Постанова
від 18.08.2006 по справі а-8/112
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А-8/112

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2006 р.   Справа № А-8/112   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі  колегії суддів:

 Cуддя  Шіляк Марина Анатоліївна     

При секретарі   Суканець Юрій Ігорович

за позовом  Івано-Франківського відділення Фонду України соціального захисту інвалідів  вул.Гуцульська, 9,   м.Івано-Франківськ,76007

до відповідача  ВАТ "Будівельник"  вул. Пушкіна,9а,  м.Калуш,77300

про  стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 500,00грн.

Представники:

Від позивача: Юхменко Д. М., (довіреність №01-195/718 від 15.06.06)представник;

Від відповідача: не з"явився,

СУТЬ СПРАВИ:   подано позов про стягнення  адміністративно-господарських санкцій в сумі 500грн.00коп.

         Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно наявного в  матеріалах справи звіту  про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005рік   за формою №10-П І середньооблікова чисельність штатних працівників становила 9 осіб,  чотиривідсотковий норматив місць для працевлаштування інвалідів для відповідача  за звітний період  становив одна особа, фактично  в товаристві  інваліди не працювали, штрафні санкції за  недотримання  нормативу  робочих місць  для працевлаштування інвалідів  товариством самостійно не сплачено.

             Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

       Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.

              Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд встановив, що

  згідно звіту  про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005рік   за формою №10-П І середньооблікова чисельність штатних працівників становила 9 осіб. Чотиривісотковий норматив місць для працевлаштування інвалідів для відповідача  за звітний період  становив одна особа. Фактично  в товаристві  інваліди не працювали, штрафні санкції за  недотримання  нормативу  робочих місць  для працевлаштування інвалідів  товариством самостійно не сплачено.  Сума штрафних санкцій виходячи з  середньої річної плати штатного працівника  в даному  випадку становить  500,00грн.

           Суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.

      Частиною першою статті 19  Закону  України " Про основи  соціальної захищеності  інвалідів в Україні" для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону № 875 підприємства (об'єднання), установи і організації, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.  

Положенням про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів (далі –Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 № 314, визначено, що робоче місце інваліда - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі та організації незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда (пункт 1); робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда (пункт 3); підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів (пункт 5).

Пунктом 14 Положення встановлено, що підприємства: у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів; щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним, подають відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів; інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів.

Частиною першою статті 18 Закону № 875 і пунктом 10 Положення передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

Отже, законодавство України обов'язок з безпосереднього працевлаштування інвалідів поклало на органи Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцеві ради, громадські організації інвалідів, але цьому мають передувати певні дії підприємств (об'єднань), установ і організацій із здійснення заходів зі створення робочих місць для інвалідів та з відповідного інформування зазначених органів з метою працевлаштування інвалідів.  

Зокрема, наказом Державного комітету статистики України від 06.07.1998 № 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.07.1998 за № 464/2904, затверджено Інструкцію щодо заповнення державної статистичної звітності за формами № 3-ПН “Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках” і № 4-ПН “Звіт про вивільнення працівників”, відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 якої:

- звіт за формою № 3-ПН подається підприємствами, незалежно від форм власності і господарювання, місцевому центру зайнятості 28 числа щомісячно;

- у разі потреби термінового заміщення наявних вільних робочих місць, що виникли у міжзвітний період у зв'язку зі звільненням працівників, дані про ці місця подаються додатково, в міру їх виникнення;

- в графі 4 звіту за  формою № 3-ПН проставляється наявність вільних робочих місць (вакантних посад) в рахунок річної броні, встановленої місцевими державними адміністраціями, для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, а також для пенсіонерів, учнів, студентів, інвалідів. Наявність вільних робочих місць (вакантних посад) зазначається щодо кожної категорії громадян окремо під встановленими шифрами (інваліди мають шифр “14”).

З метою здійснення моніторингу виконання Закону № 875 наказом Державного комітету статистики України від 10.01.2002 № 49 затверджено форму державної статистичної звітності № 10-ПІ поштова-річна “Звіт про зайнятість інвалідів”.

       Відповідачем не подано суду  доказів створення робочого місця для інваліда,  інформування  державною служби  зайнятості та позивача про наявність  вакантних робочих місць для працевлаштування інвалідів в звітному періоді.

Керуючись ст. 124 Конституції України,  " Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", Кодексом адміністративного судочинства України  , суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задоволити.

Стягнути з ВАТ "Будівельник-1" вул.Пушкіна,9а, м.Калуш  (код ЄДРПОУ 01272479)    на користь    Івано-Франківського обласного  відділення Фонду  соціального захисту  інвалідів   вул.Гуцульська,9 м.Івано-Франківськ  - 500грн.00коп.  адміністративно-господарських санкцій,  які перерахувати за такими реквізитами: ДБ м.Івано-Франківськ код ЗКПО 20568100 р/р 31216230600002 УДК  м.Івано-Франківськ, МФО 836014.

Виконавчий лист видати  за  заявою сторони  на користь якої ухвалено  судове рішення .

На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.

 

Суддя                                                            Шіляк Марина Анатоліївна

                                                            постанова підписана 21.08.06

 

                                                                                              Виготовлено в діловодстві

                                                                                               21.08.06.


СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення18.08.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу84866
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а-8/112

Постанова від 18.08.2006

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні