РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №766/4571/19
Пров. №2-о/766/532/19
17 жовтня 2019 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Ус О.В.,
секретар судового засідання Неменко Ю.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Нововасилівська сільська рада про встановлення факту родинних відносин,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення юридичного факту, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 є її батьком. Встановлення вказаного факту їй необхідно для прийняття спадщини, оскільки вона загубила свідоцтво про народження, а у видачі повторного їй відмовлено через неспівпадіння власного імені дитини у актовому запису.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 11 березня 2019 року відкрито провадження у справі, призначено судовий розгляд.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 07 травня 2019 року викликано в судове засідання свідків, витребувано копію спадкової справи, розгляд справи відкладено.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 18 червня 2019 року залучено до участі у справі в якості заінтересованої особи Нововасилівську сільську раду, розгляд справи відкладено.
Заявник та її представник в судове засідання не з`явились, подано заяву про розгляд справи за їх відсутності, вимоги заяви підтримали, просили задовольнити. В судовому засіданні 18.06.2019 року дали пояснення, аналогічні викладеним у заяві про встановлення факту родинних відносин.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, подано заяву про розгляд справи за відсутності.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні 18.06.2019 року підтвердив, що ОСОБА_1 є його рідною сестрою, їх батько ОСОБА_3 .
Суд, дослідив наявні письмові докази та допитавши 18.06.2019 року свідків встановив наступне.
Допитана в судовому засіданні, яке відбулось 18 червня 2019 року в якості свідка ОСОБА_4 суду пояснила, що позивач сестра її чоловіка, їй відомо, що ОСОБА_3 її батько та проживав він в Єлизаветівці Снігурівського району Миколаївської області. Вона разом з позивачем їздили до батьків. Свідоцтво про народження втрачено, а відтак, заявник не може підтвердити родинні відносини.
Допитана в судовому засіданні, яке відбулось 18 червня 2019 року в якості свідка ОСОБА_5 суду пояснила, що знайома з заявником з 1991 року, знає що батьом ОСОБА_1 є ОСОБА_3 та ОСОБА_6 , які проживали в Снігурівському районі в Єлизаветівці. Ользі не вірно вказали ім`я у актовому записі про народження, а тому вона не має можливості отримати його дублікат.
13 вересня 1975 року між ОСОБА_7 та ОСОБА_8 зареєстровано шлюб, внаслідок чого остання змінила прізвище на Опр, що підтверджено свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 13.09.1975 року (арк. справи 14).
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 15.07.2015 р. (арк. справи 8).
За життя, ОСОБА_3 на випадок своєї смерті склав заповіт, яким все належне йому на праві власності майно заповів своїй дочці ОСОБА_1 (арк. справи 9).
Листом від 15.02.2019 р. №67/15.26-7.16 Снігурівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану на заяву ОСОБА_1 відносно отримання повторного свідоцтва про народження повідомлено про неможливість його видачі, так як виявлено розбіжності, а саме: в актовому записі про народження №41 від 01.08.1957 року вказане ім`я дитини " ОСОБА_9 ", а згідно паспорту виданого на ім`я ОСОБА_1 та свідоцтва про шлюб, вказано власне ім`я " ОСОБА_10 " (арк. справи 12).
Згідно листа завідувача Снігурівської державної нотаріальної контори №187/0214 від 15.02.2019 р., Опр О.В. повідомлено, що останній необхідно подати нотаріусу свідоцтво про народження, оскільки згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження, свідоцтво про народження із зазначенням імені " ОСОБА_10 " відсутнє. Роз`яснено необхідність звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження для вирішення питання про внесення змін до актового запису про народження, або до суду з питання встановлення факту родинних відносин (арк. справи 13).
За матеріалами спадкової справи №434/2015 заведеної Снігурівською державною нотаріальною конторою, 29 липня 2015 року Опр О.В. звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (арк. справи 32).
29 липня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до нотаріуса з заявою, в якій вказав, що відмовляється від прийняття спадщини, від належної йому обов`язкової частки спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (арк. справи 31).
29 липня 2015 року ОСОБА_6 звернулась до нотаріуса з заявою, в якій вказала, що відмовляється від прийняття спадщини, від належної їй обов`язкової частки спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (арк. справи 33).
Відповідно до положення п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Досліджені в судовому засіданні письмові докази у сукупності з показами свідків дають суду підстави зробити висновок, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 дійсно є батьком ОСОБА_1 , тому зазначений факт підлягає встановленню.
Згідно п. 1 ч. 1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів що мають юридичне значення, а зокрема про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Як роз`яснено в п. 1Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення від 31.03.1995 року № 5 в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до роз`яснень, які містяться в пункті 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення від 31.03.1995 року № 5 суд в праві розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в звязку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено принцип права на справедливий суд, який означає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Оскільки встановлення факту родинних відносин породжує для заявника юридичні наслідки, та встановити даний факт іншим шляхом, аніж звернутися до суду за судовим захистом є неможливим, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість вимог заявника про встановлення факту родинних відносин.
За приписами ч.7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення у справі окремого провадження судові витрати не відшкодовуються.
Підстави для негайного виконання судового рішення відсутні.
Заходи забезпечення позову (заяви) судом не застосовувалися.
Рішення в повному обсязі складено 17 жовтня 2019 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 7, 12, 141, 258, 259, 263, 264, 264,268, 273, 274, 279, 293, 294, 315, 319, 354 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересовані особи: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), Нововасилівська сільська рада (код ЄДРПОУ: 04377078, Миколаївська обл., Снігурівський р-н, с. Нововасилівка, вул. Леніна, буд. 25) про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт, що померлий ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Судові витрати не відшкодовуються.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення до Херсонського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
У відповідності до п.п.15.5 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяО. В. Ус
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2019 |
Оприлюднено | 18.10.2019 |
Номер документу | 85005163 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Ус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні