Рішення
від 11.10.2019 по справі 672/992/19
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №672/992/19

Провадження №2/672/550/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.10.2019 року Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Сакенова Ю.К.

за участю секретаря - Ратушняк Л.В.

розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Городок Хмельницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лісоводської сільської ради Городоцького району Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Городоцька районна державна адміністрація Хмельницької області, про визнання права на земельну частку (пай),

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права на земельну частку (пай), мотивуючи свої вимоги тим, що згідно розпорядження голови Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області від 22.04.1996 р. №164 на її ім`я було видано сертифікат НОМЕР_1 , який зареєстровано у Книзі реєстрації сертифікатів 17.02.2000 року за №1304, на право на земельну частку (пай) розміром 1,46 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості). Вказана земельна частка розташована на землях колишнього КСП Україна с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області. На даний час позивач бажає оформити державний акт на право власності на земельну ділянку, однак не може цього зробити, оскільки нею втрачено вказаний сертифікат на земельну частку (пай), а повторно дані сертифікати не видаються. На підставі наведеного просить задовольнити позов та визнати за нею право на земельну частку (пай) площею 1,46 в умовних кадастрових гектарах із земель колективної власності агрофірми Україна с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, розташовану на території Лісоводської сільської ради Городоцького району Хмельницької області, за межами населеного пункту.

Позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилися, проте представник позивача подав до суду заяву, в якій просить розглядати справу за їх відсутності, заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача Городоцької міської ради Хмельницької області у судове засідання не з`явився, однак подав на адресу суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Представник третьої особи Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області у судове засідання не з`явилася, однак подала на адресу суду заяву, в якій просить справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, не заперечує проти їх задоволення.

Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 25.11.1995 року Городоцькою районною радою Городоцького району Хмельницької області видано Державний акт серії ХМ №0024 на право колективної власності на землю агрофірмі Україна с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області з доданим до нього списком громадян-членів КСП, які претендували на виділення їм земельних часток (паїв) з видачею сертифікатів встановленого зразка, серед яких є позивач ОСОБА_1 .

Згідно розпорядження голови Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області від 22.04.1996 р. №164 на ім`я позивача ОСОБА_1 було видано сертифікат ХМ НОМЕР_2 0211434, який зареєстровано у Книзі реєстрації сертифікатів 17.02.2000 року за №1304, на право на земельну частку (пай) розміром 1,46 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колишнього КСП Україна с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, що підтверджується довідкою відділу у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 05.07.2019 року за №97-22-0.22-1243/166-19.

На даний час позивач бажає оформити державний акт на право власності на земельну ділянку, однак не може цього зробити, оскільки нею втрачено сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 , виданий на її ім?я, і даний факт підтверджується витягом з районної газети Городоцький вісник від 26.09.2014 року.

Оскільки позивач має право на земельну частку (пай), посвідчену сертифікатом ХМ №0211434, який нею втрачено, земельна частка (пай) має бути надана позивачу із земель запасу, створеного місцевою радою під час передачі землі у колективну власність.

В силу ч.4 ст.206 Цивільно-процесуального кодексу України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно з ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст.ст. 22, 23 ЗК України (в редакції 1990 року, чинній на час виникнення спірних правовідносин), п. 2 Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 8 серпня 1995 року за N 720/95, право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05 червня 2003 року N 899-IV, основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.

Як роз`яснено у п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ" від 16 квітня 2004 року N 7 (зі змінами, внесеними Постановою Верховного Суду України від 19 березня 2010 року N 2) сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю. Відповідно до п.5 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року N 720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" видача громадянам сертифікатів на право на земельну частку (пай) єдиного в Україні зразка та їх реєстрація провадяться відповідною районною державною адміністрацією.

Згідно ст.1 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05 червня 2003 року N 899-IV, право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05 червня 2003 року N 899-IV, документом, що посвідчує право на земельну частку (пай) також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

За даних обставин суд приходить до висновку, що право позивача на земельну частку (пай) розміром 1,46 в умовних кадастрових гектарах є доведеним, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.264, 265, 315, 319, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 1,46 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективної власності агрофірми Україна с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, яка розташована на території Лісоводської сільської ради Городоцького району Хмельницької області за межами населеного пункту.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалював судове рішення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , місце проживання - АДРЕСА_1 с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області.

Відповідач: Лісоводська сільська рада Городоцького району Хмельницької області, місце знаходження - 32046, вул. Ткачука, буд. 4, с. Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04405886.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Городоцька районна державна адміністрація Хмельницької області, місце знаходження - вул.Шевченка, 20, м.Городок Хмельницької області, індекс 32000, код ЄДРПОУ 21313625.

Суддя

СудГородоцький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення11.10.2019
Оприлюднено12.10.2019
Номер документу84887922
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —672/992/19

Рішення від 11.10.2019

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Сакенов Ю. К.

Ухвала від 22.08.2019

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Сакенов Ю. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні