Ухвала
від 15.10.2019 по справі 924/1065/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"15" жовтня 2019 р. Справа № 924/1065/19

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали

за позовом Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області

до Теофіпольської селищної ради смт. Теофіполь Теофіпольського району Хмельницької області

про стягнення 208 087,20 грн. заборгованості

ВСТАНОВИВ:

10.10.2019р. на адресу суду надійшла позовна заява Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області до Теофіпольської селищної ради смт. Теофіполь Теофіпольського району Хмельницької області про стягнення 208 087,20 грн. заборгованості заявленої на підставі договору підряду №148 від 05.09.2017р.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.10.2019 року вказану позовну заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.

При вирішення питання щодо можливості прийняття до розгляду позовної заяви, судом враховується наступне:

У відповідності до ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України визначено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

За змістом ч. 2 ст. 27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

У ч. 3 ст. 29 ГПК України передбачено, що позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.

За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Частина 3 ст. 162 ГПК України встановлює, що позовна заява повинна містити, в тому числі, повне найменування сторін, їх місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР підприємств і організацій України.

Позивач при зазначенні вищевказаних реквізитів особи Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" не вказав ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України. При цьому, позивачем додано копію виписки з ЄДРЮОФОП, згідно з якою позивач з ідентифікаційним кодом 38702960 зареєстрований як відокремлений підрозділ товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" (ідентифікаційний код 37788628).

Стаття 95 ЦК України закріплює, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.

Суд звертає увагу на роз'яснення Пленуму Вищого господарського суду України викладені у п. 1.7 постанови "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011 року, у якому зазначено, що відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.

Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноважень сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.

Необхідно також враховувати, що саме лише зазначення в установчих документах чи положенні про наявність у відокремленого підрозділу права представляти юридичну особу в суді (господарському суді) не свідчить про надання такому підрозділові відповідних повноважень та визначення їх кола.

Як вбачається з позовних матеріалів, позивач - Дунаєвецька філія товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ", не зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань як юридична особа.

Крім того, у наданих позовних матеріалів відсутні документи на підтвердження наявності у Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ", як відокремленого підрозділу, повноважень здійснювати представництво товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" у судових органах.

З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу позивача на те, що при зверненні з позовом стороною у справі може бути юридична особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" в особі його відокремленого підрозділу - Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ", лише у випадку наявності у філії повноважень сторони у справі від імені цієї особи у господарському суді.

За таких обставин, приймаючи до уваги роз'яснення Пленуму Вищого господарського суду України викладені у постанові №18 від 26.12.2011 року, позов подано Дунаєвецькою філією товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ", яка не може бути стороною у справі.

Позивачем не надано, а судом не встановлено обставин на підтвердження наявності у позивача статусу юридичної особи, що унеможливлює в даному випадку розгляд спору за правилами господарського судочинства.

У статті 175 ГПК України унормовано, що суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо, зокрема, спір не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Якщо спір пов'язаний з господарською діяльність, проте, через суб'єктний склад не підлягає розгляду за правилами господарського процесу, то підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у даній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України. За таких обставин, позовна заява підлягає поверненню позивачу з позовними матеріалами.

Керуючись ст.ст. 4, 45, п. 1 ч. 1 ст. 175, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Дунаєвецької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-МВ" смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області до Теофіпольської селищної ради смт. Теофіполь Теофіпольського району Хмельницької області про стягнення 208 087,20 грн. заборгованості.

Додаток: позовна заява з додатками на 24 аркушах, в тому числі оригінал квитанції від 09.10.2019р. на суму 3121,31 грн.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалу підписано 15.10.2019р.

Суддя А.М. Яроцький

Віддрук. 4 прим.:

1 - для суду;

2, 3 - позивачу - 32400, смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області, вул. Шевченка, буд. 116, кв.3 (реком. з повідомл.)(з додатками); 29000, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 34, оф. 410.

4 - відповідачу - 30602, смт. Теофіполь Теофіпольського району Хмельницької області, вул. Небесної Сотні, буд. 34.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.10.2019
Оприлюднено15.10.2019
Номер документу84915901
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1065/19

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Яроцький А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні