КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/16969/19

Провадження № 1-кс/234/7556/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Нейло І.М., при секретарі -Ридош Г.Ю., розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. , про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390003192 від 10.09.2019р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

03 жовтня 2019 року слідчий СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390003192 від 10.09.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, 10.09.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали від старшого оперуповноваженого ВКП Краматорського ВП, про те, що в ході проведення оперативно-профілактичних заходів було отримано інформацію стосовно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 незаконно зберігає наркотичну речовину.

02.10.2019 в період часу з 07:30 по 09:40 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено:

- з приміщення будинку: речовина рослинного походження у паперових згортках, які було поміщено до поліетиленового пакету (пакет-1); сито та ковпачок, які було поміщено до поліетиленового пакету (пакет-2); речовина рослинного походження (суха гілка), яку було поміщено до поліетиленового пакету (пакет-3);

- з приміщення господарчої споруди: речовина рослинного походження, яку було поміщено до поліетиленового пакету (пакет-4);

- з території огороду: речовина рослинного походження (гілка), яку було поміщено до тканинного пакету (пакет-5); рослини у кількості 17 (сімнадцять) одиниць, які було поміщено до полімерного мішку (пакет-6).

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України .

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

-чи є представлені на експертизу речовини, які містяться у поліетиленових пакетах пакет-1 , пакет-3 , пакет-4 та тканинному пакеті пакет-5 наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

-чи є представлені на експертизу 17 (сімнадцять) рослин, які містяться в полімерному мішку (пакет-6) нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

-чи є на поверхні сита та ковпачка, які містяться у поліетиленовому пакеті пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Згідно з ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390003192 від 10 вересня 2019 року за ч.1 ст. 309 КК України, за фактом того, що 10.09.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали від старшого оперуповноваженого ВКП Краматорського ВП, про те, що в ході проведення оперативно-профілактичних заходів було отримано інформацію стосовно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 незаконно зберігає наркотичну речовину.

02.10.2019 в період часу з 07:30 по 09:40 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 скала АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено речовина рослинного походження.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України .

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, у кримінальному провадженні за №12019050390002192 від 10 червня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України , відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Приймаючи до уваги, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. , про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390003192 від 10.09.2019р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.309 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за № 12019050390003192 від 10.09.2019р. , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-чи є представлені на експертизу речовини, які містяться у поліетиленових пакетах пакет-1 , пакет-3 , пакет-4 та тканинному пакеті пакет-5 наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

-чи є представлені на експертизу 17 (сімнадцять) рослин, які містяться в полімерному мішку (пакет-6) нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

-чи є на поверхні сита та ковпачка, які містяться у поліетиленовому пакеті пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Надати експертам для дослідження об`єкти:

- речовина рослинного походження у паперових згортках, які містяться у поліетиленовому пакеті (пакет-1);

- сито та ковпачок, які містяться у поліетиленовому пакеті (пакет-2);

- речовина рослинного походження, яка міститься у поліетиленовому пакеті (пакет-3);

- речовина рослинного походження, яка міститься у поліетиленовому пакеті (пакет-4);

- речовина рослинного походження, яка міститься у тканинному пакеті (пакет-5);

- рослини у кількості 17 (сімнадцять) одиниць, які містяться у полімерному мішку (пакет-6).

Надати експерту для ознайомлення матеріали кримінального провадження № 12019050390003192 від 10.09.2019р.

Надати дозвіл експертам на часткове, а у разі необхідності повне, знищення об`єктів дослідження.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.М.Нейло

Зареєстровано 12.10.2019
Оприлюднено 12.10.2019
Дата набрання законної сили 03.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону