Рішення
від 08.10.2019 по справі 923/745/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2019 року Справа № 923/745/19

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. при секретарі Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Фізичної особи-підприємця Дубровського Дмитра Володимировича, м. Херсон,

до Приватної житлово - експлуатаційної фірми "Реформа", м. Херсон

про стягнення 8026,96 грн.

За участю представників сторін:

від позивача - не з`явився;

від відповідача - не з`явився.

У відповідності до ч.3 статті 222 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.

Дії суду у справі.

04 вересня 2019 року фізична особа-підприємець Дубровський Дмитро Володимирович звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою про стягнення з Приватної житлово-експлуатаційної фірми "Реформа" заборгованості у розмірі 12126,96 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.09.2019р. визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Згідно частини 1 статті 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється у порядку наказного та позовного провадження, яке (тобто позовне) може бути загальним або спрощеним. У свою чергу, згідно з частиною 1 статті 247 того ж Кодексу, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, визначення яким надане в частині 5 статті 12 Кодексу. Так, за цією статтею, малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на даний час 1921,00 грн).

З огляду на ціну позову, яка є меншою ніж сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та, у відповідності до частини 1 статті 247 та частини 7 статті 250 ГПК України, суд визначив, що дана справа підлягає розгляду виключно у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Ухвалою суду від 09 вересня 2019 року прийнято позовну заяву Фізичної особи-підприємця Дубровського Дмитра Володимировича до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу № 923/745/19 визначено розглядати за правилами спрощеного провадження з викликом сторін.

Цією ж ухвалою суд запропонував у встановлені судом строки учасникам провадження надати до суду: відповідачу відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів. Позивачу запропоновано надіслати до суду відповідь на відзив.

Відповідно до ч.3ст. 120 ГПК України виклик і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертоїстатті 120 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі, судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

На виконання зазначених вище приписів господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження направлена на адреси учасників провадження рекомендованою поштою з повідомленням про виклик.

Частиною 4 ст. 89 ЦК України визначено, що відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.

За приписами ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

З метою належного повідомлення учасників провадження про розгляд справи судом та про право подати відзив на позовну заяву та заперечення на відзив, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 09.09.2019 направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адреси місцезнаходження позивача та відповідача, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

До суду повернулось поштове повідомлення з відміткою про вручення ухвали суду позивачу та відповідачу.

Днем вручення судового рішення, згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України, зокрема, є: день вручення судового рішення під розписку; день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електрону адресу особи; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Також, судом враховано висновок Європейський суд з прав людини про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").

Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).

Відтак, особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов`язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що позивач та відповідач не були позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі від 09.09.2019 у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Від позивача 08 жовтня 2019 року через відділ документального забезпечення суду надійшла заява про зменшення позовних вимог. Подану заяву останній обґрунтовує частковим погашенням відповідачем заборгованості після відкриття провадження у справі. Позивачем зазначено, що відповідачем 24.09.2019 сплачено 1300,00 грн., 26.09.219 сплачено 1100,00 грн., 30.09.2019 сплачено 1700,00 грн., зазначені обставини перший підтверджує доданими до заяви про зменшення позовних вимоги платіжними дорученнями, прибутковим касовим ордером та актом звіряння розрахунків. На підставі зазначеного, позивач просить суд вважити заявленою до стягнення суму заборгованості у розмірі 8026,96 грн.

Таким чином, суд визначає ціну позову у розмірі 8026,96 грн.

Так, згідно приписів п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві

Одночасно відповідно до статті 113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

За приписами статті 46 позивач вправі позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Позивач має право змінити предмет або підстави позову у справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Ухвалою від 09 вересня 2019 року судом прийнято позовну заяву Фізичної особи -підприємця Дубровського Дмитра Володимировича до розгляду та відкрито провадження у справі, справу № 923/745/19 визначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено перше судове засідання у справі на 10 вересня 2019 року.

Заява про зменшення позовних вимог надійшла 08 жовтня 2019 року тобто у межах встановленого строку.

Розглянувши заяву позивача про зменшення розміру позовних вимог, судом встановлено, що вона відповідає вимогам чинного законодавства, не порушує чиї - небудь права та охоронювані законом інтереси, подана до початку першого судового засідання, а тому приймається судом до розгляду і спір вирішується відповідно до викладених в заяві позовних вимог.

За таких обставин суд здійснює подальший розгляд справи з урахуванням заяви позивача про зменшення розміру позовних вимог.

Аргументи позивача.

Фізична особа-підприємець Дубровський Дмитро Володимирович надає послуги з вивезення твердих побутових відходів, зазначені послуги надаються підприємством на підставі укладення договорів про вивезення твердих побутових відходів на міське звалище.

З твердженням позивача Приватна житлово-експлуатаційна фірма Реформа є споживачем послуг вивезення твердих побутових відходів на міське звалище

Правовідносини між ФОП Дубровським Д. В. та ПЖЕФ Реформа врегульовані Договором про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів № 169 від 01.01.2019 року, так останнім в порушення пункту 3.1 та підпункту 4.2.2. та пункту 4.2 не виконано зобов`язання за вказаним договором та не здійснено оплату за надані послуги.

Позивачем зазначено , що станом на 03.09.2019 року , за Відповідачем обліковується заборгованість за надані послуги з вивезення ТПВ за період березень-серпень 2019 року, а саме за березень 2019 року сума боргу складає - 1566,62 грн .; за квітень 2019 року - 2615,29 грн.; за травень 2019 року - 2680,14 грн .; за червень 2019 року - 2323,51 грн. ; за липень 2019 року - 380,14 грн.; за серпень 2019 року - 2561,26 грн., загальна сума заборгованості за підрахунками першого становить -12 126,96 грн.

У зв`язку невиконанням відповідачем умов договору №169 від 01.01.2019 про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів позивач просить стягнути з відповідача зазначену заборгованість.

З урахуванням заяви про зменшення позовних вимоги від 07.10.2019 сума заборгованості становить - 8026,96грн.

Аргументи відповідача.

Станом на день розгляду справи по суті, відповідачем відзиву на позовну заву не надано.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Отже, не надання відповідачем відзиву на позовну заяву не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, а також приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору може бути розглянута за наявними у ній документами, відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

01 січня 2019 року між Фізичною особою - підприємцем Дубровським Дмитром Володимировичем (надалі - Виробник або Позивач) і Приватною житлово-експлуатаційною фірмою "Реформа" (надалі - Замовник або Відповідач ) укладений договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів № 169 від 01.01.2019 року, за умовами вказаного договору Замовник доручає, а Виробник приймає на себе зобов`язання щодо надання послуг із вивезення спецавтотранспортом твердих побутових відходів накопичених у Замовника, що знаходяться за адресами згідно дислокації, визначеної у Додатку № 1 до договору на міське звалище, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані Виробником послуги на умовах передбачених цим Договором.

Учасниками договору досягнуто згоди з істотних умов вказаного договору, визначено предмет договору, вартість наданих послуг, порядок розрахунків, строк дії договору та інші умови.

Строк дії договору становить до 31 грудня 2020 року. Договір підписано сторонами та скріплено їхніми печатками. Доказів про відмову від договору чи його розірвання у визначеному законодавством порядку суду не надано.

Додатками до зазначеного договору є :

- Додаток №1 - Розрахунок обсягу і вартості послуг з вивезення твердих побутових відходів ;

- Додаток № 2 - Дислокація, кількість графік випорожнення та вивезення контейнерів ТПВ

- Додаток №3 - Витяг з тимчасового класифікатора токсичних відходів ;

- Додаток № 4 - Правила експлуатації контейнерів

Так, за умовами Договору виконавець зобов`язується згідно з графіком надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів, великогабаритні, ремонтні, будівельні відходи вивозяться Виробником за заявкою Замовника за окрему плату, в свою чергу останній зобов`язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим договором та додатками до договору.

Сторонами договору узгоджено, що щомісячна вартість послуг розраховується з урахуванням перемінних складових та в залежності від місцезнаходження Замовника, за фактично надані послуги.

Вартість послуг з вивезення 1 куб. м ТГІВ становить 108,07 грн.

Розрахунок обсягу і вартості послуг здійснюється згідно з Додатком № 1 до цього Договору. Загальний об`єм ТПВ для вивезення в місяць, визначається Сторонами за фактично надані послуги в Акті виконаних робіт. Сума до сплати щомісячно визначається Сторонами відповідно до Акта виконаних робіт (розділ 3 Договору).

Згідно пункту 3.1. Договору оплата за послуги здійснюється Замовником до 25-го числа кожного місяця за поточний місяць. Оплата за додаткові послуги здійснюється Замовником протягом 7 (семи) календарних днів після підписання Акта виконаних робіт на вказані послуги ( п.3.2 Договору) .

У пункту 3.3. Договору сторони погодили, що якщо протягом 3 (трьох) календарних днів з дати отримання Замовником Акта виконаних робіт, заперечень щодо його змісту не надійшло, він вважається прийнятим у повному обсязі. У разі якщо до 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим Замовник не надав Виробникові обґрунтовану письмову відмову від підписання Акта виконаних робіт, а також не надав Виробникові підписаний Акт виконаних робіт, послуги вважаються наданими належним чином та в повному обсязі, виконаних робіт - погодженим та підписаним Замовником.

Сторонами визначено, що оплата за послуги здійснюється Замовником в безготівковій формі на поточний рахунок Виробника.

У додатку №1 до договору Розрахунок обсягу і вартості послуг з вивезення твердих побутових відходів сторонами погоджено вид відходів ( тверді побутові відходи), об`єкт обслуговування (багатоквартирний будинок), вартість послуг з вивезення 1 куб.м. ТПВ грн. (108,07), плановий обсяг надання послуги з вивезення твердих побутових в розмірі 24,2 куб.м, та сума за вивіз ТПВ яка становить 2615,29 грн. за місяць .

У додатку №2 до договору Дислокація, кількість графік випорожнення та вивезення контейнерів ТПВ сторонами визначено об`єкт обслуговування, графік вивезення, кількість випорожнених контейнерів в місяць та норму завантаження одного контейнеру.

Додатком № 3 до Договору - Витяг з тимчасового класифікатора токсичних відходів сторонами визначено найменування відходів та клас небезпеки.

Так на виконання укладеного з відповідачем договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів № 169 від 01.01.2019, позивачем було надано послуги з вивезення твердих побутових відходів на підтвердження зазначеного до матеріалів позовної заяви останнім надано копії наступних документів: договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів № 169 від 01.01.2019 року, додатки до договору, рахунок фактури за березень, квітень, травень, червень, липень та серпень 2019 року, акти наданих послуг за березень, квітень, травень, червень, липень та серпень 2019 року та акти звірки взаєморозрахунків

Як вбачається із розрахунку заборгованості ФОП Дубровським Д. В. за надані послуги по вивезенню твердих побутових відходів за період з березень-серпень 2019 року2019 року, заборгованість ПЖЕФ "Реформа" становить 12 126,96 грн.

У позовній заяві позивачем зазначено, з метою врегулювання спору на адресу відповідача було направлено прохання щодо сплатити заборгованості за надані послуги з вивезення побутових відходів. Доказів зазначено, до матеріалів справи не надано.

Проте, у зв`язку з невиконанням відповідачем вимог позивача в добровільному порядку, останній звернувся з даним позовом до суду.

Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.

Приписами ст. 509 ЦК України та ст. 173 ГК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст. 11 ЦК України та ст. 174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами укладено договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів №169 від 01.01.2019, за своєю правовою природою зазначений договір є договором надання послуг.

За приписами ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Визначення поняття "відходи" міститься у статті 1 Закону України "Про відходи" зазначено, що відходами є будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення; побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов`язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення; тверді відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням; послуги з вивезення побутових відходів - збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування.

Згідно ст. 17 зазначеного Закону, суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об`єкт утворення відходів.

Відповідно до статті 35 1 Закону України "Про відходи" поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів зобов`язаний укласти договори про надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів із суб`єктами господарювання, що надають такі послуги відповідно до правил благоустрою території населеного пункту, розроблених з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту. Договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами мають містити інформацію про укладені договори між виконавцем послуг з вивезення побутових відходів та суб`єктами господарювання, що надають послуги з перероблення та/або захоронення побутових відходів.

Частиною 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Згідно частини 1 статті 9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

В силу статей 10 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

За умовами укладеного договору позивач зобов`язувався надавати послуги з вивезення та знешкодження побутових відходів, а відповідач - своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим договором. При цьому, у додатку №1 до договору погоджено тариф для вивезення твердих побутових відходів.

Так сторонами договору пунктом 3.1. погоджено, що оплата за послуги здійснюється Замовником до 25-го числа кожного місяця за поточний місяць.

За приписами статті 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк. Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускається.

Відповідно до вимог ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив зобов`язання, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Позивачем, на виконання умов договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, за період з березня 2019 року по серпень 2019 року надавались послуги з вивезення твердих побутових відходів, відповідача на загальну суму 12126,96 грн.

Відповідачем здійснено оплату за надані позивачем послуги частково, а саме: 24.09.2019 сплачено 1300,00 грн. (платіжне доручення №72 від 24.09.219), 26.09.219 сплачено 1100,00 грн. (платіжне доручення №73 від 26.09.219, 30.09.2019 сплачено 1700,00 грн. (прибутковий косовий ордер 363 від 30.09.2019), що вбачається із поданої позивачем заяви про зменшення позовних вимог.

Таким чином, вартість послуг з вивезення відходів, що залишилась неоплаченою відповідачем, становить 8026,96 грн.

Згідно частини третьої статті 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. У відповідності до частини першої статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідач позовні вимоги належними та доступними засобами доказування не спростував, а наявні в матеріалах справи докази свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

З огляду на викладене, позовні вимоги в частині стягнення з відповідача суми заборгованості у розмірі 8026,96 грн., є доведеними і обґрунтованими

Судові витрати.

Відповідно до ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 129 ГПК України, судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -

в и р і ш и в :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватної житлово-експлуатаційної фірми "Реформа" (73000, м. Херсон, проспект 200 річчя Херсона, будинок 38, корпус 4, код ЄДРПОУ 30424468) на користь фізичної особи-підприємця Дубровського Дмитра Володимировича ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) суму боргу у розмірі 8026,96 грн. та суму судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 1921,00 грн.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 15.10.2019р.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення08.10.2019
Оприлюднено15.10.2019
Номер документу84915857
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/745/19

Судовий наказ від 07.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 07.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Рішення від 08.10.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 09.09.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні