10.09.2019
Справа № 522/8457/19
Провадження 1-кс/522/15743/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «Миколаїв-Фарм», про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р.,
за участю сторін кримінального провадження:
слідчого - ОСОБА_4 ,
адвоката - ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «Миколаїв-Фарм», звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з клопотанням про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р.
В своєму клопотанні адвокат посилається на те, що СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018160000000070 від 31.07.2018 р. за ознаками кримніального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.
В рамках зазначеного кримінального провадження у період з 18.06.2019 р. по 19.06.2019 р. на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси проведено обшук складського приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Просьолочна, 10/2, яке знаходиться у користуванні ТОВ «Совіло», в ході якого виявлено та вилучено ряд предметів та документів, які належать ТОВ «Миколаїв-Фарм» (ЄДРПОУ 38170165). Майно знаходилось в складських приміщеннях ТОВ «Совіло» на підставі договору відповідального зберігання лікарських засобів.
В подальшому ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р. накладено арешт на вилучене майно за адресою: м. Одеса, вул. Просьолочна, 10/2, яке належать ТОВ «Миколаїв-Фарм».
Також адвокат вказує на те, що на теперішній час органом досудового розслідування проведено всі необхідні слідчі дії з майном на яке накладено арешт. Вилучене майно не стосується господарської діяльності з юридичними особами, зазначеними в ухвалі про накладення арешту на майно та не має відношення до досліджуваних досудовим слідством обставин. При цьому, посадові особи товариства не є підозрюваними чи обвинуваченими.
На теперішній час товариство несе фінансові збитки та позбавлене можливості розпоряджатися належним майном, що унеможливило господарську діяльність, призводить до істотних порушень своїх господарських зобов`язань перед третіми особами.
В судовому засіданні слідчий, заперечував проти задоволення клопотання.
Адвокат ОСОБА_3 , підтримав клопотання та просив його задовольнити з обставин викладених в ньому.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, заслухав думку учасників процесу, суд приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32018160000000070 від 31.07.2018 р. за ознаками кримніального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження у період з 18.06.2019 р. по 19.06.2019 р. на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м.Одеси, проведено обшук складського приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Просьолочна, 10/2, яке знаходиться у користуванні ТОВ «Совіло», в ході якого виявлено та вилучено ряд предметів та документів, а також чорнові записи на 34 арк. формату А4; чорнові записи на 4 арк. формату А5; чорнові записи на 89 арк. формату А4; відео реєстратора модель 4GO38EPAZDV8SF чорного кольору 1 шт., що належать ТОВ «Миколаїв-Фарм», на які в подальшому ухвалою слідчого суді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р., накладено арешт.
Відповідно до ч.2 ст. 170 КПК України, метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Щодо осіб, які не є підозрюваними та обвинуваченими або особами, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, не може бути прийнято ухвалу про арешт майна.
При цьому, прокурором та слідчим підтверджень того, що на теперішній час у кримінальному провадженні, в рамках якого накладено арешт на майно ТОВ «Миколаїв-Фарм», посадовим особам зазначеного товариства повідомлено про підозру або вони є особами, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, або до них заявлено цивільний позов з боку будь-якої юридичної або фізичної особи, суду надано не було.
Крім того, доказів того, що майно належне ТОВ «Миколаїв-Фарм», підлягає спеціальній конфіскації , конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи , чи відшкодуванню шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, стягненню з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, суду також надано не було.
Згідно ч.2 ст. 174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за клопотанням підозрюваного, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ст. 17 Загальної декларації прав людини, проголошує право приватної власності як основне і невідчужуване право людини. Конвенція про захист прав і основоположних свобод є міжнародним договором, який закріплює певний перелік найбільш важливих для людини суб`єктивних прав. Складовою цієї Конвенції є окремі протоколи, які доповнюють та розвивають її положення. Статтею 1 Протоколу №1 до Конвенції встановлено, що «кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальним принципам міжнародного права».
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку що необхідність в застосуванні арешту майна накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р., на майно ТОВ «Миколаїв-Фарм», як заходу забезпечення кримінального провадження, на теперішній час відпала, в зв`язку з чим арешт підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 170-174, 376 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «Миколаїв-Фарм», про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 08.08.2019 р. задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м.Одеси від 08.08.2019 р., а саме з чорнових записів на 34 арк. формату А4; чорнових записів на 4 арк. формату А5; чорнових записів на 89 арк. формату А4; відео реєстратора модель 4GO38EPAZDV8SF чорного кольору 1 шт.
Зобов`язати слідчого в провадженні якого перебувають матеріали кримінального провадження №32018160000000070, повернути зазначене майно ТОВ «Миколаїв-Фарм».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 85034189 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні