СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Провадження № 1-кс/243/3639/2019

Справа № 243/11225/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2019 року

Слідчий суддя Слов`янського

міськрайонного суду

Донецької області Дюміна Н.О.,

за участю секретаря судового засідання Ревва Е.Г.,

розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань Слов`янського міськрайонного суду Донецької області (Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, 2) клопотання старшого слідчого СВ Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області Деркач А.Ю. про проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050510001943 від 25 вересня 2019 року за ознаками складу злочину, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України, про проведення судово-медичної експертизи,-

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2019 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області, надійшло клопотання старшого слідчого СВ Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області Деркач А.Ю. у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050510001943 від 25 вересня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України, про проведення судово-медичної експертизи.

В клопотанні зазначено, що 25 вересня 2019 року за адресою: АДРЕСА_1 виявлено труп ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з ознаками насильницької смерті.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24 вересня 2019 року приблизно о 14 годині ЗО хвилин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , спільно з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , знаходились в приміщенні кухонної кімнати будинку за місцем мешкання останнього за адресою: АДРЕСА_1 , де втрьох розпивали спиртні напої. Під час спільного вживання алкогольних напоїв, у ОСОБА_2 виник словесний конфлікт з ОСОБА_1 , внаслідок чого останній взяв у руки сковорідку та спричинив нею декілька ударів по голові ОСОБА_2 , від яких останній похитнувся та прижався до стіни, а ОСОБА_3 став заспокоювати ОСОБА_1 , після чого конфлікт між ними розрішився.

Після цього ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 вирішили переміститись в зальну кімнату будинку АДРЕСА_1 , де втрьох продовжили вживати спиртні напої. Під час спільного вживання алкогольних напоїв між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 знову виник словесний конфлікт.

Перебуваючи у вищезазначеному місці у вищезазначений час, ОСОБА_3 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, маючи намір на заподіяння смерті ОСОБА_1 , взявши в кухонній кімнаті сокиру та підійшовши до нього ззаду, наніс нею удар в особливо важливий життєвий орган - потиличну частину голови, від чого ОСОБА_1 впав на підлогу. Далі, ОСОБА_3 наніс ОСОБА_1 не менше 2 ударів, точну кількість яких під час досудового розслідування не встановлено, в життєво-важливі органи - по голові та тулубу.

Після цього, ОСОБА_2 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер свої дій, доводячи до кінця свій єдиний з ОСОБА_3 протиправний умисел, спрямований на позбавлення життя ОСОБА_1 , . пішов в кухонну кімнату, де взяв металевий лом, яким з метою переконання та доведення спільного злочинного умислу, спрямованого на заподіяння смерті ОСОБА_1 , тобто умисного вбивства, наніс ним не менше 2 ударів, точна кількість яких під час досудового розслідування не встановлена, в життєво-важливі органи - по голові та тулубу потерпілого.

Таким чином, спільними противоправними діями ОСОБА_3 та ОСОБА_4 потерпілому ОСОБА_1 спричинено наступні тілесні ушкодження: рана щілиноподібної форми в ділянці попереку, рана щитоподібної форми в ділянці підборіддя, три рани в ділянці лівої вилиці та щоки, рана в потиличній ділянці волосистої частини голови, в просвіті якої проглядаються ламані кістки черепу, множинні рани на волосистій частині голови, садна на шиї.

24.09.2019 від отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_1 помер на місці скоєння правопорушення.

Причиною смерті ОСОБА_1 попередньо стала: поєднана травма тіла з рубаними переломами кісток черепу та хребта, яке ускладнилось розвитком шоку.

Таким чином, ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч.2 ст. 115 КК України, тобто умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

25 вересня 2019 року о 22 год. 00 хв. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

26 вересня 2019 року ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч.2 ст.115 КК України.

25 вересня 2019 року о 22 год. 00 хв. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

26 вересня 2019 року ОСОБА_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч.2 ст.115 КК України.

25.09.2019 року в період часу 13 год. 42 хв., по 13 год. 50 хв., на підставі ч. 1, З ст. 233, ст. 234, 237 КПК України, у зв`язку з невідкладним випадком, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, слідчим СВ Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області лейтенантом поліції Петренко І.Ю. проведено огляд місця події за адресою: АДРЕСА_1 , де виявлено та вилучено: сокиру, лом, зроблено змив речовини бурого кольору з підлоги, змив речовини бурого кольору зі стіни, виріз речовини бурого кольору з подушки, що знаходилась на кріслі.

25.09.2019 року у підозрюваного ОСОБА_3 відібрано змиви з долоней та нігтьові зрізи рук.

25.09.2019 року у підозрюваного ОСОБА_2 відібрано змиви з долоней та нігтьові зрізи рук.

25.09.2019 року у період часу з 22.15 год. до 22.45 год. слідчим слідчого відділу Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області Петренком І.Ю., на підставі ч. З ст. 208 КПК України, із дотриманням правил, передбачених ч. 7 ст.223 і ст. 236 КПК України, здійснено обшук затриманої особи - ОСОБА_3 , в ході якого у підозрюваного ОСОБА_3 вилучено одяг, в якому він знаходився в момент вчинення кримінального правопорушення, а саме: штани спортивні чорного кольору, куртку бежевого кольору та черевики чорного кольору. На вказане майно слідчим суддею накладено арешт.

25.09.2019 року у період часу з 22.50 год. до 23.30 год. слідчим слідчого відділу Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області Петренком І.Ю., на підставі ч. З ст. 208 КПК України, із дотриманням правил, передбачених ч. 7 ст.223 і ст. 236 КПК України, здійснено обшук затриманої особи - ОСОБА_2 , в ході якого підозрюваного ОСОБА_2 вилучено одяг, в якому він був одягнутий в момент вчинення кримінального правопорушення, а саме: штани синього кольору, куртку чорного кольору, кросівки чорного та червоного кольору. На вказаних носильних речах ОСОБА_2 виявлено сліди речовини бурого кольору. На вказане майно слідчим суддею накладено арешт.

10.10.2019 року на підставі постанови прокурора у підозрюваного ОСОБА_2 відібраний зразок крові для експертного дослідження.

10.10.2019 року на підставі постанови прокурора у підозрюваного ОСОБА_3 відібраний зразок крові для експертного дослідження.

Під час проведення судово-медичної експертизи трупу ОСОБА_1 судово-медичним експертом Слов`янського відділення СМЕ відібрано зразок крові з трупу останнього, який спрямовано до імунологічного відділення Дніпропетровського обласного бюро СМЕ, а також 3 лоскоти шкіри та фрагмент потиличної кісті, який спрямовано до медико - криміналістичного відділення Дніпропетровського обласного бюро СМЕ.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, що має значення для кримінального провадження, є обов`язковим і потребує застосування спеціальних знань в галузі судової медицини, а тому слідчий просить суд призначити по кримінальному провадженню № 12019050510001943 від 25 вересня 2019 року, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України, судово-медичну експертизу.

Слідчий був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, але у судове засідання не з`явився. Його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та додані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно із ст. 92 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. ч. 1,2 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо:

2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Згідно із ч. ч. 1,2 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися із клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя, враховує, що необхідність призначення експертизи викликана тим, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження і потребують спеціальних знань, а саме: для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень у ОСОБА_1 є необхідність у призначенні судово-медичної експертизи, на вирішення якої слід поставити запропоновані слідчим питання.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що для вирішення питань, які мають важливе значення для встановлення істини по вказаному кримінальному провадженню, необхідне залучення експертів, вважаю клопотання слідчого обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 242-244 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Слов`янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області Деркач А.Ю. про проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050510001943 від 25 вересня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України - задовольнити.

Призначити судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050510001943 від 25 вересня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України, проведення якої доручити експертам Дніпропетровського обласного бюро СМЕ, ЄДРПОУ 01985239, юридичне місце знаходження за адресою: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14.

На вирішення експертів поставити наступні питання:

Яка групова належність крові потерпілого

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

Яка групова належність крові підозрюваного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?

Яка групова належність крові підозрюваного

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?

Чи є кров людини на змиві з полу, змиві зі стіни, вирізі з подушки, що знаходилась на кріслі ?

Якщо на зазначеному змиві з полу, змиві зі стіни, вирізі з подушки, що знаходилась на кріслі, є кров, то яка її групова приналежність та чи

можливе її походження від потерпілого ОСОБА_1 , підозрюваного ОСОБА_3 чи підозрюваного ОСОБА_2 .?

Чи є кров, клітини з ядрами, мікрочастки тканин людини на наданих на дослідження 2 змивах з долоней правої та лівої руки підозрюваного ОСОБА_3 .?

Якщо у змивах підозрюваного ОСОБА_3 є кров, то яка її групова приналежність та чи можливе її походження від загиблого ОСОБА_1 чи підозрюваного ОСОБА_3 .?

Чи є кров, клітини з ядрами, мікрочастки тканин людини на наданих на дослідження 2 змивах з долоней правої та лівої руки підозрюваного ОСОБА_2 .?

Якщо у змивах підозрюваного ОСОБА_2 є кров, то яка її групова приналежність та чи можливе її походження від загиблого ОСОБА_1 чи підозрюваного ОСОБА_2 .?

Чи є на представлених об`єктах, одязі підозрюваного ОСОБА_3 ( спортивних штанах чорного кольору, куртці бежевого кольору, черевиках чорного кольору) сліди крові?

Якщо є, то чи належать вони потерпілому ОСОБА_1 .?

Чи є на представлених об`єктах, одязі підозрюваного ОСОБА_2 (штанах синього кольору, куртці чорного кольору, кросівках чорного та червоного кольору,) сліди крові?

Якщо є, то чи належать вони потерпілому ОСОБА_1 .?

Чи є кров, клітини, мікрочастки тканин людини в піднігтьовому вмісті підозрюваного ОСОБА_3 .?

Якщо так, то яка їх видова та групова належність, та чи можливе їх походження від загиблого ОСОБА_1 , підозрюваного ОСОБА_3 або сторонньої особи?

Чи є кров, клітини, мікрочастки тканин людини в піднігтьовому вмісті підозрюваного ОСОБА_2

Якщо так, то яка їх видова та групова належність, та чи можливе їх походження від загиблого ОСОБА_1 , підозрюваного ОСОБА_2 або сторонньої особи?

Чи є клітини з ядрами, мікрочастки тканини людини на наданих на дослідження об`єктах: предметі, який схожий на металевий лом та сокирі? Якщо так, то яка їх групова та статева належність? Чи могли вони походити від померлого ОСОБА_1 , підозрюваного

ОСОБА_2 . чи підозрюваного ОСОБА_3

Чи є на рукоятці, наданої на дослідження сокири, сліди поту? Якщо є, то чи належать вони підозрюваному ОСОБА_2 або підозрюваному ОСОБА_3 чи іншій особі?

Чи є на наданому на дослідження ломі сліди поту? Якщо є, то чи належать вони підозрюваному ОСОБА_2 або підозрюваному ОСОБА_3 чи іншій особі?

Яким предметом спричинені пошкодження на трьох лоскотах шкіри біля ран та на фрагменті потиличної кісті трупа ОСОБА_1

?

Чи є метали на краях пошкоджень на лоскотах шкіри біля ран з трупа та на фрагменті потиличної кісті трупа ОСОБА_1 , якщо є то які, та чи відповідають вони по хімічному складу речовинам, з яких виготовлена сокира надана на експертизу ?

Чи могли ці пошкодження утворитися від дії сокири наданої на експертизу ?

Встановити генотип потерпілого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

Встановити генотип підозрюваного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?

Встановити генотип підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?

У разі виявлення клітин з ядрами (слідів поту) на рукоятці сокири та на ломі, встановити їх генетичні ознаки?

Чи збігаються генетичні ознаки клітин з ядрами (слідів поту), виявлених на рукоятці сокири та ломі з генотипом підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , або підозрюваного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов?язків.

Для дослідження експертам направити: предмет ззовні схожий на сокиру, який перебуває в картонній коробці, металевий лом, один паперовий конверт, в якому перебуває зразок крові підозрюваного ОСОБА_3 , один паперовий конверт, в якому перебуває зразок крові ОСОБА_2 , два паперові конверти із зрізами нігтьових пластин підозрюваного ОСОБА_3 , два паперові конверти із зрізами нігтьових пластин підозрюваного ОСОБА_2 , два паперових конверти із змивами рук підозрюваного ОСОБА_3 , два паперових конверти із змивами рук підозрюваного ОСОБА_2 , один паперовий конверт, в якому перебуває зріз з подушки, один паперовий конверт, в якому перебуває змив речовини бурого кольору зі стіни, один паперовий конверт, в якому перебуває змив речовини бурого кольору з підлоги.

Для ознайомлення експертам направити копії матеріалів кримінального провадження №12019050510001943 від 25 вересня 2019 року.

Дозволити при проведенні судової медичної експертизи часткове або повне знищення об`єктів, або зміну їх стану чи властивостей у відповідності зі ст. 5 ЗУ Про судову експертизу .

Копію даної ухвали надіслати слідчому, експерту.

Висновок експерта надіслати старшому слідчому СВ Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області капітану поліції Деркач А.Ю. для долучення до матеріалів кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Слов`янського міськрайонного суду

Донецької області Н.О.Дюміна

Зареєстровано 17.10.2019
Оприлюднено 17.10.2019
Дата набрання законної сили 16.10.2019

Судовий реєстр по справі 243/11225/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.12.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.10.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 08.10.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 08.10.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Слов'янський міськрайонний суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону