Ухвала
від 04.10.2019 по справі 760/27618/19
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А

03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua

03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08


Провадження №1-кс/760/13945/19

в справі №760/27618/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

І.Вступна частина

04 жовтня 2019 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором прокуратури Київської області ОСОБА_4 про проведення обшуку у рамках досудового розслідування внесеного 26.06.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110130000025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.

ІІ. Мотивувальна частина

До суду надійшло клопотання, підтримуючи яке слідчий зазначив, що у провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 26.06.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110130000025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.

У клопотанніслідчий просивнадати дозвілна проведенняобшуку складськогоприміщення заадресою:Київська обл.,м.Тетіїв заGPSкоординатами 49.3949200,29.6493198та розташованена земельнійділянці зкадастровим номером3224610100:01:206:0009, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання та вилучення фальсифікованих підакцизних товарів (алкогольних напоїв) без марок акцизного податку встановленого зразку; готових фальсифікованих підакцизних товарів, виготовлених незаконним шляхом; обладнання пристосованого для незаконного виробництва фальсифікованих підакцизних товарів; документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, на якій зберігається загальна інформація виключно щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.

Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за вказаною адресою, слідчий зазначає наступне.

Вказане кримінальне провадження розслідується за фактом здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров`я людей, а також здійснення незаконного збуту таких товарів.

Так, під час досудового розслідування на виконання відповідного доручення оперативними працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області встановлено, що на території Київської та інших областей здійснюється виготовлення та реалізація фальсифікованої алкогольної продукції.

Основним організатором вказаної незаконної діяльності являється уродженець м.Тетіїв, громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

В ході виконання зазначеного доручення, встановлено, гр. ОСОБА_5 , за допомоги невстановлених осіб, організував незаконне виготовлення підакцизних товарів з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, а саме відкрили цех по переробці меляси на спиртовмісну рідину, яка у відповідності до ст. 215 Податкового кодексу України відноситься до групи підакцизних товарів, на території бувшого дріжджового заводу за адресою: Вінницька обл., Оратівський р-н, с. Якимівка, вул.Заводська, 43, що на праві власності належить Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Довіра», (код ЄДРПОУ 20101499) та ТОВ «Роська» (код ЄДРПОУ 39761917), одним із засновників якого являється гр. ОСОБА_5 .

Проведеними оперативними заходами встановлено, що за вказаною адресою, знаходяться виробничі потужності, які придатні для виробництва спирту етилового шляхом переробки меляси (устаткування для виробництва зрілої бражки та дистиляції зрілої бражки (бражні батареї, два розсиропника, чотири дрожанки, система комунікацій, насосне обладнання, бражна колона, дифригнатор, конденсатор та холодильник), бак для збору бражного дистиляту).

В подальшому незаконно виготовлений спирт транспортується вантажними автомобілями до наступних місць зберігань:

- Київська обл., м. Тетіїв, складські приміщення за GPS координатами 49.3681508, 30.6459121;

- Київська обл., м. Тетіїв, складські приміщення за GPS координатами 49.3949200, 29.6493198.

Проведеними оперативними заходами встановлено, що за адресою: Київська обл., м.Тетіїв, GPS координати 49.3949200, 29.6493198 знаходиться цегляне складське приміщення, яке розташоване на земельній ділянці з кадастровим номером 3224610100:01:206:0009, що на праві власності належить гр. ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ). В даному приміщенні, у підвалі, розміщено резервуари для зберігання спирту, поруч відчувається різкий запах спирту. Заїзд до складу здійснюється через ТОВ «Котлоенергосервіс М.Ю.В.» (код ЄДРПОУ 36178927), юридична та фактична адреса якого: Київська обл., м. Тетіїв, вул. Карла Маркса, 183. Засновником, директором та головним бухгалтером даного підприємства являється гр. ОСОБА_5 . Відповідно до АІС «Податковий блок» вказане підприємство не являється платником акцизного податку, юридична адреса та підпільний склад не внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Під час негласного спілкування з охоронцем сусідньої території (пилорами), який представився ОСОБА_7 , вдалося дізнатися, що на територію Котлоенергосервісу заїжджають вантажні автомобілі різного тоннажу та, як останній повідомив, що йому здалося підозрілим, приблизно один раз в тиждень, в темну пору доби на зазначену територію заїжджає сідловий тягач з цистерною схожою на спиртовоз.

Таким чином встановлено, що вказане складське приміщення за адресою: Київська обл., м. Тетіїв за GPS координатами 49.3949200, 29.6493198 використовується з метою зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів.

Допитаний як свідок ОСОБА_8 підтвердив вищевказану інформації, що отримана оперативним шляхом, щодо виготовлення та збуту ОСОБА_5 фальсифікованих горілчаних виробів, їх зберігання та транспортування.

Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб..

Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

Суд вважаєобґрунтованим посиланняслідчого нате,що проведенняобшуку складськогоприміщення заадресою:Київська обл.,м.Тетіїв заGPSкоординатами 49.3949200,29.6493198та розташованена земельнійділянці зкадастровим номером3224610100:01:206:0009, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання та вилучення фальсифікованих підакцизних товарів (алкогольних напоїв) без марок акцизного податку встановленого зразку; готових фальсифікованих підакцизних товарів, виготовлених незаконним шляхом; обладнання пристосованого для незаконного виробництва фальсифікованих підакцизних товарів; документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, на якій зберігається загальна інформація виключно щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфікованими за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України, і така міра втручання держави у господарську діяльність юридичної особи є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.

ІІІ. Резолютивна частина

Керуючись ст.ст. 131, 132, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:

1.Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому з особливо важливих справ другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , заступнику начальника другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_9 старшому слідчому з особливо важливих справ другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_10 , старшому слідчому з особливо важливих справ другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_11 , слідчим слідчої групи та оперативним співробітникам, які будуть діяти виключно за дорученням слідчого чи прокурора, дозвіл на проведення обшуку складського приміщенняза адресою:Київська обл.,м.Тетіїв заGPSкоординатами 49.3949200,29.6493198та розташованена земельнійділянці зкадастровим номером3224610100:01:206:0009, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання та вилучення фальсифікованих підакцизних товарів (алкогольних напоїв) без марок акцизного податку встановленого зразку; готових фальсифікованих підакцизних товарів, виготовлених незаконним шляхом; обладнання пристосованого для незаконного виробництва фальсифікованих підакцизних товарів; документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, на якій зберігається загальна інформація виключно щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.

2.Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.10.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84860262
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —760/27618/19

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Коробенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні