ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"16" жовтня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2524/19
Суддя Конюх О.В., розглянувши позовні матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора (08173, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Ходосівка, вул. Обухівське Шосе, буд. 4, код 34509178)
до відповідача фізичної особи-підприємця Райського Владислава Кузьмовича ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 259 010,75 грн.
ВСТАНОВИВ:
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора звернувся до господарського суду Київської області з позовом до відповідача - фізичної особи-підприємця Райського Владислава Кузьмовича, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача основний борг у розмірі 250783,00 грн., та покласти на відповідача судові витрати.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову , якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Судом встановлено, що позивачем у вступній частині позовної заяви ціну позову визначено у розмірі 259 010,75 грн., разом з тим у прохальній частині позову ТОВ Садовий центр Інтерфлора просить суд стягнути з відповідача 250 783,00 грн. основного боргу та судові витрати (без зазначення складу та суми судових витрат).
Суд зазначає, що ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову визначається лише щодо майнових вимог, тобто тих вимог, які мають грошову оцінку. Ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується.
Ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення суми судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду.
Так у разі якщо ціна позову складає 259 010,75 грн., то за подання позовної заяви судовий збір становить 3 885,16 грн., а в разі якщо ціна позову складає 250 783,00 грн., то судовий збір становить 3 761,74 грн.
Суд зазначає, що позивач просить суд стягнути з відповідача 250 783,00 грн. на підставі видаткової накладної №324 від 16.08.2018, а ціну позову визначає у сумі 259 010,75 грн., при цьому копія розписки відповідача містить зазначення суми боргу 250 700,00 грн.
Також п.3 ч.3 ст. 162 ГПК України встановлює, що позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Враховуючи наведене, позивачу слід визначити ціну поданого позову до ФОП Райського В.К. та подати суду обґрунтований детальний розрахунок заявленої до стягнення з відповідача суми боргу.
Відповідно до п.3 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Щодо викладу обставин, якими позивач обґрунтовує позов:
в тексті позовної заяви ТОВ Садовий центр Інтерфлора просить стягнути заборгованість за поставлений, але не оплачений товар на підставі видаткової накладної №324 від 16.08.2018.
Разом з тим, в тексті тієї самої позовної заяви ТОВ Садовий центр Інтрефлора зазначає наступне: докази, що підтверджують обставини, на які посилається позивач: факт передачі грошових коштів в позику підтверджується розпискою написаною власноруч відповідачем. Оригінал вказаної розписки знаходиться у позивача, до позовної заяви подається належним чином засвідчена копія .
Щодо правових підстав позову:
позивачем в якості правових підстав позову визначено наступні норми права: ст. ст. 625, 638, 655,692,712 ЦК України, ст. ст. 180,181,193, 218, 221,265 ГК України та ст. ст. 58,61 64,82 ГПК України.
Зокрема стаття 625 ЦК України передбачає сплату простроченого грошового зобов`язання із врахуванням інфляційних втрат та 3% річних, однак ТОВ Садовий центр Інтерфлора в позові не нараховує та не заявляє до стягнення 3% річних та інфляційні втрати.
Зазначені у позові ст. 58 ГПК України визначає осіб, які можуть бути представниками, ст. 61 ГПК України встановлює повноваження представника в суді, ст. 64 ГПК України встановлює обов`язки секретаря судового засідання а ст. 82 ГПК України встановлює порядок огляду доказів за місцем їх знаходження.
Враховуючи наведене, позивачу слід визначитись з правовою природою відносин сторін (договір купівлі-продажу чи позики), чітко викласти обставини справи та відповідно визначитись із законодавством, яке належить застосувати до спірних відносин.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Документи, отримані за допомогою факсимільного чи інших аналогічних засобів зв`язку, приймаються судом до розгляду як письмові докази у випадках і в порядку, які встановлені законом або договором.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (Постанова Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018 у справі № 904/8549/17).
Разом із тим, додані позивачем до позову документи по-перше, не засвідчені належним чином у встановленому законом порядку. По-друге, видаткова накладна містить численні виправлення, здійснені від руки .
Суд звертає увагу, що виправлення у видатковій накладній, долученої до позовної заяви, не посвідчені належним чином. Зокрема згідно п.4.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 виправлення помилки повинно бути обумовлено надписом "виправлено" та підтверджено підписами осіб, що підписали цей документ, із зазначенням дати виправлення.
Відтак, позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії документів, долучених до позовної заяви, а також письмові пояснення щодо виправлень, здійснених від руки у видатковій накладній №324 від 16.08.2018.
Згідно з п. 1 ч. 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До позовної заяви ТОВ Садовий Центр Інтрефлора додано опис вкладення у цінний лист від 10.10.2019 та накладну Укрпошти від 10.10.2019. Як вбачається із зазначених документів, позивачем було надіслано відповідачу позовну заяву, видаткову накладну №324 від 16.08.2018 та витяг з ЄДРПОУ, проте відсутні докази направлення відповідачу копій інших додатків до позовної заяви.
Відповідно до вищевикладеного, суд робить висновок про те, що позивачем не подано належних та допустимих доказів надсилання іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз`яснює товариству з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора , що відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті товариством з обмеженою відповідальністю Садовий Центр Інтерфлора у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора залишити без руху .
2. Зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора усунути недоліки позовної заяви, в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
- чіткого визначення ціни заявленого позову до ФОП Райського В.К., подання обґрунтованого детального розрахунку заявленої до стягнення з відповідача суми боргу;
- чіткого визначення 1) правової природи спірних відносин сторін (договір купівлі-продажу чи позики), 2) обставин справи, 3) норм закону, які належить до застосувати до спірних відносин.
- подання до суду документів, що підтверджують суму заборгованості відповідача, зокрема, але не виключно: касові ордери, банківської довідки по контрагенту, або належним чином засвідчених банківських виписок та/або довідки з банківських установ, що містять інформацію (станом на день подання) про дати та суми коштів, сплачених відповідачем згідно видаткової накладної №324 від 16.08.2018, або письмових пояснень щодо їх відсутності;
- подання до суду належним чином засвідчених копій документів, долучених до позовної заяви,
- подання до суду письмових пояснень щодо виправлень, здійснених від руки у видатковій накладній №324 від 16.08.2018;
- поданням до суду належних та допустимих доказів надіслання позовної заяви з усіма додатками відповідачу;
Докази подаються за правилами, встановленими ст. 80 ГПК України.
3. Копію ухвали направити товариству з обмеженою відповідальністю Садовий центр Інтерфлора .
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84978471 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні