Справа №: 164/67/19
п/с: 2/164/237/2019
Категорія: 307020000
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 жовтня 2019 року Маневицький районний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді Невара О.В.,
при секретарі Оліферчук І.В.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області про визнання права на завершення приватизації та реєстрацію права власності на нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області про визнання права на завершення приватизації та реєстрацію права власності на нерухоме майно, вказавши, що вона являється спадкоємцем за законом на спадкове майно, яке залишилося після смерті її матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після смерті ОСОБА_3 позивач у встановлений законом термін фактично прийняла спадщину, подавши відповідну заяву в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини. Інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_3 , ні за законом, ні за заповітом на вказане спадкове майно немає. Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно в позасудовому порядку позивач не має можливості. Посилаючись на зазначені обставини, просила суд визнати за нею в порядку спадкування за законом право на завершення приватизації та реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 0.4100 га, що призначена для ведення особистого підсобного господарства, яка належала ОСОБА_3 .
Позивач ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у поданій до суду позовній заяві, а також їх уточнили, просили визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на завершення приватизації та реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 0.4100 га, що призначена для ведення особистого підсобного господарства, знаходиться в с. Кам?янухаМаневицького району Волинської області, яка належала ОСОБА_3
Представник відповідача - Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області в судове засідання не з`явилася, будучи завчасно у встановленому законом порядку повідомленою про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила, подала до суду заяву, в якій вказала, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 сільська рада не заперечує, просила розгляд справи проводити у її відсутності.
Заслухавши думку позивача та представника позивача, які не заперечують відносно розгляду справи у відсутності представника відповідача, враховуючи те, що в справі є достатньо доказів для вирішення її по суті, суд ухвалив - розглядати справу у відсутності представника відповідача - Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області.
Заслухавши пояснення позивача та представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно з ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно з ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно з ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Згідно з абзацом 6 п. 3.5 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року ,,Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, спадкоємці мають право звертатися до суду з позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документа про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 було виділено у власність, шляхом приватизації, згідно рішення Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області № 15/7 від 29.10.1993 року земельну ділянку, площею 0.4100 га, що призначена для ведення особистого підсобного господарства, знаходиться в с. Кам?янухаМаневицького району Волинської області.ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після смерті ОСОБА_3 позивач у встановлений законом термін фактично прийняла спадщину, подавши відповідну заяву в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини. Заяви про відмову від спадщини вона не подавала. Інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_3 , ні за законом, ні за заповітом на вказане спадкове майно немає. Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно в позасудовому порядку позивач не має можливості. Зазначені обставини підтвердили позивач та представник позивача в судовому засіданні, вказані обставини не оспорюються сторонами, а також це встановлено з досліджених судом письмових доказів, зокрема, свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 1.11.2011 року, свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 6.10.1954 року, свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3 від 30.04.1971 року, рішення Маневицького районного суду Волинської області від 18.06.2012 року, довідки Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області № 1218 від 28.11.2018 року, рішення Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області № 15/7 від 29.10.1993 року, постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 54/02-31 від 31.01.2019 року, повідомлення Маневицької державної нотаріальної контори № 390/01-16 від 1.04.2019 року, нотаріально посвідченої заяви ОСОБА_1 про прийняття спадщини.
Суд вважає, що оскільки позивач ОСОБА_1 , являючисьспадкоємцем за законом, має право на завершення приватизації та реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 0.4100 га, що призначена для ведення особистого підсобного господарства, знаходиться в с. Кам?януха Маневицького району Волинської області, яка була виділена спадкодавцю ОСОБА_3 у власність згідно рішення Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області № 15/7 від 29.10.1993 року, слід визнати за нею право на завершення приватизації та реєстрацію права власності на вказану земельну ділянку.
Керуючись ст.ст. 2-5, 10-13, 76-81, 133, 141, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216, 1261, 1268-1270, 1296 Цивільного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на завершення приватизації та реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 0.4100 га, яка призначена для ведення особистого підсобного господарства, знаходиться в с. Кам?янухаМаневицького району Волинської області, що була виділена у власність згідно рішення Будківської сільської ради Маневицького району Волинської області № 15/7 від 29 жовтня 1993 року, яка належала ОСОБА_3 .
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя районного суду О.В. Невар
Суд | Маневицький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 16.10.2019 |
Номер документу | 84916322 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маневицький районний суд Волинської області
Невар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні