Справа № 309/1872/19
Провадження № 2/309/1223/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2019 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого-судді Кемінь В.Д.
за участю секретаря судових засідань Плиска Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до Монастирецької сільської ради Хустського району Закарпатської області, третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Хустського нотаріального округу Шкарампота В.Д. про визнання права власності на житловий будинок, надвірні споруди та прилеглу земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 , про що видано свідоцтво про смерть від 26 березня 2007 року, серії НОМЕР_1 видане виконкомом Монастирецької сільської ради.
Після смерті матері позивачки відкрилася спадщина на належне їй майно. Спадкоємцям, які мали право прийняти спадщину за померлою були дочка ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження від 06 червня 1983 року, серія НОМЕР_2 , та її чоловік ОСОБА_4 , що підтверджується витягом з ДРАЦСГ про державну реєстрацію шлюбу від 06 жовтня 2016 року. Вказана спадщина за померлою була прийнята шляхом фактичного проживання, що підтверджується довідкою виданою виконкомом Монастирецької сільської ради від 06.10.2016 р. за №1085, згідно якої на момент смерті з нею разом проживали чоловік: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та дочка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3
ІНФОРМАЦІЯ_4 помер батько позивачки ОСОБА_4 , свідоцтво про смерть серія НОМЕР_3 від 06 жовтня 2016 року, який 16 квітня 2007 року склав заповіт згідно, якого все майно де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося і взагалі все те що на день моєї смерті мені законом буде належати заповідаю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , заповіт посвідчений секретарем Монастирецької сільської ради ОСОБА_6 О.Д. На момент смерті з ним разом проживали дочка ОСОБА_1 , 1983 р.н., внук: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та внук ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , що підтверджується довідкою від 06.10.2016 р. за №1085 виданою Монастирецькою сільською радою.
При зверненні до нотаріуса Шкарампота ОСОБА_9 . ОСОБА_10 ., для оформлення спадщини на спадкове майно нотаріус роз`яснив, що прийняти у спадщину будинок та земельну ділянку, які розташовані за адресою АДРЕСА_1 не можливо оскільки в ОСОБА_1 , немає необхідних правовстановлюючих документів, що підтверджується відповіддю від 06.10.2016 за №259/01-16 згідно якої видача свідоцтва про право на спадкове майно, в тому числі на житловий будинок, після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , буде можливою тільки після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини та при наявності належним чином оформлених правовстановлюючих документів які підтверджують право власності на майно. У випадку відсутності правовстановлюючих документів на спадкове майно Вам слід буде звернутися до суду про визнання права власності на майно в порядку спадкування .
Через відсутністю актуалізованих правовстановлюючих документів на нерухоме майно процесуально оформити прийняття спадщини, що підлягає державній реєстрації, у нотаріальному порядку не передбачено законом, тому їй рекомендовано звернутись до суду з позовом.
Спадкове майно померлого батька складається з житлового будинку побудованого в 2001 році, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 загальною площею 80,60 кв.м., що підтверджується виготовленим технічним паспортом на житловий будинок від 28 грудня 2018 р. інвентаризаційна справа №109 виготовленим КПП Архітектура ЄДРПОУ 13585462 та земельної ділянки отриманої у власність згідно рішення 18-тої сесії 23-го скликання Монастирецької сільської ради від 05 червня 2001 року про надання дозволу на індивідуальне житлове будівництво гр. ОСОБА_4 була надана земельна ділянка 0,196 га, за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно довідки від 21.05.2019 року за №503 виданої Монастирецькою сільською радою на підставі рішення сесії №27 від 06.05.2018 р., житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 зв`язку з найменуванням АДРЕСА_3 та упорядкуванням нумерації будинків змінено адресу АДРЕСА_4 . Крім цього, позивачем замовлено у ТОВ Хуст-Земля Карпат виготовлення технічної документації, геодезичної зйомки земельної ділянки про встановлення фактичних меж в натурі, та з`ясовано, що фактичний розмір земельної ділянки для обслуговування житлового будинку складає 0,1974 га.
Відповідно до ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. У відповідності до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини. Тому позивачка звернулася до суду з даними вимогами та просила суд позов задовольнити в повному об`ємі, на підставі доказів наданих до матеріалів справи.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з`явилася. Представник позивачки ОСОБА_11 до суду надіслав заяву про розгляд справи без його участі, та без участі позивачки. В заяві зазначив, що позовні вимоги підтримує та просить задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача - Монастирецької сільської ради Хустського району в судове засідання не з`явився. До суду надійшла заява за підписом Монастирецького сільського голови, у якій йдеться про визнання позову та розгляд справи у відсутності їх представника.
Приватний нотаріус Хустського нотаріального округу Шкарампота В.Д. також подав до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позову не заперечував.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як роз`яснив Пленум Верхового Суду України у п. 24 постанови від 12 червня 2009 року № 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Відповідно до ч.1 ст.19 ЦПК суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Судом встановлено, що позивачка є спадкоємцем за заповітом від 16 квітня 2007 року, який при житті склав її батько ОСОБА_4 , що на правах власника володів будинком та земельною ділянкою для обслуговування житлового будинку площею 0,1974 га. в АДРЕСА_4 , згідно якого останній все майно де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося і взагалі все те що на день його смерті буде належати йому, заповідає ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Даний заповіт посвідчений секретарем Монастирецької сільської ради Горват О.Д. та зареєстрований в книзі для запису нотаріальних дій під №32.
Наявність права спадкодавця ОСОБА_4 на майно підтверджено обліковими даними Монастирецької сільської ради та довідкою про те, що на момент смерті спадкодавця у вказаному дворогосподарстві разом з останнім проживала позивачка та її неповнолітні діти.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 обґрунтований, доведений та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.12,13,76-78,206,247,258-268 ЦПК України, ст.ст.330,392,1225,1233,1268 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт НОМЕР_5 вид. ІНФОРМАЦІЯ_8 , жителькою АДРЕСА_4 , право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 з належними до нього господарським будівлями, спорудами та прилеглу до нього земельну ділянку площею 0,1974 га, для обслуговування житлового будинку, в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Дане рішення суду є підставою для здійснення реєстрації права власності позивачкою на вище вказане нерухоме майно.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Хустського
районного суду: Кемінь В.Д.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2019 |
Оприлюднено | 12.10.2019 |
Номер документу | 84883618 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Кемінь В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні