ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.10.2019Справа № 910/13954/19
Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали
позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Ельбор"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Корум Сорс"
про стягнення 3 134 772,01 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Ельбор" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Корум Сорс" (далі - відповідач) про стягнення 3 134 772,01 грн., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, АТ "Перший український міжнародний банк".
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором купівлі-продажу № КС/153-18 від 15.01.2018.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи копії такої заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" № 270 від 05.03.2009, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, надані в оригіналі.
На підтвердження направлення позовної заяви відповідачу та АТ "Перший український міжнародний банк" позивач надав копії накладних підприємства поштового зв`язку від 04.10.2019 № 0103270883390 та № 0103270883404 та копії описів вкладення у цінні листи від 04.10.2019.
Дослідивши вищевказані копії накладних та описів вкладення у цінні листи, суд встановив, що на адреси відповідача та АТ "Перший український міжнародний банк" позивачем направлена позовна заява з додатками з оголошеною цінністю - 1 грн. При цьому, у вказаному описі вкладення відсутній перелік додатків до позовної заяви та кількості аркушів, що направляються відповідачу та АТ "Перший український міжнародний банк".
За таких обставин, суд не може дійти беззаперечного висновку щодо того, що на адресу відповідача та АТ "Перший український міжнародний банк" надіслані копії позовної заяви та доданих до неї документів, що були подані до суду, та вважає, що позивач не виконав вимоги п. 1 ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Дана обставина є суттєвою, оскільки ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача надати відзив після одержання ухвали про відкриття провадження у справі та надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що необхідно зазначити повну назву третьої особи (організаційно-правову форму).
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Ельбор" без руху.
2. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Ельбор" строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання до суду належних доказів направлення відповідачу та АТ "Перший український міжнародний банк" копій позовної заяви та доданих до неї документів за адресою відповідача та АТ "Перший український міжнародний банк" (описів вкладення у листи з зазначенням переліку додатків, що направляються учасникам справи, та фіскальних чеків поштового відділення/накладних поштового відділення, наданих в оригіналі).
Ухвала набирає законної сили 10.10.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 11.10.2019 |
Номер документу | 84847112 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні