ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
30.09.2019Справа №910/13250/19 Суддя Борисенко І.І., розглянувши
позовну заяву Київської міської ради
до Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Поліщук Вікторія Миколаївна
Державного реєстратора Комунального підприємства "Реєстраційне бюро" Поліщук Вікторія Миколаївна
Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Колорит"
Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмедлізинг"
про визнання протиправним та скасування рішення, витребування майна з чужого незаконного володіння
ВСТАНОВИВ:
Київська міська рада звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного реєстратора Київської філії Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Поліщук Вікторії Миколаївни, державного реєстратора Комунального підприємства Реєстраційне бюро Поліщук Вікторія Миколаївна, Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Колорит , Товариства з обмеженою відповідальністю Укрмедлізинг про скасування рішення, витребування майна з чужого незаконного володіння.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 грн. 00 коп.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до п. 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21 лютого 2013 року N 7 судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях (у тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах частини п`ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов`язок покладається на позивача (в тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у вигляді повернення майна застосовуються з ініціативи господарського суду, наприклад, при визнанні договору недійсним - пункт 1 статті 83 ГПК). На виняток з цього правила лише у випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею (частина третя статті 55 ГПК); з цією метою суд вправі витребувати додаткові документи і матеріали як в учасників даного судового процесу, так і в інших підприємств та організацій (стаття 38, пункт 4 статті 65 ГПК), а в разі необхідності призначити відповідну судову експертизу (проведення експертної оцінки майна), у випадку ж відмови позивача від здійснення оплати такої експертизи - залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.
Відповідно до ст. 163 ГПК України ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки , а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимоги, в яких просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Поліщук Вікторії Миколаївни за ТОВ Укрмедлізинг від 10.12.2018 № 44512980 на земельну ділянку за адресою: хутір Микільський , 17 км Мінського проспекту, літ. Е в Оболонському районі м . Києва.
- визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Комунального підприємства Реєстраційне бюро Поліщук Вікторії Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за ТОВ Агро- Колорит від 14.06.2019 № 47367671 на земельну ділянку за адресою: хутір Микільський, 17 км Мінського проспекту , літ. Е в Оболонському районі м. Києва.
- витребувати від ТОВ Агро-Колорит земельну ділянку площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:78:243:0106, що знаходиться на хуторі Микільському, 17 км Мінського проспекту , літ. Е в Оболонському районі м. Києва на користь територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради.
Виходячи із вищевикладеного, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Однак, позивачем не додано жодного доказу, із якого можливо було б визначити вартість спірної земельної ділянки, яку позивач просить витребувати.
Таким чином, до позовної заяви, поданої позивачем до Господарського суду міста Києва не додано доказів сплати позивачем судового збору у встановленому розмірі та порядку.
При цьому, згідно з ч. 1, 3 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем визначено відповідачем-1, зокрема Державного реєстратора Київської філії Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригалівського району Сумської області Поліщук Вікторії Миколаївни та зазначено ідентифікаційний код: 42151777.
Проте, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 30.09.2019 року, за кодом ЄДРПОУ 42151777 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів не знайдено.
Також, частинами 2-4 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що позовна заява повинна містити 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, як встановлено судом, матеріали позовної заяви не містять доказів в підтвердження належності земельної ділянки площею 0,1 га, кадастровий номер 800000000:78:243:0106, що розташована за адресою: м. Київ, хутір Микільський , 17 км. Мінського проспекту , літ. Е в Оболонському районі м. Києва до земель комунальної власності.
Також, суд вказує, що Позивачем адресою відповідача-2 вказано: 04050, м. Київ, вул Дегтярівська, 8-А, натомість, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою Державного реєстратора Комунального підприємства "Реєстраційне бюро" є: 04050, м. Київ, вул. Дегтярівська, 8-А, офіс 406.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву Київської міської ради.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення ціни позову;
- подання доказів сплати судового збору за майнову вимогу із доданням доказів на підтвердження вартості спірної земельної ділянки;
- подання доказів, які підтверджують відправлення відповідачу-1 та відповідачу-2 копії позовної заяви поданої до суду і доданих до неї документів (за адресою місцезнаходження особи);
подання заяви із поясненнями щодо визначення відповідачем відокремленого підрозділу - Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригалівського району Сумської області;
- надати інформації що ідентифікаційного коду відповідача-1 юридичної особи та його місцезнаходження;
- надати інформацію щодо місцезнаходження відповідача-2;
- подання всіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема доказів в підтвердження належності земельної ділянки площею 0,1 га, кадастровий номер 800000000:78:243:0107, що розташована за адресою: м. Київ, хутір Микільський , 17 км. Мінського проспекту , літ. Е в Оболонському районі м. Києва до земель комунальної власності.
- визначення змісту позовних вимог, зокрема зазначення всіх реквізитів рішення державного реєстратора, яке позивач просить визнати протиправним та скасувати у п. 2 резолютивної частини позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
Ухвала набирає чинності 30.09.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя І.І. Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 11.10.2019 |
Номер документу | 84878659 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні