 36/1 під час якого вилучено: телефон марки СООL імеі-1: НОМЕР_12; імеі-2: НОМЕР_6 сірого кольору з сім-карткою номер НОМЕР_7 .

Також у кримінальному провадження оглянуто мобільний телефон мобільного телефону, який надав для огляду ОСОБА_5 , марки Redmi 5 Xiaomi , в якому встановлено операційну систему андроїд імеі 1 НОМЕР_8 , імеі НОМЕР_9 , в якому знаходиться сім карта оператора Київстар № НОМЕР_10 .

Також, у вказаному кримінальному провадженні допитаний неповнолітній (малолітній) свідок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та неповнолітній ( малолітній) свідок ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які під час допиту повідомили, що ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , та ОСОБА_4 , вчинив розпусні дії, які одночасно знімав на відео за допомогою камери свого мобільного телефону.

Під час проведення невідкладного обшуку мобільного телефону, який належить ОСОБА_2 виявлено не було. Однак було виявлено та вилучено інші носії інформації.

Враховуючи вище викладене виникла необхідність у проведенні комп`ютерно-технічної експертизи.

Відповідно до Інструкції Про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень , затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 №1950/5), призначення судових експертиз та експертних досліджень (далі - експертизи та дослідження) (далі - Інструкція), судовим експертам державних спеціалізованих науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України (далі - експертні установи) та атестованим судовим експертам, які не є працівниками державних спеціалізованих установ (далі - експерти), їх обов`язки, права та відповідальність, організація проведення експертиз та оформлення їх результатів здійснюються у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним, Цивільним процесуальним, Господарським процесуальним кодексами України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кодексом адміністративного судочинства України, Митним кодексом України, Законами України "Про судову експертизу", "Про виконавче провадження", іншими нормативно-правовими актами з питань судово-експертної діяльності та цією Інструкцією.

Згідно із п.1.2.2 Інструкції, до основних видів експертиз відноситься інженерно-технічна експертиза, підвидом якої є комп`ютерно-технічна експертиза.

Пунктом 13 Інструкції визначено завдання комп?ютерно-технічної експертизи та орієнтовний перелік питань, які вирішуються експертом під час проведення такої експертизи.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що під час досудового розслідування виникла необхідність у призначенні комп`ютерно-технічної експертизи, з метою відшукання інформації, яка матиме доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

В судове засідання, призначене на 04.10.2019 року ніхто не з`явився, однак слідчий Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Сенів Р.П. подав заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує, просить його задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.

Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що таке є підставним і підлягає до задоволення.

З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 16 серпня 2019 року вбачається, що у провадженні СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090002759, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.156 КК України.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та відлягає задоволенню, а відтак проведення комп`ютерно-технічної експертизи слід доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства Юстиції України, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54.

Керуючись ст. ст. 40, 243-245 КПК України,

постановив :

клопотання слідчого Шевченківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області Сеніва Р.П. про призначення комп`ютерно-технічної експертизи - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні №12019140090002759 від 16.08.2019 комп`ютерно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства Юстиції України, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54.

На вирішення експертам поставити наступні питання:

- чи міститься у мобільному телефоні, який надав ОСОБА_5 , марки Redmi 5 Xiaomi , імеі 1 НОМЕР_8 , НОМЕР_11 , в якому знаходиться сім карта оператора Київстар № НОМЕР_10 відеозаписи та фотографії, у тому числі приховані та видалені (знищені), які містять у собі зображення розпусних дій та (чи) порнографічного характеру, яке джерело походження вказаних файлів? Якщо так, надати можливість скопіювати вказані файли на окремий носій інформації (CD- або DVD-диск чи електронний носій інформації (карту пам`яті, флеш-накопичувач);

- чи встановлені (чи були встановлені та на момент проведення експертизи видалені) у мобільному телефоні марки мобільного телефону, який надав для огляду ОСОБА_5 , марки Redmi 5 Xiaomi , додатки Viber , WhatsApp та TELEGRAM , яка переписка (пересилання файлів) та з якими абонентами (користувачами) міститься у вказаних додатках у період часу з 16.08.2019 до 17.08.2019? Якщо так, надати можливість скопіювати вказані файли на окремий носій інформації (CD- або DVD-диск чи електронний носій інформації (карту пам`яті, флеш-накопичувач).

Для дослідження на вимогу експертам направити: мобільний телефон, марки Redmi 5 Xiaomi , в якому встановлено операційну систему андроїд імеі 1 НОМЕР_8 , імеі НОМЕР_9 , в якому знаходиться сім карта оператора Київстар № НОМЕР_10 . який зберігається ОСОБА_5 .

Експертам скерувати за необхідності матеріали кримінального провадження.

Попередити експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства Юстиції України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку за ст. ст. 384, 385 КК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Р. Б. Єзерський

Дата ухвалення рішення 04.10.2019
Оприлюднено 10.10.2019

Судовий реєстр по справі 466/8126/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 24.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 23.10.2019 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 23.10.2019 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 22.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 04.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 466/8126/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону