КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15351/19

Провадження № 1-кс/234/7811/19

УХВАЛА

Іменем України

про призначення експертизи

15 жовтня 2019 року

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - слідчого судді Переверзевої Л.І.,

секретаря - Лемешко М.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Болієва А.О. про проведення експертизи наркотичних засобів, -

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Болієва А.О. про проведення експертизи наркотичних засобів по кримінальному провадженню №12019050390003165 від 06.09.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив наступне.

В ході досудового розслідування було встановлено, що 05.09.2019 до ЧЧ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов рапорт оперативного працівника ГУНП в Донецькій області, про те, що мешканець м.Краматорська громадянин ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем свого мешкання незаконно зберігає наркотичну речовину "амфетамін". Таким чином в діях вказаної особи вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

07.10.2019 в період часу з 19:31 по 20:28 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено:

- порошкоподібну речовину білого кольору в поліетиленовому пакетику, яку було поміщено до поліетиленового пакету №1.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої потрібно поставити наступні запитання:

- Чи є вилучена 07.10.2019 року у ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 порошкоподібна речовина білого кольору в поліетиленовому пакетику, яку було поміщено до поліетиленового пакету №1 наркотичним засобом?

- Якщо так, то до якого виду вона належить?

- Яка вага речовини?

На підставі вище викладеного, просив:

Розглянути клопотання і винести ухвалу про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої потрібно поставити наступні запитання:

- Чи є вилучена 07.10.2019 року у ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 порошкоподібна речовина білого кольору в поліетиленовому пакетику, яку було поміщено до поліетиленового пакету №1 наркотичним засобом?

- Якщо так, то до якого виду вона належить?

- Яка вага речовини?

2. Проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.

3. Для дослідження експертам надати: поліетиленовий пакет №1 опечатаний належним чином, із об`єктом дослідження: порошкоподібна речовина білого кольору в поліетиленовому пакетику.

4. Копію ухвали про призначення експертизи та за необхідністю матеріали кримінального провадження №12019050390003165 від 06.09.2019 направити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України.

5. Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів.

6. Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України, у разі необхідності, надати дозвіл експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного Центру МВС України заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи безпосередньо слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Болієву А.О., який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за його дорученням.

7. Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України надати дозвіл слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Болієву А.О. який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за його дорученням, на виконання судового експерта Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного Центру МВС України про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної експертизи.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Клопотання про проведення експертизи відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України.

Згідно з ч.1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ч.7 ст.244 КПК України до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені перед експертом особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, що звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Статтею 242 КПК України передбачено, що слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні встановлено, що слідчим СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019050390003165 від 06.09.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

.

Слідчим доведено, що для встановлення обставин скоєного кримінального правопорушення необхідно проведення судової експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого і призначення експертизи.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242 -244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Болієва А.О. про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12019050390003165 від 06.09.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- Чи є вилучена 07.10.2019 року у ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 порошкоподібна речовина білого кольору в поліетиленовому пакетику, яку було поміщено до поліетиленового пакету №1 наркотичним засобом?

- Якщо так, то до якого виду вона належить?

- Яка вага речовини?

Проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.

Для дослідження експертам надати: поліетиленовий пакет №1 опечатаний належним чином, із об`єктом дослідження: порошкоподібна речовина білого кольору в поліетиленовому пакетику.

Копію ухвали про призначення експертизи та за необхідністю матеріали кримінального провадження №12019050390003165 від 06.09.2019 направити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України.

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України, у разі необхідності, надати дозвіл експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного Центру МВС України заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи безпосередньо слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Болієву А.О., який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за його дорученням.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України надати дозвіл слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Болієву А.О. який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за його дорученням, на виконання судового експерта Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного Центру МВС України про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної експертизи.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.384, ч.1 ст.385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та про відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяЛ. І. Переверзева

Зареєстровано 16.10.2019
Оприлюднено 16.10.2019
Дата набрання законної сили 15.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону