КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/17255/19

Провадження № 1-кс/234/7737/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

10 жовтня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Нейло І.М., при секретарі Ридош Г.Ю., за участю прокурора Альоши А.В., розглянувши в місті Краматорську клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та подальше вилучення документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України -

ВСТАНОВИВ:

10.10.2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та вилучення їх копії, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

Згідно клопотання, Територіальним управління Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_2 він, з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, починаючи з січня 2019 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений, виконуючи роль пособника, сприяв начальнику Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Луганській області ОСОБА_1 , яка займає відповідальне становище, в вимаганні та отриманні неправомірної вигоди, шляхом передачі останній 13.08.2018, приблизно о 15 год. 30 хв., у службовому кабінеті ОСОБА_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . 17 частини неправомірної вигоди у сумі 7900 (сім тисяч дев`ятсот) грн., які ОСОБА_2 , діючи умисно, з відома та за погодженням з ОСОБА_1 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, виконуючи роль пособника, 06.08.2019, близько 12 год. 30 хв., знаходячись на перехресті вулиць Танкістів та Гагаріна у м. Сєвєродонецьку Луганської області одержав від ОСОБА_3 , у якості неправомірної вигоди за погодження виготовленої ним технічної документації із землеустрою та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Продовжуючи спільну злочинну діяльність, 05.09.2019, близько 17 год. 30 хв., діючи умисно, з метою доведення до кінця спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, ОСОБА_2 , перебуваючи у службовому кабінеті ОСОБА_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . 17 передав останній другу частину неправомірної вигоди у сумі 6600 (шість тисяч шістсот) грн., які ОСОБА_2 , діючи умисно, з відома та за погодженням з ОСОБА_1 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, виконуючи роль пособника, 05.09.2019, близько 11 год. 00 хв., знаходячись у своєму службовому кабінеті, що розташований у будівлі за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, б. 32а, одержав від ОСОБА_3 , у якості неправомірної вигоди за погодження виготовленої ним технічної документації із землеустрою та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, тобто у такий спосіб сприяв ОСОБА_1 в вимаганні та одержанні від ОСОБА_3 неправомірної вигоди на загальну суму 14500 грн. (чотирнадцять тисяч п`ятсот) грн.

Крім того, в ході досудового розслідування досліджуються інші факти одержання службовими особами Головного управління Держгеокадастру у Луганській області неправомірної вигоди.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у своїй злочинній діяльності використовували банківську карту Акціонерного товариства комерційного банку ПРИВАТБАНК (далі - АТ КБ "ПРИВАТБАНК" ) НОМЕР_1 , на яку здійснювалося переведення неправомірної вигоди сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ "ПРИВАТБАНК" , а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ "ПРИВАТБАНК" з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю відносяться до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, необхідно отримати тимчасовий доступ документів, в яких містяться відомості, що можуть становити банківську таємницю, які перебувають у володінні АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д)

На теперішній час існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза втрати документів, у зв`язку з чим, на підставі ч. 2 ст. 164 КПК України, клопотання необхідно розглянуто без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий просив задовольнити клопотання та надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозвіл на подальше вилучення документів, що перебуває у володінні АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ПРИВАТБАНК" (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д), в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ "ПРИВАТБАНК" з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, вважаю, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що в провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Краматорську перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ "ПРИВАТБАНК" .

Частиною 1 статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, вважаю необхідним клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

На теперішній час існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза втрати документів

З метою недопущення втрати документів, розглянути клопотання, без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя ,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та подальше вилучення документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, - задовольнити.

Надати прокурору другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоші Антоні Вікторовичу, слідчому Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Медведєву Костянтину Ігоровичу тимчасовій доступ та дозвіл на подальше вилучення документів, що перебуває у володінні АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ПРИВАТБАНК" (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д), в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ "ПРИВАТБАНК" з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Зобов?язати службових осіб Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д) надати прокурору другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоші Антоні Вікторовичу, слідчому Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Медведєву Костянтину Ігоровичу доступ до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ "ПРИВАТБАНК" з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно,

з можливістю їх вилучення.

Строк дії ухвали встановити до 09.11.2019 року.

Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Виготовити ухвалу у двох примірниках, один з яких залишити у матеріалах справи № 234/17255/19 (провадження №1-кс/234/7737/19), а другий надати ініціатору розглянутого клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя І. М. Нейло

Зареєстровано 12.10.2019
Оприлюднено 12.10.2019
Дата набрання законної сили 10.10.2019

Судовий реєстр по справі 234/17255/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.11.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону