КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/17255/19

Провадження № 1-кс/234/7737/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

10 жовтня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Нейло І.М., при секретарі Ридош Г.Ю., за участю прокурора Альоши А.В., розглянувши в місті Краматорську клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та подальше вилучення документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України -

ВСТАНОВИВ:

10.10.2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та вилучення їх копії, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

Згідно клопотання, Територіальним управління Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_2 він, з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, починаючи з січня 2019 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений, виконуючи роль пособника, сприяв начальнику Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Луганській області ОСОБА_1 , яка займає відповідальне становище, в вимаганні та отриманні неправомірної вигоди, шляхом передачі останній 13.08.2018, приблизно о 15 год. 30 хв., у службовому кабінеті ОСОБА_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . 17 частини неправомірної вигоди у сумі 7900 (сім тисяч дев`ятсот) грн., які ОСОБА_2 , діючи умисно, з відома та за погодженням з ОСОБА_1 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, виконуючи роль пособника, 06.08.2019, близько 12 год. 30 хв., знаходячись на перехресті вулиць Танкістів та Гагаріна у м. Сєвєродонецьку Луганської області одержав від ОСОБА_3 , у якості неправомірної вигоди за погодження виготовленої ним технічної документації із землеустрою та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Продовжуючи спільну злочинну діяльність, 05.09.2019, близько 17 год. 30 хв., діючи умисно, з метою доведення до кінця спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, ОСОБА_2 , перебуваючи у службовому кабінеті ОСОБА_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . 17 передав останній другу частину неправомірної вигоди у сумі 6600 (шість тисяч шістсот) грн., які ОСОБА_2 , діючи умисно, з відома та за погодженням з ОСОБА_1 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на протиправне збагачення, виконуючи роль пособника, 05.09.2019, близько 11 год. 00 хв., знаходячись у своєму службовому кабінеті, що розташований у будівлі за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, б. 32а, одержав від ОСОБА_3 , у якості неправомірної вигоди за погодження виготовленої ним технічної документації із землеустрою та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, тобто у такий спосіб сприяв ОСОБА_1 в вимаганні та одержанні від ОСОБА_3 неправомірної вигоди на загальну суму 14500 грн. (чотирнадцять тисяч п`ятсот) грн.

Крім того, в ході досудового розслідування досліджуються інші факти одержання службовими особами Головного управління Держгеокадастру у Луганській області неправомірної вигоди.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у своїй злочинній діяльності використовували банківську карту Акціонерного товариства комерційного банку ПРИВАТБАНК (далі - АТ КБ ПРИВАТБАНК ) НОМЕР_1 , на яку здійснювалося переведення неправомірної вигоди сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ ПРИВАТБАНК , а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ ПРИВАТБАНК з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю відносяться до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, необхідно отримати тимчасовий доступ документів, в яких містяться відомості, що можуть становити банківську таємницю, які перебувають у володінні АТ КБ ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д)

На теперішній час існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза втрати документів, у зв`язку з чим, на підставі ч. 2 ст. 164 КПК України, клопотання необхідно розглянуто без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий просив задовольнити клопотання та надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозвіл на подальше вилучення документів, що перебуває у володінні Акціонерне товариство комерційний банк ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д), в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ ПРИВАТБАНК з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, вважаю, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що в провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Краматорську перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ ПРИВАТБАНК .

Частиною 1 статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, вважаю необхідним клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

На теперішній час існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза втрати документів

З метою недопущення втрати документів, розглянути клопотання, без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя ,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоши А.В., про тимчасовий доступ до речей і документів та подальше вилучення документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42019051110000022 від 21.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, - задовольнити.

Надати прокурору другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоші Антоні Вікторовичу, слідчому Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Медведєву Костянтину Ігоровичу тимчасовій доступ та дозвіл на подальше вилучення документів, що перебуває у володінні Акціонерне товариство комерційний банк ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д), в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ ПРИВАТБАНК з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно.

Зобов?язати службових осіб Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ: 14360570, адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д) надати прокурору другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил Альоші Антоні Вікторовичу, слідчому Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Медведєву Костянтину Ігоровичу доступ до документів, в яких містяться відомості, що становлять банківську таємницю, а саме:

- про рух коштів по банківському рахунку (в тому числі і закритому), якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 із зазначенням дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківських операцій, місця зняття коштів;

- до особової справи клієнту банку, який є власником рахунку, якому відповідає банківська карта НОМЕР_1 (копія заяви на відкриття рахунку, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, номерів телефонів прив`язаних до рахунків тощо);

- фото та відеоматеріали здійснення операцій із зняття, переведення грошових коштів в банкоматах АТ КБ ПРИВАТБАНК з банківської карти НОМЕР_1 за період з 01.12.2018 по 06.09.2019 включно,

з можливістю їх вилучення.

Строк дії ухвали встановити до 09.11.2019 року.

Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Виготовити ухвалу у двох примірниках, один з яких залишити у матеріалах справи № 234/17255/19 (провадження №1-кс/234/7737/19), а другий надати ініціатору розглянутого клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя І. М. Нейло

Зареєстровано 12.10.2019
Оприлюднено 12.10.2019
Дата набрання законної сили 10.10.2019

Судовий реєстр по справі 234/17255/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону