Ухвала
від 16.10.2019 по справі 912/2844/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

16 жовтня 2019 року Справа № 912/2844/19

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Бестаченко О.Л., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" (04210, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, буд. 2-Г, корп. 1, ідентифікаційний код 32246694) від 08.10.2019 № 121 про видачу судового наказу в порядку наказного провадження,

ВСТАНОВИВ:

11.10.2019 на адресу господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" від 08.10.2019 № 121 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" (25031, м. Кропивницький, проспект Університетський, буд. 17/2, кв. 825, ідентифікаційний код 40306705) 6 925,89 грн заборгованості (збитків), з покладенням на боржника витрат по сплаті судового збору.

Вказана заява обґрунтована тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" на виконання умов договору підряду від 28.03.2019 № 70 на виготовлення поліграфічної продукції, виконало роботи з виготовлення поліграфічної продукції, а саме - каталоги продукції з інформаційним направленням - описом трубопровідної арматури та деталей трубопроводу, а також їх технічних характеристик.

Однак, зазначені каталоги було виготовленні із суттєвими недоліками, в зв`язку з чим заявником було понесені збитки в розмірі 6 925,89 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

За нормами частини першої статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Згідно ч. 1, 2 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Згідно ч. 1, 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Розглянувши подану Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" заяву про видачу судового наказу, суд вважає вказану заяву такою, що не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, за поданими заявником документами вбачається, що 28.03.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" (Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" (Підрядник) укладено договір підряду № 70 на виготовлення поліграфічної продукції, відповідно до п. 1.1. якого Підрядник зобов`язується протягом строку дії Договору за завданнями Замовника виконувати роботи з виготовлення поліграфічної продукції (далі - Продукція), згідно наданих та затверджених Замовником Оригіналів-макетів Продукції та передавати її Замовнику, а Замовник зобов`язується приймати, своєчасно оплачувати роботу Підрядника та приймати виготовлену ним Продукцію.

Пунктами 2.3.-2.4. Договору встановлено, що строк виготовлення Продукції, якщо він не вказаний в замовленні на виготовлення Продукції, становить 5 (п`ять) робочих днів і починає свій перебіг з моменту виконання Замовником наступних умов:

- надання підряднику затвердженого Замовником Оригіналу-макету Продукції і вказується в погодженому сторонами Замовленні (Додаток № 1);

- підтвердження Замовником усіх електронних "Пруфів" (плотерних роздруківок) шляхом надсилання листа електронною поштою;

- наявності внесеної передплати у розмірі 70 % від загальної ціни Продукції.

Підрядник починає виготовлення Продукції тільки після виконання Замовником усіх вказаних в п.2.3. Договору умов.

Відповідно до п. 3.2. Договору, оплата робіт з виготовлення продукції проводиться Замовником у наступному порядку:

- 70 % ціни замовлення Продукції, у тому числі ПДВ 20 %, оплачується Замовником протягом 7 (семи) банківських днів з дати виставлення рахунку-фактури Підрядником.

- 30 % ціни замовлення Продукції, у тому числі ПДВ 20 %, Замовник зобов`язаний сплатити не пізніше 7 (семи) банківських днів з дати отримання 100% продукції, що підтверджується відповідною видатковою накладною.

За своїм бажанням, Замовник може оплатити 100 % вартості замовленої продукції та отримати 100 5 продукції у строк, погоджений Сторонами у замовленні або зазначений у договору (п. 3.7 Договору).

На виконання п. 2.3. Договору, Підряднику було надано затверджені Замовником Оригінал-макети Продукції, а також узгоджено електронні "Пруфи" (плоттерні роздруківки), що підтверджується електронним листуванням.

24.04.2019 Підрядником було надано Замовнику рахунок на оплату від 24.04.2019 № 33 на загальну суму 6 099,60 грн (в т.ч. ПДВ 1 016,60 грн).

Замовником було сплачено 6 099,60 грн, що підтверджується належним чином засвідченою копією платіжного доручення від 26.04.2019 № 1311.

В свою чергу, 06.05.2019 Замовнику було передано виготовлену Продукцію, а саме аркуші друковані А4 у формі каталогу (надалі - Каталоги) з Інформаційним наповненням - описом трубопровідної арматури та деталей трубопроводу, а також їх технічних характеристик.

Проте, під час приймання Продукції по якості, Замовником було виявлено значний недолік Каталогів та невідповідність замовленню електронним "Пруфам", а саме: у вказівці різниці між мінімальним та максимальним умовним проходом (діаметром) кожної зазначеної в каталозі (окрім "Підставки під пожежні гідранти") трубопровідної арматури та деталей трубопроводу (надалі - Деталі) замість знаку "-" (тире) вказано літеру "М".

Заявник також зазначає, що виготовлення Каталогів здійснювалось на підставі "Пруфів" наданих Товариству з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" та затверджених Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс", в яких зазначений недолік був відсутній.

В зв`язку з виготовленням Каталогів, які не відповідають вимогам Оригіналу-макету та наданим "Пруфам", за твердженням заявника, останньому було завдано збитки у розмірі вартості неякісних Каталогів, виготовлених боржником, а тому, такі збитки на підставі ст. 858 Цивільного кодексу України повинні бути відшкодовані Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс".

Так, відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ч. 1 ст. 853 Цивільного кодексу України замовник зобов`язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Частиною 2 статті 857 Цивільного кодексу України передбачено, що виконана робота має відповідати якості, визначеній у договорі підряду, або вимогам, що звичайно ставляться, на момент передання її замовникові.

В той час, якщо відступи у роботі від умов договору підряду або інші недоліки у роботі є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений замовником розумний строк, замовник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків (ч. 3 статті 857 Цивільного кодексу України).

Як вбачається з п. 6.4. Договору, сторони погодили, що Підрядник несе відповідальність за якість виготовленої Продукції, що повинна відповідати вимогам даного Договору, підписаного Сторонами замовлення та затвердженого Замовником Оригінал-макету. Якщо в період дії строку вказаного в пункті 4.5. Договору Замовник знайде Продукцію, якість якої не буде відповідати вимогам даного Договору з вини Підрядника, далі - бракована Продукція, і звернеться з відповідною письмовою вимогою, то Підрядник здійснить додатковий друк Продукції належної якості в кількості бракованих примірників за власний рахунок та здійснить поставку цієї Продукції за власний рахунок протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з моменту отримання письмової вимоги.

Таким чином, як вбачається з заяви про видачу судового наказу, заявником заявлено вимогу щодо стягнення саме збитків у розмірі 6 925,89 грн, що суперечить вимогам положень ч. 1 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України, адже, за своєю правовою природою збитки, спричинені недоліками у роботі Підрядника, не є заборгованістю за договором.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу.

Необхідно наголосити, що відповідно до ч. 2 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Роз`яснюючи дану норму закону, суд звертає увагу заявника, що для захисту своїх законних прав та інтересів щодо стягнення збитків, останній має право звернутись до суду в позовному порядку, адже обраний спосіб звернення у даному випадку є безпідставним.

Згідно з частиною другою статті 151 Господарського процесуального кодексу України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись статтями 148, 150, 152, 153, 154 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" у видачі судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" 6 925,89 грн заборгованості (збитків), з покладенням на боржника витрат по сплаті судового збору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до апеляційної інстанції у строки, передбачені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Копії ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Віктер Плюс" (04210, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, буд. 2-Г, корп. 1); Товариству з обмеженою відповідальністю "Орігамі-Ра" (25031, м. Кропивницький, проспект Університетський, буд. 17/2, кв. 825).

Ухвалу підписано 16.10.2019.

Суддя О.Л. Бестаченко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачею) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно - телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи.

Ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення16.10.2019
Оприлюднено17.10.2019
Номер документу84944019
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2844/19

Ухвала від 16.10.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Бестаченко О.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні