Справа № 562/2097/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.10.2019 року м. Здолбунів
Суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Кушнір О.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Рівненській області Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді секретаря Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, проживаючої по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст.172-6 КУпАП України, -
в с т а н о в и в:
З протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією №271 від 05 липня 2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 , працюючи на посаді секретаря Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області та будучи відповідно до примітки ст.50 Закону України Про запобігання корупції особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, а отже суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.2 ст.52 указаного вище Закону в установлений законом термін, при отриманні доходу, а саме: земельної ділянки (кадастровий номер 5622680600:05:002:0090 площею 2,0923га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, нормативною грошовою оцінкою у 118509,96 грн., до 00:00 години 10 жовтня 2017 року не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані (про отримання доходу), чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, подавши клопотання про закриття провадження у зв"язку із закінченням строку притягнення її до адміністративної відповідальності.
Заслухавши думку прокурора та з`ясувавши обставини справи, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов`язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб`єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається зі спливом часу.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При цьому наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
Така правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 11 липня 2018 року в справі №308/8763/15-а.
Днем вчинення виявленого 07 травня 2019 року в діях ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, відповідно до матеріалів адміністративного провадження є 10 жовтня 2017 року, та на даний час строк, протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, сплив.
Указана обставина закінчення на час розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП , виключає провадження у справі, а тому дана справа підлягає до закриття.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 38 , 221 , 247 , 280 , 283 КУпАП , -
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строків притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова суду може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом 10 /десяти/ днів з дня її винесення.
Суддя:
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84948537 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Кушнір О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні