Справа № 2-470/10
Провадження № 6/604/22/19
У х в а л а
про залишення заяви без руху
08 жовтня 2019 року смт. Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Амбрелла" (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 77, код ЄДРПОУ 42855051) про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
Представник ТОВ "ФК "Амбрелла" звернувся із даною заявою, посилаючись на те, що 22 березня 2019 року між ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" та ТОВ "ФК "Довіра та Гарантія" було укладено договір відступлення прав вимоги. Згідно Додатку 1 до Договору відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 22 березня 2019 року - Реєстр кредитних договорів, права вимоги за якими відступаються, та боржників за такими договорами, за вказаним договором було відступлено право вимоги за кредитним договором №129 Т/Н 07-4.4 від 16 лютого 2007 року, укладеного між ОСОБА_1 та ВАТ "Банк Фінанси та кредит", правонаступником якого є ПАТ "Банк Фінанси та кредит". 22 березня 2019 року між ТОВ "ФК "Довіра та Гарантія" та ТОВ "ФК "Амбрелла" було укладено Договір відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги. Згідно Додатку 1 до Договору відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 22 березня 2019 року - Реєстр кредитних договорів, права вимоги за якими відступаються, та боржників за такими договорами, за вказаним договором було відступлено право вимоги за кредитним договором №129 Т/Н 07-4.4 від 16 лютого 2007 року, укладеного між ОСОБА_1 та ВАТ "Банк Фінанси та кредит", правонаступником якого є ПАТ "Банк Фінанси та кредит". З огляду на вказане, просять замінити стягувача Публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" (ЄДРПОУ 09807856) на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Амбрелла" (код ЄДРПОУ 42855051) у виконавчому провадженні з примусового виконання рішення Підволочиського районного суду Тернопільської області від 30 листопада 2010 року по справі №2-470/2010р. про стягнення з ОСОБА_1 в користь Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та кредит" 158947,30 грн. заборгованості за кредитним договором №129 Т/Н 07-4.4 від 16 лютого 2007 року.
Ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 22 липня 2019 року заяву прийнято до розгляду та призначено до судового засідання.
В судове засідання сторони не з`явилися.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Амбрелла" подав заяву, в якій просить справу розглянути у їх відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 подав відзив на заяву, у якій просить у задоволенні заяви про заміну стягувача у справі 2-470/10 відмовити, посилаючись на те, що заявник всупереч ст. 95 ЦПК України не довів суду належними та допустимими доказами факт переходу права вимоги від ПАТ Банк Фінанси та кредит до ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія за договором відступлення права вимоги від 22 березня 2019 року та від ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія до ТОВ ФК Амбрелла , а відтак не довів наявність підстав для здійснення процесуального правонаступництва.
Статтею 442 ЦПК України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Відтак, виходячи із приписів частини 9 статті 10 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статями 175,177 ЦПК України.
Так, згідно ч.1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Згідно ч.5 ст. 442 ЦПК України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Під час судового розгляду судом встановлено, що представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Амбрелла" при подачі заяви до суду не було дотримано вимог п.5 ст. 177 ЦПК України, у відповідності до якого позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.ч.2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений п.п.5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Однак, всупереч вимог ст.95 ЦПК України заявником надано копії документів, які є не засвідченими належним чином, не містять дати їх підписання.
У відповідності до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За вказаних обставин подану заяву слід залишити без руху, оскільки не відповідає вимогам п.5 ст. 177 ЦПК України та роз`яснити заявнику, що згідно ч.ч.12,13 ст. 186 ЦПК України якщо недоліки будуть усунуті у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо заявник не усунув недоліки у строк, встановлений судом, заява залишається без розгляду.
Керуючись ст. ст. 175 , 185,260 ЦПК України , суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Амбрелла" (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 77, код ЄДРПОУ 42855051) про заміну сторони виконавчого провадження - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали, роз`яснивши, що в іншому випадку заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - підпис
копія вірна:
Суддя Підволочиського районного суду
Тернопільської області Н.Б.Сташків
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84973603 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні