УХВАЛА
"10" жовтня 2019 р. м. ХарківСправа № 922/3191/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" про розгляд справи у режимі відеоконференції,
по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" (м. Запоріжжя) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічне підприємство "Котлоенергопром" (м. Харків) простягнення 385650,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Харківської області знаходиться справа №922/3191/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" (м. Запоріжжя) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічне підприємство "Котлоенергопром" (м. Харків) про стягнення 385650,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 02.10.2019 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
У вказаній ухвалі судом вирішено розглядати справу №922/3191/19 за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 28.10.2019 о 14:30 год, про що повідомлено учасників справи.
09.10.2019 за вх.№24278 представник позивача надав клопотання від 07.10.2019 про розгляд справи у режимі відеоконференції, в якому просить провести розгляд справи в режимі відеоконференції та доручити Господарському суду Запорізької області забезпечити проведення відеоконференції у приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, за участю представника позивача.
Розглянувши клопотання представника позивача про розгляд справи у режимі відеоконференції, суд відхиляє його, виходячи з наступного.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з ч. 5 ст. 197 ГПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Подане суду клопотання обґрунтоване неможливістю направлення представника до м. Харкова із за скрутного фінансового становища.
В той же час, представник позивача не надав доказів на підтвердження тієї обставини, що він є єдиним представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" у справі №922/3191/19, та жоден з представників позивача не матиме змоги прийняти участь у судовому засіданні, проведення якого призначене у Господарському суді Харківської області на 28.10.2019 о 14:30 год.
Отже, враховуючи ненадання представником позивача доказів наявності виключного випадку, суд вважає за необхідне відхилити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" про розгляд справи №922/3191/19 у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 197, 232 - 235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум "Енергомашекологія" про розгляд справи №922/3191/19 у режимі відеоконференції відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Порядок і строк оскарження передбачено ст. 255 - 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст складено та підписано 10.10.2019.
Суддя В.І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://court.gov.ua/.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 11.10.2019 |
Номер документу | 84847560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні