КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/17053/19

Провадження № 1-кс/234/7604/19

У Х В А Л А

про доручення проведення експертизи

07 жовтня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Заборський В.О., за участю секретаря судового засідання Сторчай А.Д., в рамках кримінального провадження №12019050390002991 від 22.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Чеха Ю.В., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумаком В.Е. про призначення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

07.10.2019 року слідчий Чех Ю.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, проведення якої доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, і на вирішення експерта поставити наступні питання: 1) Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 26.09.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини? 2) Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні металевого сита, вилученого 26.09.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

Клопотання обґрунтовується тим, що до Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області 22.08.2019 року надійшов рапорт, від О/У ВКП Калініна Р. про те, що в ході операції Мак-2019 ним була отримана інформація щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та за місцем свого проживання вирощує наркотичні рослини - коноплю.

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390002991 від 22 серпня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено особу на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та може бути причетний до незаконного вирощування наркотичних рослин - коноплі.

26 вересня 2019 року слідчим проведено обшук домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та в присутності понятих в господарському приміщенні, що розташоване за будинком, виявлено та вилучено чотири паперових згортки з речовиною рослинного походження з характерним запахом, там же на стелажі було виявлено металеве сито. Вказані речі вилучені до Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. За таких обставин фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до підстав визначених у ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Як визначено ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Відомості про дане кримінальне правопорушення №12019050390002991 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України 22.08.2019 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Оскільки, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів та психотропних речовин, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84, 101, 242, 244 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Чеха Ю.В. про призначення експертизи - задовольнити.

Доручити Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорівпо кримінальному провадженню №12019050390002991 від 22.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

На вирішення експертові поставити питання:

1) Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 26.09.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

2) Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні металевого сита, вилученого 26.09.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини ?

Доручити слідчому надати експертам для дослідження два поліетиленові пакети, опечатані належним чином, з об`єктами дослідження.

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів дослідження.

Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяВ. О. Заборський

Зареєстровано 11.10.2019
Оприлюднено 11.10.2019
Дата набрання законної сили 07.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону