ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/10964/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 серпня 2019 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судових засідань Добривечір А.О., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Кирилюка О.О., в рамках кримінального провадження № 12019100120001133, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, про проведення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Кирилюк О.О., звернувся до суду з клопотанням про проведення експертизи.

Клопотання обґрунтовано тим, що 29.07.2019 р. приблизно о 16:00 год. у підземному переході на станції метро Мінська КП Київський метрополітен в ході проведення особистого обшуку громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 виявлено викрадену у громадянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 жіночу сумочку бузкового кольору, з якої було вилучено жіночий гаманець, чохол до мобільного телефону, мобільний телефон Samsung у силіконовому прозорому чохлі, мобільний телефон Huawei у корпусі чорного кольору, упаковку колготок, упаковку панчох та дві квитанції ломбарда Скарбниця . Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у відкритому викраденні чужого майна (грабіж), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

У кримінальному провадженні виникла необхідність у призначенні судової експертизи для визначення психічного стану підозрюваного.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання, у зв`язку з наступним.

Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Судом встановлено, що у клопотанні слідчого вказано про вилучення речей в ході обшуку. Проте, ухвали суду про надання дозволу на проведення обшуку суду не надано.

Відповідно до ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду не відповідає вимогам КПК України.

З урахуванням вищезазначених положень КПК України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відмови в задоволенні клопотання, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що слідчим не надано ухвали суду про надання дозволу на обшук, а відтак, суд приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 242-244, 309 КПК України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Кирилюка О.О., в рамках кримінального провадження № 12019100120001133, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, про проведення експертизи- відмовити;

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В.В. Гребенюк

Зареєстровано 15.10.2019
Оприлюднено 15.10.2019
Дата набрання законної сили 28.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону