ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.10.2019 Справа № 917/1761/19
Суддя Безрук Т.М. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Дочірнього підприємство Національної акціонерної компанії "Надра України" "Український геологічний науково-виробничий центр" (вул. М.Бірюзова, буд. 53, м. Полтава, Полтавська область, 36019; вул. М.Бірюзова, буд. 54, м. Полтава, Полтавська область, 36014 )
про стягнення 5218,26 грн., розірвання договору та зобов`язання повернути приміщення.
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дана позовна заява не відповідає вказаним вимогам.
В порушення п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України у позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
В порушення п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України у позові не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно зі ст. 163 ГПК України у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, ціна позову визначається загальною сумою усіх вимог.
Позивачем у позові заявлено три вимоги:
1) про стягнення з відповідача 5218,26 грн.;
2) про розірвання договору оренди (найму) нерухомого майна № 45-432/18 від 29.06.2018 року;
3) про зобов`язання відповідача повернути орендоване приміщення.
Відповідно до ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VІ «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотків ціни позову, але не менше 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з підп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VІ «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 р.2629-VIII з 1 січня 2019 року установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
Позивачем у позові заявлено одну вимогу немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру.
З позовної вимоги про стягнення 5218,26 грн. заборгованості судовий збір слід сплачувати в розмірі 1921,00 грн.
З вимоги про розірвання договору - в розмірі 1921,00 грн.
Визначити суму для сплати судового збору за вимогою про повернення орендованого приміщення не є можливим, так як, до позовної заяви не було надано доказів вартості приміщення на дату подачі позову. Але, дана сума судового збору не може бути менша 1921,00 грн.
Позивачем до позову додано платіжне доручення № 419 від 01.10.2019 року про сплату судового збору в розмірі 1921,00 грн.
Таким чином, позивачем не доплачено судового збору ще за двома позовними вимогами.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За ч. 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Додані до позову копії документів не містять дати їх засвідчення.
Копії документів посвідчені інженером по обліку кадрів ОСОБА_1 М., але до позову не додано доказів в підтвердження його повноважень (доручення, витяг з посадової інструкції).
В ч. 1 ст. 172 ГПК України вказано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В порушення вимог ст. 164 та ст. 172 ГПК України, відповідачу надіслані не всі документи, додані до позову. Як свідчить опис вкладення у цінний лист від 04.10.2019 року, позивач не направив відповідачу копію рахунку № 535 від 31.07.2018 року.
Відповідно до ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані у позові недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду заяви про виправлення недоліків у справі № 917/1761/19 де зазначити необхідні відомості, а також надати суду:
- докази доплати судового збору;
- докази в підтвердження вартості приміщення на дату подачі позову;
- опис вкладення про направлення відповідачу додатків до позовної заяви, які не були надіслані.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т. М. Безрук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 10.10.2019 |
Номер документу | 84847467 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні