ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10.10.2019 р. Справа №914/1857/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З. розглянувши матеріали
позовної заяви: Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", м. Київ
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кальварія", м. Львів
до відповідача-2: ОСОБА_1 , м. Київ
про стягнення 10 753,87 грн. заборгованості
ВСТАНОВИВ:
10.09.2019 р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" до відповідача-1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Кальварія", відповідача-2: ОСОБА_1 про стягнення 10 753,87 грн. заборгованості за кредитним договором від 05.07.2018 р. № б/н, який за своєю правовою природою є договором приєднання.
В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на неналежне виконання відповідачем-1 своїх договірних зобов`язань щодо сплати кредиту, які забезпечені порукою відповідача-2.
На виконання вимог ст. 176 ГПК України ухвалою Господарського суду Львівської області від 12.09.2019 зобов`язано Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (03020, м.Київ, просп. Повітрофлотський, 41) у п`ятиденний термін з дня отримання даної ухвали надати Господарському суду Львівської області інформацію про зареєстроване місце проживання фізичної особи ОСОБА_1 .
На адресу суду від Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації надійшов лист, в у якому повідомлено про місце реєстрації відповідача-2.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання, в якому він, керуючись ст. ст. 12, 247, 249, 252 ГПК України просить суд вирішити питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 20, 27-30, 162, 164, 172 ГПК України, а тому визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 2 ст. 171 ГПК України позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.
Відповідно до ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. ч. 1-3 ст. 247 ГПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 250 ГПК України у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи ту обставину, що судом задоволено клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд вважає за необхідне визначити відповідачу строк у 15 календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 5 статті 252 ГПК України, за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 12, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Відкрити провадження у справі № 914/1857/19 за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Задовольнити клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
3. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
4. Розгляд справи призначити на 06.11.19 р. о 11:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
5 . Зобов`язати відповідачів:
- протягом 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 250 ГПК України;
- протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив, одночасно надіслати позивачу копію відзиву та документи долучені до нього, докази відправки надати суду до початку розгляду справи по суті;
- забезпечити явку уповноваженого представника в судове засідання.
6. Зобов`язати позивача:
- надати оригінали доданих до позовної заяви документів (для огляду);
- після отримання відзиву від відповідача до початку розгляду справи по суті подати суду відповідь на відзив, письмово обґрунтувати правові підстави для стягнення заборгованості з посиланням на норми матеріального права;
- надати оригінали додатків долучених до позовної заяви - для огляду; відповідно до ст. 166 ГПК України відповідь на відзив у строк до 06.11.19 р.;
- забезпечити явку уповноважного представника в судове засідання.
7. До початку розгляду справи по суті (06.11.19 р.) сторонам подати заяви про витрати пов`язані із розглядом справи, які понесені кожною із сторін або орієнтовно, що будуть понесені за результатами розгляду спору.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
9. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 10.10.2019 |
Номер документу | 84847758 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Чорній Л.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні