КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15601/19

Провадження № 1-кс/234/7388/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Нейло І.М., при секретарі -Ридош Г.Ю., розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області лейтенанта поліції Павлова А.О., про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390003117 від 03.09.2019р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.310 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

27 вересня 2019 року слідчий СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області Павлов А.О. звернувся до Краматорського міського суду із клопотанням про призначення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що 02.09.2019 до ЧЧ Краматорського ВП надійшли матеріали від оперуповноваженого УПН ГУНП в Донецькій області про те, що під час проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію стосовно гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого мешкання, а саме: АДРЕСА_1 , незаконно вирощує рослини коноплі.

25.09.2019 в період часу з 16:44 по 18:02 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено:

- з приміщення будинку: речовину рослинного походження, зовні схожу на рослини коноплі, яку було поміщено до поліетиленового пакету (Пакет-1);

- сито з нашаруванням та частинами речовини рослинного походження, яке було поміщено до полімерного мішку (Пакет-2);

- з горища будинку: речовину рослинного походження зовні схожі на сухі кущі рослин роду коноплі, які були поміщено до поліетиленового пакету (Пакет-3).

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

-чи є представлена на експертизу речовина рослинного походження, зовні схожа на рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-1) наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

-чи є на поверхні сита, яке міститься у полімерному пакеті Пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

-чи є представлена на експертизу речовина рослинного походження, зовні схожа на сухі кущі рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-3) наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Згідно з ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390003117 від 03.09.2019 року за ч.1 ст. 310 КК України, за фактом того, що 02.09.2019 до ЧЧ Краматорського ВП надійшли матеріали від оперуповноваженого УПН ГУНП в Донецькій області про те, що під час проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію стосовно гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого мешкання, а саме: АДРЕСА_1 , незаконно вирощує рослини коноплі.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, у кримінальному провадженні за №12019050390003117 від 03.09.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України , відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Приймаючи до уваги, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області лейтенанта поліції Павлова А.О. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390003117 від 03.09.2019року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №12019050390003117 від 03.09.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-чи є представлена на експертизу речовина рослинного походження, зовні схожа на рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-1) наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

-чи є на поверхні сита, яке міститься у полімерному пакеті Пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

-чи є представлена на експертизу речовина рослинного походження, зовні схожа на сухі кущі рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-3) наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

Для дослідження експертам надати:

- речовину рослинного походження, зовні схожа на рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-1)

- сито, яке міститься у полімерному мішку Пакет-2

- речовину рослинного походження, зовні схожу на сухі кущі рослини коноплі, яка містяться в поліетиленовому пакеті (Пакет-3)

Для ознайомлення при необхідності експерту надати матеріали кримінального

провадження № 12019050390003117.

Надати дозвіл експертам на часткове, а у разі необхідності повне, знищення об`єктів дослідження.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.М.Нейло

Зареєстровано 12.10.2019
Оприлюднено 12.10.2019
Дата набрання законної сили 30.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону